Zapraszam do udziału w
Ogólnopolskim Konkursie Szachowym
„Konik Szachowy”
27 marca 2025 roku o godz. 9:00
zgłoszenia do 6 marca!
Zapraszam do udziału w
Ogólnopolskim Konkursie Szachowym
„Konik Szachowy”
27 marca 2025 roku o godz. 9:00
zgłoszenia do 6 marca!
Wspólnie z
Radą Sołecką wsi Mochy
zapraszamy wszystkich na
patriotyczne wydarzenie
WIECZORNICA
z okazji
Narodowego Dnia Pamięci
Żołnierzy Wyklętych
1 marca 2025 r.
W poniedziałek i wtorek uczniowie klas I-III w ramach realizacji zadań wyznaczonych w projekcie „Zdrowo i aktywnie” wzięli udział w zajęciach zachęcający do ruchu w czasie przerw międzylekcyjnych. Wykorzystaliśmy do tego muzykę.
Wspólne śpiewanie i taniec to doskonała okazja, by na chwilę oderwać się od nauki i pobudzić do pracy ciało i umysł oraz poprawić koncentrację uwagi. Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego – pani Honoracie i panu Mateuszowi za wspaniałe przeprowadzenie zajęć dla młodszych uczniów!
ze szkolnego FB
Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, który obchodzony jest co roku w lutym, w naszej szkole również odbyły się zajęcia poprowadzone przez panie pedagog. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Więcej szacunku dla młodego wizerunku”, które nawiązuje do kampanii Rzecznika Praw Dziecka.
Celem zajęć było zwiększenie świadomości uczniów na temat ochrony prywatności w sieci oraz wpływu publikowania wizerunku na ich przyszłość.
Zajęcia pokazały, że młodzież jest świadoma zarówno korzyści, jak i zagrożeń płynących z ich obecności w sieci. Wspólnie wypracowaliśmy zasady bezpiecznego korzystania z internetu oraz sposoby reagowania na niepokojące sytuacje.
Cieszymy się, że uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach i mamy nadzieję, że zdobytą wiedzę wykorzystają w codziennym życiu.
Pamiętajmy, że każdy z nas ma wpływ na to, jak wygląda przestrzeń online – szanujmy siebie i innych także w sieci!
A.Rynek & A.Kruk
Od 17 lutego następują drobne zmiany w planach zajęć
w 2 okresi roku szkolnego 2024/25
Wszystkie plany dostępne w zakładce REGULAMINY i PLANY - Plany, wykazy, programy, zestawienia.
Przypominam o obowiązku śledzenia zapisów w e-dzienniku oraz na stronie internetowej.
Niestety, także 2 okres zaczynamy od zmian doraźnych spowodowanych nieobecnościami nauczycieli.
Szczegóły...
Z okazji Walentynek już 2 dni wcześniej, nauczycielka klasy 1a przygotowała dekoracje. Ogłosiła też akcję "Walentynkowa poczta" dla klas: 1a, 1b i 3a.
Dzieci mogły przygotować Walentynkę dla ulubionej koleżanki, kolegi i nauczycielki, które zostały wręczone adresatom na przerwie śniadaniowej w Walentynki. Walentynkowa skrzynka pocztowa najmłodszych uczniów pękała w szwach.
Do „małej szkoły” również zawitał św. Walenty. Dzieci wzięły udział w zabawach walentynkowych, wykonały skrzynkę na listy, ozdobiły korytarz oraz przygotowały okolicznościowe kartki.
W miłej atmosferze przedstawicielki najstarszej klasy wcieliły się w role listonoszy i dostarczyły kartki do adresatów. Dzień należał do udanych!
Tegoroczne Walentynki w naszej szkole były pełne radości i miłych niespodzianek także wśród starszych uczniów!
Poczta Walentynkowa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – uczniowie przesłali sobie mnóstwo ciepłych słów i miłych wiadomości. Wszystkie walentynki trafiły do swoich adresatów, sprawiając im wiele radości!
