• To był nie tylko Dzień Samorządności...

            22.03.2024

            Pierwszy Dzień Wiosny tradycyjnie w naszej Szkole przywitaliśmy na sportowo! Szkolny „RAMBIT” także tym razem dostarczył wielu emocji, szczególnie podczas konkurencji sprawnościowych.

            GALERIA

            Dobrej zabawy nie zabrakło również podczas gry terenowej zorganizowanej przez klasę ósmą pod nazwą „Akcja Tron”, która dotyczyła kultury osobistej i higieny.

            Jednak tym, co dostarczyło najwięcej emocji był mecz siatkówki pomiędzy drużynami uczniów i nauczycieli. Zaskoczenia nie było...górą byli uczniowie

            Uczniowie klas 1-3 obchodzili dzisiaj Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Zdobywali wiedzę na temat choroby. Rozmawiali o swoich doświadczeniach. Wykonali tematyczne prace plastyczne. Z okazji dnia kolorowej skarpetki pochwalili się swoimi skarpetkami nie do pary.

            W drugiej części dnia wszyscy powitali wiosnę. Kolorowy korowód przemaszerował przez Mochy mimo mżawki. Było głośno i kolorowo. Była marzanna.

            Następnie na stadionie odśpiewane zostały wiosenne piosenki, wyrecytowane wiersze i spłonęła marzanna- znak odchodzącej zimy. Teraz już będzie z nami wiosna.

            Przy okazji dzisiejszego święta Samorząd Uczniowski zorganizował także sprzedaż ciast i babeczek, a cały dochód z tej akcji zostanie przekazany na leczenie Pani Boguni Ganczarskiej.

            Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu dzisiejszego dnia!

            SU i JK          

            Ale zanim było wesoło, to najtężsi matematycy ze wszystkich klas wzięli udział w Międzynarodowym konkursie matematycznym KANGUR i przez 75 minut zmagali się z przeróżnymi zadaniami.

            Z jakim efektem, przekonamy się za jakiś czas

          • LICZYMY na wiosnę

            25.03.2024

            Uczniowie w Mochach w ostatnich dniach nie tylko liczyli na nadejście wiosny, ale również, liczyli zdobywając wiedzę i pokazując swoje umiejętności matematyczne.

            Marzec 14 to dzień pełen odkrywania tajemnic liczby Pi.

            21 marca zmagania z rozwiązaniem konkursowych zadań w " Kangurze Matematycznym" odjęło 36 reprezentantów naszej szkoły. Liczyli w skupieniu, a My liczymy na Ich sukcesy.

            22 marca Dzień Matematyki zagościł w murach naszej szkoły. Były gry, zagadki i łamigłówki. Nikt się nie połamał, a nie jedna trudność została przełamana.

            A MY LICZYMY nie tylko na wiosnę.

               M.Gettler          

          • PROMOCJA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

            23.03.2024

            Jak co roku uczniowie klas VIII muszą dokonać wyboru jaką wybrać szkołę ponadpodstawową? Aby ta decyzja była nie tylko trafna, ale i nie skutkowała dużym stresem i napięciem, warto się do niej przygotować wcześniej.

            Dlatego w lutym i marcu ósmoklasistów odwiedzili przedstawiciele następujących szkół:

            • Zespół Szkół z Przemętu
            • Zespół Szkół Rolniczych i Technicznych z Powodowa
            • Zespół Szkół Ogólnokształcących z Wolsztyna
            • Zespół Szkół Zawodowych z Wolsztyna
            • Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Nietążkowa

            Młodzież poznała wszystkie dostępne opcje dalszego kształcenia oraz szczegółową ofertę szkół ponadpodstawowych.

            Zasugerowano im, aby rozważyli następujące kryteria wyboru:

            - długość kształcenia w poszczególnych typach szkół;

            - możliwość zdawania matury;

            - możliwość zdobycia kwalifikacji zawodowych;

            - dostępne profile kształcenia lub profile klas;

            - języki obce, których można się uczyć w danej szkole;

            - zdawalność i przeciętne wyniki maturalne;

            - współpraca szkoły z pracodawcami, instytucjami, uczelniami;

            - dostępna oferta zajęć pozalekcyjnych, np. sportowych, kulturalnych;

            - jakość infrastruktury szkolnej, np. wyposażenie sal lekcyjnych, dostępność hali sportowej.

