• PROFILAKTYKA – MIESZANKA EDUKACJI Z PORCJĄ HUMORU

            27.04.2023

            27 kwietnia 2023 roku uczniowie przekonali się, że profilaktyki można się uczyć również na wesoło.

            Klasy I – III obejrzały przedstawienie profilaktyczne pt.  "Bajki na jednej nodze”.
            W spektaklu poruszony został problem uzależnień oraz zdrowy tryb życia. Aktorzy mówili w nim o niebezpieczeństwach codziennego życia i  pokazywali  zgubne skutki nałogów. Przestrzegali, aby nie ufać nieznajomym. Zachęcali do mycia owoców i warzyw przed jedzeniem oraz dbania o higienę osobistą. 

            Klasy IV – VI obejrzały przedstawienie profilaktyczne  pt. "Wielka ucieczka”.  Tematyka obejmowała  problem uzależnień od dopalaczy, napojów energetycznych. Aktorzy zachęcali do asertywności i zdrowego stylu życia.  

            GALERIA

            Oglądając przedstawienia uczniowie  zrealizowali zadania zawarte w programie wychowawczo - profilaktycznym.

                 pedagog Anna Kruk   

          • Śpiewać każdy może?!

            28.04.2023

            Tak, śpiewać może każdy, ale nie każdy potrafi, nawet jeśli bardzo lubi. Fabian Brożyński, uczeń naszej szkoły nie tylko lubi, ale i potrafi i coraz częściej przekonują go o tym liczne już nagrody otrzymywane z rąk coraz szacowniejszych znawców wokalnych występów.

            Fabian bowiem już nie tylko okrasza liczne szkolne, wiejskie, czy gminne uroczystości i koncerty, ale staje do rywalizacji w ogólnopolskich konkursach, festiwalach i przeglądach wokalnych, a co najważniejsze, wraca z nich z nagrodami. To docenienie tym bardziej go motywuje i przyspiesza rozwój wokalnego talentu.

            Ostatnim, wywalczonym 22 kwietnia, spektakularnym sukcesem było 3 miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskiego Ruchu Artystycznego PARA ART MIĘDZYCHÓD, gdzie jurorami byli między innymi członkowie zespołu „Lombard” Marta Cugier i Grzegorz Stróżniak.

            Kiedy jest się docenionym przez takich twórców, a startuje z uczestnikami z całej Polski i to odsianymi w wyniku przesłuchań i eliminacji, to nabiera się nie tylko chęci do rozwijania talentu, ale i wiary, że powodów do satysfakcji będzie coraz więcej.

            To ostatni, ale nie jedyny taki sukces. Jeszcze bardziej Fabian ceni sobie 1 miejsce w VIII Ogólnopolskim Dębnowskim Festiwalu Muzycznym QULTURA DŹWIĘKU, które zajął 1 kwietnia. Zostawił w pokonanym polu 80 wokalistów zakwalifikowanych do koncertu finałowego! Lepiej wyrazili to organizatorzy... TUTAJ

            Przypomnijmy kilka ostatnich, bo najcenniejszych:

            Wyróżnienie w 27 Festiwalu Wesołe nutki – 26 marca, nominacja do Finału Wojewódzkiego Lubuskiego Festiwalu Piosenki Pro Arte 2023 – 22 marca i oczywiście w Konkursie „Śpiewać każdy może”, gdzie wyśpiewał 1 miejsce w Wolsztynie.

            Co dalej?
            Już ma Wyróżnienie w kolejnym prestiżowym XXIII Festiwalu Piosenki „Śpiewać każdy może” i zapewniony udział w czerwcowym finale na plaży w Sławie – 21 kwietnia.

            Już tylko przegląd dat pokazuje jak bogata, zarówno w starty, jak i sukcesy jest tegoroczna wiosna mocheńskiego piosenkarza. To wprawdzie (na razie) rywalizacja w swojej kategorii wiekowej, ale doskonale pokazuje, że Fabian ze swoim śpiewem jest dostrzegany.

            Tłumaczyć, że sukcesy nie biorą się z samego talentu, lecz i pracy i poświęceniu oraz wsparciu rodzciców nie trzeba. No i oczywiście dzięki nauczycielom śpiewu Joannie Pawłowskiej i Jarosławowi Świrszczowi.

