Z głębokim żalem informujemy, że po długiej chorobie zmarła nauczycielka naszej szkoły Pani Bogumiła Ganczarska.
Pogrążonemu w żalu Mężowi oraz rodzinie składamy wyrazy współczucia.
Społeczność Szkolna
Z głębokim żalem informujemy, że po długiej chorobie zmarła nauczycielka naszej szkoły Pani Bogumiła Ganczarska.
Pogrążonemu w żalu Mężowi oraz rodzinie składamy wyrazy współczucia.
Społeczność Szkolna
Przez cały zeszły tydzień w naszej szkole odbywała się zbiórka darów dla powodzian. Zebrano ich bardzo duże. Znalazły się wśród nich najpotrzebniejsze rzeczy takie jak: środki czyszczące środki higieniczne, sprzęt sprzątający (łopaty, miotły, rękawice i worki), jedzenie z długim terminem, pampersy, karma dla zwierząt.
Wszystkie dary zostały posegregowane i popakowane przez uczniów Samorządu Szkolnego i Szkolnego Koła Wolontariatu.
Wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji pomocy serdecznie dziękujemy.
Samorząd Uczniowski
Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Przemęcie wzorem lat ubiegłych włączyło się do corocznej ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie promującej czytelnictwo i dorobek literatury polskiej.
W tym roku Narodowe Czytanie odbyło się w piątek, 20 września w sali wiejskiej w Mochach, gdzie czytano fragmenty „Kordiana” Juliusza Słowackiego.
Przybyłych gości powitała Zastępca Dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie – Pani Elwira Michalewicz. Dominowali uczniowie klas 8 Szkoły Podstawowej w Mochach.
Uczniowe najpierw - 13 września, wybrali opiekunów nowego Samorządu Uczniowskiego, a tydzień później - 20 września, wybrali swojego przewodniczącego.
Opiekunami zostali Marta Plenzler i Dariusz Mindak, a szefem Samorządu Uczniowskiego ponownie została Agata Prządka. Gratulujemy i życzymy udanej współpracy z ciekawymi pomysłami i chętną do pomocy społecznością szkolną...
A jak do tego doszło?
W ubiegły piątek uczniowie naszej Szkoły wybierali przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Głosowanie po raz pierwszy w historii Szkoły odbyło się w formie elektronicznej co znacząco przyspieszyło zliczanie głosów.
Spośród dwóch kandydatek: Agaty Prządki z klasy 8b oraz Katarzyny Walkowiak z klasy 7b uczniowie Szkoły Podstawowej w Mochach na stanowisko przewodniczącej ponownie wybrali Agatę, która zdobyła równe 100 głosów w stosunku do 77 głosów zdobytych przez Katarzynę.
Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy oraz wielu ciekawych pomysłów!
AM
18 września klasy 1-3 miały przyjemność uczestniczyć w szkolnej wycieczce do Domu Kultury w Wolsztynie, gdzie wystawiany był spektakl “Kubuś Puchatek”. Wyjazd był zorganizowany w ramach zajęć kulturalnych i miał na celu przybliżenie wartości literatury dziecięcej oraz rozwinięcie wrażliwości artystycznej.
Spektakl oparty był na kultowej książce, która przedstawiała przygody Kubusia Puchatka oraz jego przyjaciół: Prosiaczka, Kłapouchego, Królika, Sowę i Tygrysa. Akcja rozgrywała się w Stumilowym Lesie, a scenografia oddała bajkowy klimat tego miejsca – dzieci od razu przeniosły się do świata znanego z książki.
W trakcie spektaklu śledziliśmy zabawne i pouczające perypetie bohaterów, którzy uczyli nas, czym jest prawdziwa przyjaźń, współpraca oraz jak radzić sobie z codziennymi wyzwaniami.
Po przedstawieniu mieliśmy okazję porozmawiać o naszych wrażeniach. Dla wielu z nas była to pierwsza wizyta w teatrze, a spektakl spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Aktorzy wspaniale oddali charaktery postaci, a fabuła była zrozumiała i ciekawa.
JK
18 września 2024 r. rozpoczęliśmy w naszej szkole wyjazdy na przedstawienia teatralne.