Ścianka Walentynkowa była świetnym miejscem do robienia pamiątkowych zdjęć. Wiele osób skorzystało z okazji, by uwiecznić ten wyjątkowy dzień razem z przyjaciółmi.
Słodkie Walentynki z Wolontariatem okazały się ogromnym sukcesem! Ciasteczka w kształcie serca rozeszły się błyskawicznie, a cały dochód ze sprzedaży został przeznaczony dla Huberta Gracza z Solca. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i wzięli udział w walentynkowych atrakcjach! To dzięki Wam ten dzień był tak wyjątkowy!
Zebrane ze szkolnego FB
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochach
zatrudni na zastępstwo
nauczyciela logopedę na 2 godz.
Szczegóły pod nr tel. 607922496
6 lutego br. w Mochach odbyły się Mistrzostwa Gminy Przemęt w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców, w ramach Igrzysk Dzieci. W siatkarskich zmaganiach wzięły udział drużyny dziewcząt i chłopców ze szkół: SP Kaszczor, SP Przemęt oraz SP Mochy.
Nasze reprezentacje spisały się znakomicie. Dziewczęta z Moch pokazały swoją determinację i umiejętności, zdobywając zasłużony tytuł mistrzyń Gminy Przemęt. Chłopcy z Moch również zaprezentowali wysoki poziom gry, kończąc turniej ze srebrnymi medalami.
Obie drużyny, zarówno dziewcząt jak i chłopców, uzyskały awans do etapu powiatowego, który odbędzie się 18 lutego br. Życzymy naszym uczniom dalszych sukcesów i trzymamy kciuki za ich występy na kolejnych zawodach.
Gratulacje dla medalistów:
Drużyna dziewcząt: Gabriela Skorupińska, Aleksandra Jaskuła, Maja Zielonka, Liliana Banach, Julia Antkowiak, Kinga Wita, Joanna Przybyła, Kaja Kicinska, Mariana Sova, Maja Rogacka, Jagoda Rybarczyk
Drużyna chłopców: Ignacy Knop, Jan Michałka, Wojciech Kaczmarek, Krzysztof Rozynek, Kacper Zając, Wojciech Thiel, Sebastian Pabich, Miłosz Reimann
Honorata Paterek
7 lutego 2025 roku odbyły się warsztaty przeprowadzone przez Panie psycholog z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Wolsztyna, w których uczestniczyły klasy VI.
Celem zajęć było zrozumienie zależności między myślami, emocjami i zachowaniami. Uczniowie zapoznali się z tym, jak ich myśli wpływają na emocje, a te z kolei na ich zachowanie.
Podczas warsztatów uczniowie wypełniali karty pracy, w których analizowali różne sytuacje emocjonalne, identyfikowali swoje myśli i emocje oraz zastanawiali się nad ich wpływem na zachowanie. Wiele osób zauważyło, że zmieniając sposób myślenia o danej sytuacji, mogą lepiej kontrolować swoje emocje i podejmować bardziej odpowiednie decyzje.
Panie psycholog aktywnie uczestniczyły w rozmowach, udzielając wsparcia i pomagając w trudniejszych kwestiach.
pedagog Anna Kruk
Drodzy Rodzice serdecznie dziękujemy za wspaniałą inicjatywę i organizację Dnia Pizzy dla uczniów naszej szkoły. W ten dzień każdy uczeń, nauczyciel i pracownik szkoły otrzymał pyszny począstunek.
Doceniamy Wasz trud, poświęcony czas i chęć sprawienia nam radości. To właśnie dzięki takim gestom nasza szkolna społeczność staje się jeszcze bardziej wyjątkowa.
Z wyrazami wdzięczności,
Uczniowie
Bardzo dziękujemy Państwu Magdalenie i Marcinowi Powchowicz za zakup naklejek o tematyce historycznej na schody - "Historia Polski w pigułce".