            Młodzieży życzę pomyślnych wyborów!

            doradca zawodowy Anna Kruk             

          • Szkolny Konkurs Recytatorski

            23.03.2024

            W dniu 20 marca 2024 roku, w naszej szkoły odbył się wyjątkowy konkurs recytatorski "Mali Recytatorzy", który wzbudził ogromne zainteresowanie wśród uczniów. Impreza była podzielona na dwie kategorie wiekowe, co stworzyło doskonałą okazję do prezentacji talentów z różnych etapów edukacji.

            W pierwszej kategorii, przeznaczonej dla uczniów klas 4-6, uczestnicy wykazali się pasją, podjęli się wyzwania, aby pokazać swoje umiejętności i wrażliwość. Ich występy były nie tylko dowodem talentu, ale również odwagi i determinacji. W tej kategorii wyróżniono następujących uczniów:

            I miejsce zdobył Mateusz Przybyła z klasy 4b, II miejsce zajął Ignacy Knop z klasy 5b, III miejsce miał Dawid Przydróżny z klasy 4a, natomiast wyróżnienie zdobyła Weronika Kruk z klasy 6a.

            W drugiej kategorii, uczniowie klas 7-8 stanęli przed wymagającym zadaniem udowodnienia swojej dojrzałości artystycznej. Każdy uczestnik wkładał w swoje występy mnóstwo pracy i serca, co zaowocowało wyjątkowymi występami. W tej kategorii zwyciężyli: I miejsce zajęła Alicja Kosela z klasy 7a, II miejsce zdobyła Wiktoria Powchowicz z klasy 7b, III miejsce - Agata Prządka z klasy 7b, wyróżniona w tej kategorii została Amelia Bohne z kalsy 7b.

            GALERIA

            Osoby, które zajęły miejsca na podium przeszły do następnego, gminnego etapu konkursu, który odbędzie się 11 kwietnia 2024 roku, również w naszej szkole. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a tym, którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

            organizatorzy            

          • Zanim woda dopłynie do domu...

            20.03.2024

            18 marca klasy drugie zostały zaproszone do Stacji Uzdatniania Wody w Mochach. Spotkanie zostało przygotowane przez pracowników PPK w Przemęcie, z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Wody - 22 marca.

            Dzieci dowiedziały się skąd się bierze woda w naszych rurach, jak jest uzdatniana do picia i jak należy oszczędzać wodę. Zobaczyły także nowoczesną lampę UV, która niszczy zarazki, przez co nie trzeba używać chloru.

            Wszyscy otrzymali upominki, za które bardzo dziękujemy.

            E.Wita         

          • Dzień św. Patryka

            20.03.2024

            W dniu 17 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Świętego Patryka, a szkoła podstawowa w Mochach nie pozostaje w tyle w celebracji tej wyjątkowej okazji. Corocznie obchody tego dnia nie tylko kultywują tradycję, ale także zapewniają uczniom możliwość poszerzenia swojej wiedzy o Irlandii, kraju związanym z tym świętem.

            Jedną z głównych zalet obchodów Dnia Świętego Patryka w naszej szkole było promowanie wielokulturowości i zrozumienia dla różnorodności kulturowej. Poprzez poznanie irlandzkiej kultury, uczniowie mieli okazję odkryć nowe zwyczaje i tradycje, co sprzyjało budowaniu otwartości i tolerancji wśród uczniów. W ramach obchodów tego dnia zorganizowano quiz na temat Irlandii oraz ciekawostek związanych z tym krajem. Rozwiązywanie quizu nie tylko stanowiło świetną zabawę, ale również pomogło uczniom poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności językowe.

            Poznanie faktów dotyczących Irlandii było inspirującym doświadczeniem, które niejednego ucznia zachęciło do dalszych poszukiwań ciekawostek i informacji na temat szmaragdowej wyspy. Uczniowie skanowali QR kody i mieli okazję posłuchać irlandzkiego hymnu, liczyli po irlandzku i oglądali paradę w Dublinie. Mieli również okazję poznać 18 liter irlandzkiego alfabetu, poznali ciekawostki dotyczące Hurlingu i dowiedzieli się, że łódź podwodną wynaleźli Irlandczycy.