            Nam pozostaje nie tylko trzymanie kciuków i życzenie nieustannego rozwijania talentu i dalszych sukcesów, ale także… słuchanie Jego śpiewu. Do czego namawiam, śledząc zarejestrowanych występów, do których dostęp można uzyskać z profilu mamy Fabiana… TUTAJ

             

            Więc Fabianie… rozwijaj skrzydła!

            Jak choćby tutaj...

          • Pobiegli w Wojewódzkim Finale w drużynowym biegu przełajowym

            25.04.2023

            Finał Wojewódzki w Drużynowych Biegach Przełajowych już za Nami. 20 kwietnia w Żerkowie odbył się festiwal biegowy z udziałem około 1200 uczestników. W każdej kategorii wiekowej startowało prawie 200 uczniów, a więc konkurencja wśród uczestników była bardzo duża.      

            Choć nie wróciliśmy z oszołamiającymi sukcesami, na pewno nasza reprezentacja zdobyła sporo doświadczenia, które zaowocuje w następnych latach. Drużynowo - dziewczęta w składzie: Kaja Kicinska, Liliana Banch, Maja Zielonka, Lena Antkowiak, Maja Gorzelniak i Maja Rogacka zajęły 14 miejsce na 61 szkół startujących. Filip Józefowski indywidualnie zajął 142 miejsce.

            GALERIA

            Życzymy sukcesów w kolejnych startach. 

            Honorata Paterek 

          • Afryka – kontynent wiecznego słońca

            25.04.2023

            W środę 19 kwietnia 2023 roku gościem kolejnego spotkania z filharmonią był multiinstrumentalista Amadou Fola z Senegalu. Muzyk korzysta z instrumentów, które sam zrobił.     

            Wspanialezagrał na wykonanym przez siebie bębnie djembe. Prowadzący spotkanie, pan Sebastian Cieśliński zachęcił uczniów do samodzielnego robienia instrumentów, np. z opakowania jajka Kinder Niespodzianka i ryżu lub rolki pozostałej po ręczniku jednorazowym i wykałaczek. Spotkanie z filharmonią było ciekawe i dostarczyło dzieciom wielu wrażeń.

            GALERIA

            Katarzyna Filipek

          • Czwórboiści też ozłoceni!

            19.04.2023

            Kolejny dzień zmagań lekkoatletycznych zakończył się sukcesami uczniów naszej szkoły w Mistrzostwach Gminy Przemęt w Czwórboju LA

            19 kwietnia do zawodów przystąpiły 6-osobowe reprezentacje z Bucza, Kaszczoru i Moch. Zawodnikom przyszło się zmierzyć w biegu na 60m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową oraz biegu wytrzymałościowym na 600/1000m.

             

            Drużyna dziewcząt w składzie: Dominiak Zofia, Gorzelniak Zofia, Antkowiak Maja, Wyrwa Lena, Kicinska Lena, Bohne Amelia i Powchowicz Wiktoria wywalczyły złote medale

            Zwycięsko obronili się także chłopcy – Niedzielski Mikołaj, Józefowski Filip, Wolnik Jakub, Piątyszek Kacper, Jaskuła Karol i Antkowiak Filip, zajmując 1 miejsce

            Zwycięstwem oba zespoły zapewniły sobie awans do etapu powiatowego.

            GALERIA

            Nadchodzące dni z pewnością dostarczą kolejnych sportowych emocji. 20 kwietnia Finał Wojewódzki w Drużynowych Biegach Przełajowych w Żerkowie, a w przyszłym tygodniu na stadionie MOSiR w Wolsztynie odbędą się: Finał Powiatowy w Trójboju LA, Czwórboju LA, Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej. Będzie się działo. Trzymajmy kciuki za naszych reprezentantów.

            Honorata Paterek            

          • Akcja Żonkile

            20.04.2023

            19 kwietnia br. przypada 80 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.   

            Dlaczego żonkile? Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami. Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci.

            Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mochach również przyłączyli się do w/w akcji by uczcić pamięć o ofiarach holocaustu, Powstańcach Getta Warszawskiego. W obchody rocznicy zaangażowani byli uczniowie klas 4-8, którzy na lekcjach historii m.in. oglądali film  "Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943". Została również wykonana gazetka okolicznościowa przybliżająca wszystkim cele akcji.

             Malina Górna           

          • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

            19.04.2023

            Decyzją wojewody wielkopolskiego, już po raz drugi, nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 12 tys. złotych w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0”.
            Celem programu jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, wybieranie książki, jako formy spędzania wolnego czasu, uczestnictwo w imprezach czytelniczo- kulturalnych.
            Za pozyskane fundusze zakupione zostaną nowości wydawnicze, lektury oraz sprzęt biblioteczny.

            Działania bedą opisywane w zakładce:
            Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa...

          • Trójboiści się spisali na medal!

            19.04.2023

            18 kwietnia w Szkole Podstawowej w Mochach odbyły się Mistrzostwa Gminy w Trójboju Lekkoatletycznym.

            Do rywalizacji wielobojowej przystąpiły szkoły z Przemętu, Kaszczoru, Bucza oraz Moch.

            Młodym lekkoatletom przyszło się zmierzyć w trzech konkurencjach - biegu sprinterskim na 60m, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Uczniowie naszej szkoły okazali się bezkonkurencyjni, zdobywając tytuł Mistrza Gminy Przemęt zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców.

            Drużynę chłopców reprezentowali: Wojciech Kaczmarek, Sebastian Pabich, Ignacy Knop, Jan Michałka, Wojciech Thiel.

            Dziewczęta wystąpiły w składzie: Kaja Kicinska, Liliana Banach, Lena Antkowiak, Maja Rogacka, Aleksandra Jaskuła, Joanna Przybyła oraz Maja Zielonka.

            Tytuł najlepszego trójboisty w rywalizacji indywidualnej przypadł również uczniom naszej szkoły – Kai Kicinskiej oraz Wojtkowi Kaczmarkowi

            Wielkie brawa dla Nich

            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za duże zaangażowanie i trud włożony w przygotowania. Życzymy sukcesów na etapie powiatowym, który odbędzie się 25 kwietnia na stadionie MOSiR w Wolsztynie. Trzymamy za Was kciuki.

            Honorata Paterek          

          • Spółdzielnia GROSIK rozszerza działalność?!

            25.04.2023

            Dnia 17 kwietnia członkowie Spółdzielni Uczniowskiej „GROSIK” na zaproszenie p. Sylwii Frankowskiej reprezentującej Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu, wybrali się na wycieczkę do Poznania. Głównym celem było poznanie różnorodnych działań dorosłych wolontariuszy, a tym samym poszukanie pomysłów na nowe działania naszej Spółdzielni, która obecnie skupia się na prowadzeniu sklepiku szkolnego. Oprócz członków Spółdzielni w wyjeździe wzięli udział chętni, którzy także chcieli się czegoś dowiedzieć a być może zasilą nasze grono w przyszłości i wesprą w napisaniu projektu o granty.​​​​​​​​​​​​​​

            Pierwszym punktem programu był Grunwaldzki Ogród Społeczny. Tam dowiedzieliśmy się jak on powstawał od podstaw, że jest ogródkiem otwartym dostępnym dla każdego i przede wszystkim pełni funkcję edukacyjną. My- mieszkający na wsi- wiemy, jak smakują truskawki prosto z krzaczka; że maliną można się pokłuć i że wyhodowane przez siebie warzywa z pewnością są bez chemii, zdrowsze. Ale dla wielu dzieci mieszkających w dużym mieście jakim jest Poznań, są to „rzeczy z kosmosu”.

            Następnie zapoznaliśmy się z działaniami Po-Dzielni. Jest to miejsce do którego każdy może coś przynieść i także coś wziąć oczywiście bezpłatnie – od ubrań, przez książki, zabawki, biżuterię, kosmetyki. Przy okazji była to bardzo pouczająca lekcja o ochronie środowiska. Czy Wy wiecie ile litrów wody zużywa się by wyprodukować jeden t shirt? My już wiemy i chyba kilka pomysłów stamtąd postaramy się wypróbować w naszej szkole.