Bardzo nas cieszy, że grono przyjaciół szkoły się zwiększa i możemyliczyć na ludzi dobrego serca.
"Dobro, które czynisz, zostaje zapamiętane, nawet jeśli ty sam o nimzapomnisz. Wróci do ciebie w najmniej spodziewanej chwili".
26 stycznia uczniowie naszej szkoły nalezący do grupy Wrak Race Nowa Wieś Mochy wsparli akcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i uczestniczyli w przejeździe konwoju. Pojazdy wraz z wolontariuszami odwiedziły miejscowości gminy Przemęt, aby wspomóc zbiórkę pieniędzy dla onkologii i hematologii dziecięcej.
Dziękujemy Maja Zielonka, Amelia Bilawa, Naomi Rabiega, Allan Ferens, Mikołaj Teichert, Jakub Filipek, Agata Buła, Milena Buła, Natasza Walczybok
K. Filipek
19 stycznia w szkolnej hali sportowej dmuchańcowe miasteczko.
Nasza szkoła zabierze chętnych na 5 wycieczek (plan w komunikatach) - zapisy w sekretariacie szkoły od 14 stycznia
Gminne Centrum Kultury i Biblioteka przygotowało plan na drugi tydzień:
16 stycznia 2024 r. o godz. 17.00 w szkolnej auli odbyło się przedstawienie pt. „Mroźna obojętność”.
Tym razem na zaproszenie Pani Dyrektor Małgorzaty Zielińskiej przybyli na nie rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Mochach.
Rodziców przywitała Pani Dyrektor, wyrażając uznanie dla młodych artystów i zachęcając do obejrzenia spektaklu.
Szczególny charakter tego występu podkreślała wieczorna atmosfera, dzięki temu, że przygotowana przez p. Martę Plenzler i p. Malinę Górną dekoracja w zacienionej auli zyskała nowego blasku.
Uczniowie, jak zwykle, perfekcyjnie podołali zadaniu, przedstawiając po raz kolejny historię o pokonywaniu obojętności w okresie świątecznym, który sprzyja wyzwalaniu się dobroci w ludziach.
Na zakończenie Pani dyrektor podziękowała rodzicom za przybycie, uczniom za występ, a p. Malina Górna wyraziła pochwałę dla uczniów, którzy wykazali się swoimi talentami.
Wszyscy jednak żałujemy, że tak niewielu rodziców skorzystało z zaproszenia na spektakl, bo to przecież uczniowie naszej szkoły brali w nim udział.
R.B.
W naszej szkole w pierwszym okresie roku szkolnego 2024-2025 dużo się działo także z języka angielskiego.
Uczniowie dzięki udziałowi w konkursach z języka angielskiego pogłębiali swoją wiedzę i umiejętności językowe. Rozwinęli swoje słownictwo, poszerzyli wiedzę z gramatyki, co więcej, udział w konkursach dał uczniom możliwość pokazania swoich niezwykłych zdolności i umiejętności.
Uczeń z klasy 8a Wojciech Matuszak brał udział w bardzo prestiżowej Olimpiadzie Języka Angielskiego organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu. Miał zamiar dostać się do grona uczniów zwolnionych z egzaminu ósmoklasisty, niestety zabrakło mu punktów do zrealizowania tak trudnego zadania. Trzymam kciuki za kolejne sukcesy i rozwijanie swojej pasji oraz umiejętności językowych.
Uczniowie naszej szkoły, dzięki innowacji pedagogicznej z użyciem aplikacji LINGOS, mieli również okazję spróbować swoich sił w Ogólnopolskim Konkursie “Zostań Mistrzem Słówek” organizowanym dla ambitnych uczniów i innowacyjnych nauczycieli. Poziom był bardzo wysoki dlatego z dumą mogę pochwalić uczniów naszej szkoły.