            Na zajęciach językowych pracowali metodą stacji dydaktycznych i świetnie się spisali, odnaleźli odpowiedzi na wszystkie zadane pytania w quizie. Na szkolnym korytarzu cała społeczność szkolna mogła obejrzeć wystawę dotyczącą Irlandii. Interaktywne zadania wzbudziły najwięcej zainteresowania i śmiechu. A wszystko dzięki udziałowi w Ogólnopolskim Projekcie Kulturowym „LET’S GO GREEN!”, którego organizatorem jest Didacto Polska innowacyjna firma edukacyjna wprowadzająca nietuzinkowe formy nauczania.j.

            GALERIA

            Poprzez aktywne uczestnictwo w różnorodnych działaniach związanych z Irlandią, uczniowie zdobyli wiedzę oraz kształtowali umiejętność współpracy w grupach. Obchody Dnia Świętego Patryka w naszej szkole miały głębsze znaczenie, niż tylko świętowanie. Stanowiły one ważny element edukacyjny, który promował współpracę, zainteresowanie różnorodną kulturą i przede wszystkim rozwijał umiejętności językowe uczniów.

            K.Umławska              

          • Kolejne złotówki na lek dla Pani Boguni...

            25.03.2024

            17 marca przed kościołem została przeprowadzona akcja charytatywna polegająca na sprzedaży palm i kartek wielkanocnych. Serdecznie dziękujemy za wsparcie, przygotowanie i pomoc rodzicom, uczniom z wolontariatu i nauczycielom.

            Specjalne podziękowania dla Pani Hani Brożyńskiej i Małgorzaty Marciniak za wsparcie i przeprowadzenie akcji, oraz pań z Koła Gospodyń Wiejskich na które zawsze można liczyć. Tym razem wspólnymi siłami udało nam się zebrać 3131,08 zł.

            J.Murek           

          • Zjednoczeni w pomocy dla pani Boguni...

            16.03.2024

            Sercowy lizak na Dzień Kobiet!

            Lizaki w kształcie serca to chyba najsłodszy sposób na to, by okazać  komuś uczucia.
            8 marca za jedyne dwa złote można było zakupić takiego lizaka w naszej szkole. Sponsorem lizaków była Rada Rodziców.
            Wolontariusze zajęli się ich sprzedażą. Dochód w wysokości 2544,45 zł przekazany został na konto Fundacji „Sie pomaga”.
            Pomogliśmy w ten sposób Pani Boguni, naszej koleżance w leczeniu raka szyjki macicy, ale zebrać trzeba dużo więcej.


            Prosimy każdego o wpłaty na konto:
            SIEPOMAGA.PL

            W dniach 9 i 10 marca przed kościołem po każdej Mszy św.  odbyła się zbiórka pieniędzy na leczenieszkolnej katechetki.
            Dochód w wysokości 2.766,42 zł przekazano na konto Fundacji” Sie pomaga”.

            Serdecznie dziękujemy za wszelkie wpłaty, a przede wszystkim  za wrażliwość na potrzeby chorych. 

            Opiekun z wolontariuszami             

            11 marca podczas zebrania Rady Pedagogicznej odbyła się zbiórka pieniędzy. Nauczyciele, którzy finansowo chcieli wesprzeć to piękne dzieło, wrzucali do skarbonki pieniądze. Dochód w wysokości 850,00 zł przekazano na konto Fundacji, która wspiera osoby chore.

            Bardzo dziękuję  wszystkim nauczycielom, którzy  zaangażowali się w akcję.

                       Serdecznie dziękuję Sponsorom, wszystkim, którzy zakupili w tym dniu lizaki oraz wolontariuszom, za włączenie się w to piękne Dzieło, Miłosierdzia w Wielkim Poście.

            Lucyna Murek

            Dzień Kobiet i Mężczyzn w naszym sołectwie.

            W tym roku 10 marca Panie i Panowie spotkali się w sali wiejskiej w Mochach, aby wspólnie wysłuchać koncertu w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy GCKiB w Przemęcie.
            Wysłuchaliśmy piosenek Zbigniewa Wodeckiego, Czesława Niemena,zespołu Brathanki, Golec uOrkiestra i wiele innych

            Dzięki ekranowi, gdzie były wyświetlane słowa oraz krótkie wesołe filmiki, każdy kto lubi śpiewać mógł, to sobie zanucić.

            Widzowie nagrodzili orkiestrę gromkimi brawami i prosili o bis.

            Po uczcie duchowej był czas na słodki poczęstunek przygotowany przez członków Rady Sołeckie.