W pierwszej kolejności do WDK udały się klasy czwarte, aby obejrzeć przedstawienie oparte na wydarzeniach z lektury obowiązkowej pt. „Mikołajek”, które rozpoczynało się o godz. 11.25. Z relacji opiekunów: p. Kariny Umławskiej, p. Honoraty Paterek i p. Dariusza Mindaka wynika, że przedstawienie było ciekawe i momentami śmieszne. Uczniowie napisali o swoich wrażeniach następnego dnia na języku polskim. Większość z nich zapamiętała śmieszne sytuacje z udziałem tytułowego Mikołajka, a że lektura już niebawem będzie omawiana na lekcjach, przedstawienie mogło zmotywować uczniów do czytania książki.
Nieco później, bo o godz. 12.50, rozpoczęło się przedstawienie dla ósmoklasistów, którym towarzyszyli opiekunowie: p. Lucyna Murek, p. Leszek Kolman i p. Renata Bortniak. Miało ono zupełnie odmienny charakter, bo przedstawiało niektóre sytuacje z lektury „Kamienie na szaniec”. Uczniowie z pomocą narzędzi TI zostali wprowadzeni w tematykę utworu, czyli realia walki polskich podziemnych organizacji podczas II wojny światowej. Spektakl uwypuklił zwłaszcza losy Rudego, czyli Jana Bytnara. Następnego dnia w klasie VIII a na lekcji języka polskiego nauczyciel omówił z uczniami treść tego spektaklu.
Wyjazdy były udane, a uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli oba spektakle. Dziękuję opiekunom za opiekę nad uczniami.
Renata Bortniak
Zapraszamy zwłaszcza nowych chętnych.
Zajęcia pozalekcyjne rozpoczęte w ubiegłym roku kotynuujemy także w bieżącym.
Zajęcia: grupa 1-3 - środy - lekcja 7
grupa 4-8 poniedziałki - lekcja 7 lub 8 i/lub czwartki - lekcja 7 (do wyboru)
To propozycja dla każdego, gdyż będzie to nauka podstaw gry w tę najszlachetniejszą z gier, ale także rozwój dla tych, którzy podstawy już znają (szczegóły na pierwszych zajęciach).
Porę zajęć dopasujemy do planu tych, którzy się zgłoszą.
Wolę uczęszczania na zajęcia proszę wyrazić wiadomością poprzez e-dziennik do jednego z prowadzących, a potwierdzeniem będzie obecność na pierwszych zajęciach o ustalonej porze.
Zapraszamy
2 września w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2024/2025. Uczniowie, rodzice i nauczyciele zgromadzili się na dziedzińcu szkolnym aby wspólnie przywitać nowy rok pełen wyzwań i możliwości.
Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu narodowego, po czym głos zabrała Pani Dyrektor, która serdecznie przywitała wszystkich zebranych. W swoim przemówieniu podkreśliła znaczenie edukacji, a także życzyła uczniom sukcesów w nauce i rozwijania swoich pasji. Szczególne słowa skierowała do pierwszoklasistów, którzy dopiero rozpoczynają swoją szkolną przygodę, zachęcając ich do odwagi i ciekawości w odkrywaniu świata wiedzy.
Po oficjalnej części uczniowie udali się do swoich sal, gdzie spotkali się z wychowawcami. Tam otrzymali plany lekcji i omówili najważniejsze kwestie organizacyjne na nadchodzące dni. Wychowawcy przypomnieli również o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w szkole oraz zachęcili uczniów do aktywnego udziału w życiu szkolnym.
Rozpoczęcie roku szkolnego to dla wszystkich czas pełen emocji – zarówno radości ze spotkania z kolegami i koleżankami, jak i pewnych obaw związanych z nowymi wyzwaniami. Wszyscy jednak z nadzieją i entuzjazmem patrzą w przyszłość, gotowi na nowe doświadczenia i zdobywanie wiedzy.
M. K.
Nasza szkoła znów przystąpiła do akcji
"Szkoła pełna talentów" Lidl!
Możesz pomóc nam zbierać Talenciaki, które odbierzesz w Lidlu - za każde wydane 50 zł. (w tym 1 warzywo lub owoc) dostaniesz 1 Talenciaka.
Powered by aSc EduPage