WYRÓŻNIENIE W KATEGORII UCZNIÓW KLAS 6-7 w konkursie “Zostań mistrzem Słówek” ZDOBYŁ:
W Konkursie Lingosa “Zostań Mistrzem Słówek” pochwalić należy również uczniów klas ósmych:
W tym roku uczniowie klas 4-5 również próbowali swoich sił w konkursie Lingosa, pochwałę za odwagę i za ambicję otrzymują:
Gratuluję odwagi i determinacji wszystkim uczestnikom. Było to ich pierwsze spotkanie z tak wymagającym i trudnym konkursem. Liczę na sukcesy naszych uczniów w przyszłym roku szkolnym.
Uczniowie szkoły Podstawowej w Mochach brali również udział w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego.Jest to konkurs na bardzo wysokim poziomie trudności językowych, ale w tym roku szkolnym było aż 27 śmiałków, którzy chcieli spróbować swoich sił w konkursie. W konkursie tym na etapie szkolnym trzeba było uzyskać 40 punktów, które gwarantowały przejście do etapu powiatowego. NIestety, żaden z uczniów nie uzyskał wymaganej liczby punktów do przejścia na kolejny etap trudności. Pogratulować należy jednak następującym uczniom:
1. Konrad Grześkowiak klasa 8a - 29 punktów na 40 możliwych do zdobycia,
2. Julia Bożek klasa 8b - 23 punkty,
3. Wojciech Matuszak klasa 8a - 21 punktów.
4. Antoni Plenzler 8b - 19 punktów,
5. Julia Żak 8a - 17 punktów,
6. Mikołaj Niedzielski 8b - 17 punktów,
7. Fabian Młynkowiak 8b - 16 punktów.
Konkursy językowe często wymagają od uczniów kreatywnego podejścia do zadań oraz umiejętności krytycznego myślenia. Rozwiązywanie różnorodnych zadań konkursowych rozwija te kluczowe umiejętności, które są przydatne nie tylko w nauce języka, ale także w innych dziedzinach życia. Udział w konkursach językowych przygotowuje uczniów do przyszłych wyzwań edukacyjnych i zawodowych. Umiejętność radzenia sobie z presją, praca w grupie oraz zdolność do szybkiego przyswajania nowych informacji to cechy, które będą im przydatne w przyszłości.
Gratuluję wszystkim odważnym, którzy spróbowali swoich sił w konkursach. Życzę powodzenia i dalszego rozwijania swoich pasji i zainteresowań!
K.U.
16 stycznia odbył się w naszej szkole etap szkolny Konkursu Języka Niemieckiego Lust auf Deutsch.
Wzięło w nim udział troje uczniów: Zofia Gorzelniak kl. 8b, Łukasz Malicki kl. 7a, Oskar Rzeźnik kl. 7b.
Test sprawdził umiejętność słuchania, czytania oraz wiedzy o Astrii. Czekamy na wyniki i trzymany kciuki.
Katarzyna Filipek
16 stycznia 2025 roku uczniowie klas I-III wzięli udział w wydarzeniu edukacyjnym mającym na celu zapoznanie ich z zasadami bezpieczeństwa, które pomogą bezpiecznie spędzić ferie zimowe.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele straży pożarnej, policji oraz sanepidu. Dzieci zostały podzielone na grupy, które odwiedzały różne stanowiska, na których mogły zdobyć nową wiedzę.
Stanowisko I – Odpowiedni ubiór na zimę
Pierwsze stanowisko prowadziła pani z sanepidu, która opowiedziała uczniom, jak ważne jest noszenie odpowiednich ubrań w zależności od pogody i pory roku. Uczniowie dowiedzieli się, jak chronić się przed zimnem, jakie materiały są najlepsze na mroźne dni, a także jak unikać wychłodzenia organizmu. Uczyli się, jak ubierać się warstwowo, by być bezpiecznymi i komfortowymi w zimowych warunkach.