            Dziękujemy w imieniu pani Bogusi za wsparcie finansowe na jej leczenie. Pieniadze zostaną wpłacone na fundację siepomaga.pl

            źródło - FB sołectwa Mochy     

          • Dzień języka ojczystego

            08.03.2024

            W dniu 06.03.2024 roku uczniowie klas IV-VI wzięli udział w wyjątkowym teleturnieju z okazji obchodów Dnia Języka Ojczystego. Wydarzenie to, pełne radości, śmiechu i kreatywności, miało na celu podkreślenie znaczenia polskiego języka oraz rozwijanie umiejętności lingwistycznych uczniów.

            Teleturniej, który odbył się w szkolnej stołówce, składał się z pięciu konkurencji, które w ciekawy sposób sprawdzały biegłość uczestników w posługiwaniu się językiem polskim. Pierwszą z nich było czytanie łamańców językowych, gdzie uczniowie musieli wykazać się sprawną dykcją i umiejętnością radzenia sobie z trudnymi frazami.

            Kolejną konkurencją było rozszyfrowanie znaczenia słów w gwarze wielkopolskiej. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko znajomością standardowego języka polskiego, ale także umiejętnością zrozumienia i przetłumaczenia słów używanych w lokalnych dialektach.

            W grze kalambury, uczniowie mieli okazję odgadnąć przysłowia, co wymagało zarówno sprytu, jak i zdolności do interpretacji gestów i rysunków. Ta konkurencja dodatkowo rozwijała kreatywność i logiczne myślenie uczestników.

            Kolejnym wyzwaniem było napisanie jak największej liczby słów na daną literę. To zadanie wymagało szybkości, ale również precyzji w doborze słów, co sprawiło, że uczniowie musieli wykazać się zarówno bogatym słownictwem, jak i szybkością myślenia.

            Ostatnią konkurencją była zabawna gra polegająca na ułożeniu wyrazów z liter znajdujących się na koszulkach uczestników. Ta nietypowa łamigłówka dodatkowo angażowała uczniów w interaktywną rozrywkę, wymagając od nich współpracy i zręczności.

            Całe wydarzenie nie tylko dostarczyło uczestnikom mnóstwa rozrywki, ale również podkreśliło wagę dbania o poprawność językową oraz bogactwo kulturowe i dialektalne naszego pięknego języka ojczystego.

            M. Górna, K. Jon        

          • Obchody Światowego Dnia Walki z Depresją

            04.03.2024

            Depresja jest jedną z najczęściej występujących chorób na świecie. Dlatego 29 lutego i 1 marca 2024 roku, uczniowie Szkoły Podstawowej w Mochach po raz pierwszy wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Walki z Depresją.

            Panie pedagog zapoznały uczniów z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi przyczyn depresji, objawów oraz sposobów postępowania w przypadku jej wystąpienia. Następnie każdy uczeń otrzymał kolorową, papierową bransoletkę, na której było napisane pozytywne przesłanie

            Kolejnym punktem obchodów był quiz sprawdzający wiedzę o chorobie jaką jest depresja. Dla tych, którzy udzielili prawidłowych odpowiedzi czekały różnorodne nagrody. Uczniowie popisali się doskonałą znajomością wiedzy związaną z apatią i obniżonym nastrojem. Na szczęście nagród nie zabrakło.

            Na zakończenie każdy uczeń i pracownik szkoły otrzymał ciastko wsparcia, które mógł zjeść sam lub podzielić się z drugą osobą.

            Serdecznie dziękujemy Urzędowi Gminy Przemęt i Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Mochach za ufundowanie nagród rzeczowych.

            Serdecznie dziękujemy opiekunom Samorządowi Uczniowskiego i Sklepiku Szkolnego ,,Grosik” za dofinansowanie zakupu ciastek wsparcia.

            Serdeczne podziękowanie dla wolontariuszy z klas VII, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie Światowego Dnia Walki z Depresją.

            pedagog Anna Kruk, pedagog specjalny Anna Rynek           

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mochach
        • i fax: 65 54 90 023
        • ul.Szkolna 7 .......................................................................... Mała szkoła: ...................................................... ul. Wolsztyńska 4................................................ 661 555 667........................................................ 64-234 Przemęt Mochy Poland
        • dyrektor@spmochy.pl - tel. - 607922496 vdyrektor@spmochy.pl - tel. - 665783605 pedagog@spmochy.pl - tel. - 607368162 ksiegowosc@spmochy.pl - tel. - 65 5490023 wewn. 13
      • Logowanie