            Kolejnym punktem była Pracownia Ekonomii Społecznej „Ładne Rzeczy” przy ul. Św. Marcin. Tam zagraliśmy wspólnie w grę COOPOLY. Głównym zadaniem było wspólne prowadzenie kooporacji tak, by nie zbankrutowała. Każdy z nas był członkiem o różnym statusie społecznym i różnym zasobie portfela. Musieliśmy wspólnie podejmować decyzje, dyskutować, rozwiązywać problemy i zadania, za które albo otrzymywaliśmy pieniądze, albo niestety traciliśmy lub źle inwestowaliśmy. Pierwsza rozgrywka była krótka i niestety szybko zakończyła się bankructwem. Nie doszliśmy nawet do końca rok rozrachunkowego. Za drugim razem mieliśmy już zdecydowanie więcej szczęścia i nasze zasoby rosły. Na koniec p. Sylwia obdarowała nas jeszcze prezentami.

            Po tak wyczerpującej lekcji ekonomii i zarządzania, każdy z chęcią posilił się i odpoczął w Starym Browarze.

            GALERIA

            To był bardzo pouczający i pełen atrakcji dzień.

            Dziękujemy p. Sylwii i naszym opiekunom. Z pewnością wiedzę i umiejętności wykorzystamy w zarządzaniu i rozwoju naszej Spółdzielni „GROSIK”.

            Barbara Nowak            

          • Historyczna gra terenowa

            17.04.2023

            14 kwietnia obchodziliśmy 1057 rocznicę przyjęcia chrztu przez Polskę. Chrzest Polski to tradycyjna nazwa chrztu księcia Polan – Mieszka I, który zapoczątkował proces chrystianizacji Polski. Akt przyjęcia chrztu, datowany przez historyków na dzień 14 kwietnia 966 roku, uważa się za symboliczny początek państwa polskiego.

            W związku z w/w rocznicą 12 kwietnia br. na boisku szkolnym odbyła się gra terenowa. W grze  brali udział uczniowie klas 4-6 podzieleni na czteroosobowe zespoły. Każda drużyna musiała dotrzeć do siedmiu punktów kontrolnych, gdzie uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące początków państwa polskiego i chrztu Polski, układali puzzle, rozszyfrowywali list Mieszka do Dobrawy, układali spośród zgromadzonych przedmiotów datę Chrztu Polski oraz uczestniczyli w konkurencjach sprawnościowych takich jak: rzut podkową do środka Polski, bieg w worku, rzut obręczą na miecz. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i sprawnością fizyczną. Gra terenowa „Chrzest Polski” dostarczyła wszystkim uczestnikom wiele emocji. Z wielkim zaangażowaniem wykonywali kolejne zadania.

            GALERIA

                     Nie był to jedyny element obchodów rocznicy w naszej szkole, uczniowie klas 7-8 na lekcjach historii wykonywali okolicznościowe plakaty, które można było podziwiać na gazetce szkolnej.

              Malina Górna          

          • Gminny Konkurs Recytatorski „Mali Recytatorzy”

            14.04.2023

            13 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochach odbył się gminny etap Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Mali Recytatorzy” pod patronatem Wójta gminy Przemęt p. Janusza Frąckowiaka. Przybyłych uczestników konkursu, ich opiekunów oraz zaproszonych gości powitała P. Dyrektor Małgorzata Zielińska.

            W klasach I – III do konkursu stanęło 21 uczniów ze wszystkich szkół gminy Przemęt. Nad przebiegiem konkursu czuwała p. Joanna Koziołek. Komisja Konkursowa w składzie: p. Barbara Matysiak, p. Krystyna Grabiec i p. Rozalia Lorenc miała bardzo trudne zadanie, gdyż – jak podkreśliła p. B. Matysiak – wszyscy uczniowie reprezentowali bardzo wysoki poziom. Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

            I miejsce: Łucja Floryszczak – SP Kaszczor (klasa III),

            II miejsce: Olga Rimke – SP Przemęt (klasa II),

            III miejsce: Lena Pajor – SP Mochy (klasa III).