Stanowisko II – Bezpieczne poruszanie się po drodze
Na kolejnym stanowisku policjant przedstawił zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczniowie uczyli się, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, dlaczego ważne jest noszenie odblasków, a także jak zachować ostrożność w pobliżu ulic i innych miejsc, gdzie może być ruch samochodowy. Funkcjonariusz zwrócił uwagę na konieczność zachowania szczególnej ostrożności w okresie zimowym, gdy widoczność na drodze jest ograniczona.
Stanowisko III i IV – Pierwsza pomoc
Na trzecim i czwartym stanowisku dzieci poznały zasady udzielania pierwszej pomocy. Strażacy w prosty i zrozumiały sposób wyjaśnili, czym jest pozycja bezpieczna, jak reagować, gdy ktoś straci przytomność. Uczniowie mieli okazję nauczyć się, jak prawidłowo uciskać fantom, wykonując resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO). Dowiedzieli się również, jak działa AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) i jak może pomóc w sytuacjach, gdy osoba potrzebuje szybkiej pomocy medycznej.
Stanowisko V – Zapobieganie pożarom w domu
Strażacy zaprezentowali dzieciom przenośny domek edukacyjny, który był wyposażony w standardowy sprzęt domowy. Na podstawie tego domku omówili miejsca, w których może dojść do wybuchu pożaru, oraz co może być jego przyczyną. Uczniowie dowiedzieli się, jak unikać niebezpieczeństw związanych z ogniem w domu, jak rozpoznać zagrożenie pożarowe i jak reagować w przypadku wybuchu pożaru.
Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały gadżety związane z bezpieczeństwem, które miały przypominać o zasadach ochrony życia i zdrowia. Każdy mógł zrobić sobie pieczątkę z wizerunkiem Sierżanta Pyrka.
Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Straży Pożarnej, Policji oraz Sanepidu za przeprowadzenie niezwykle wartościowego wydarzenia ,,Bezpieczne ferie”. Dzięki Waszemu zaangażowaniu dzieci miały okazję zdobyć cenną wiedzę na temat bezpieczeństwa, która z pewnością pomoże im spędzić nadchodzące ferie w sposób odpowiedzialny i bezpieczny.
pedagog Anna Kruk
15 stycznia 2025 r. uczniowie naszej szkoły występujący w przedstawieniu świątecznym pt. „Mroźna obojętność” wzięli udział w XXV Gminnym Przeglądzie Widowisk Jasełkowych w Starkowie, na który udali się pod opieką pań Maliny Górnej, Marioli Prządka i Renaty Bortniak.
Pani Ewa Kasperska-Ratajczak, która od początku organizuje to przedsięwzięcie, serdecznie powitała wszystkich uczestników jubileuszowego Przeglądu.
Nasze przedstawienie zaprezentowane zostało jako drugie – po występie gospodarzy. Uczennice i uczniowie pięknie się zaprezentowali, mimo że uwarunkowania sceny w sali wymagały od nich dostosowania się do nowych warunków. Jednak świetnie sobie z tym poradzili dzięki perfekcyjnemu opanowaniu tekstu i doskonałemu przygotowaniu przez p. Malinę Górną. Nic dziwnego, że otrzymali od widowni brawa.
Następnie wystąpili jeszcze uczniowie ze szkół w Kaszczorze i Przemęcie.
Dla każdego uczestnika przewidziany był poczęstunek w formie drożdżówki, a każdy występujący zespół otrzymał nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Przemęt, który objął swoim patronatem Przegląd, Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Gospodarczo-Edukacyjne "Przyjaciele Szkoły".
Atmosfera na Przeglądzie była sympatyczna, a duża różnorodność przygotowanych przez szkoły przedstawień nie pozwoliła ani przez chwilę się nudzić ani występującym uczniom, ani opiekunom, ani widzom.
Renata Bortniak
Powered by aSc EduPage