            W klasach IV – VI do konkursu stanęło 17 uczniów, a w klasach VII – VIII – 12 uczniów ze szkół w Kaszczorze, Kluczewie, Mochach, Przemęcie, Radomierzu i Starkowie. Nad przebiegiem konkursu czuwały: p. Malina Górna, p. Jolanta Piosik i p. Renata Bortniak. Komisja Konkursowa w składzie: p. Kinga Kaźmierczak, p. Izabella Skibska i p. Jolanta Piosik wyłoniła zwycięzców:

            - w kategorii klas IV – VI:

            I miejsce: Zofia Adamska – SP Przemęt (klasa IV),

            II miejsce: Lena Mikołajczak – SP Przemęt (klasa IV),

            III miejsce: Fabian Brożyński – SP Mochy (klasa VI);

            - w kategorii klas VII – VIII:

            I miejsce: Martyna Brożyńska – SP Przemęt (klasa VIII),

            II miejsce: Jolanta Stachowiak – SP Kaszczor (klasa VIII),

            III miejsce: Barbara Szymanowska – SP Przemęt (klasa VIII).

            Dla uczestników zmagań, ich opiekunów oraz zaproszonych gości SP w Mochach przygotowała słodki poczęstunek.

            Podsumowanie konkursu okrasił występ Fabiana Brożyńskiego, który zaśpiewał piosenkę „Znów wędrujemy”.

            Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody, wszyscy także wezmą udział w etapie powiatowym konkursu w Wolsztynie. Dyplomy wręczała P. Dyrektor Małgorzata Zielińska, a nagrody członkowie komisji konkursowych.

            GALERIA

            Na zakończenie P. Dyrektor Małgorzata Zielińska pogratulowała wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie, ich opiekunom i zaproszonym gościom. Podziękowała także za przyjęcie honorowego patronatu przez P. Wójta Janusza Frąckowiaka oraz przygotowanie dyplomów oraz nagród przez UG w Przemęcie.

            Renata Bortniak           

          • Mali Recytatorzy w klasach 1-3

            11.04.2023

            4 kwietnia  odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Mali Recytatorzy w kategorii klas I-III. Celem konkursu było wzbudzanie zainteresowania poezją dziecięcą, rozwijanie i promowanie uzdolnień recytatorskich uczniów, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego. Uczniowie klas I-III wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne.

            Poziom recytacji był bardzo wysoki.  Jury w składzie: pani Rozalia Lorenc, Anna Kruk i Martyna Kaczmarek stanęło przed nie lada wyzwaniem, by wybrać najlepszych recytatorów.

            W grupie klas pierwszych laureatami zostali:

            I miejsce – Ines Knop

            II miejsce – Nadia Janusz

            III miejsce – Marta Toś

            W grupie klas II laureatami zostali:

            I miejsce – Kacper Wróbel

            II miejsce – Bogna Knop

            III miejsce – Nikola Sarbowska

            Laureaci klas III to:

            I miejsce – Lena Pajor

            II miejsce – Wiktoria Miszczak

            III miejsce – Przemysław Hamrol

            GALERIA

            Laureaci pierwszych miejsc wezmą udział w gminnym etapie konkursu „Mali Recytatorzy”, który odbędzie się 13 kwietnia.

            Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

            M. Kaczmarek, R.Patalas      

          • Biały Miś jest nasz!

            05.04.2023

            30  marca 2023 r. w Szkole Podstawowej w Mochach odbył się Gminny Turniej Sportowy o Puchar Białego Misia pod honorowym patronatem Wójta Gminy Przemęt. To już  XIX edycja zawodów sportowych dla najmłodszych uczniów z klas I-III, promująca aktywność fizyczną zgodnie z zasadami zdrowej rywalizacji.

            Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Janusz Frąckowiak Wójt Gminy Przemęt, który oficjalnie otworzył  turniej, życząc wszystkim uczestnikom wspaniałej zabawy i sukcesów w zmaganiach sportowych. W tym roku do rozgrywek przystąpiło 6 drużyn reprezentujących szkoły z Bucza, Przemętu, Radomierza, Starkowa, Kaszczoru i Moch. Uczniowie spragnieni sportowych wrażeń z wielkim entuzjazmem i radością przystąpili do sportowych zmagań.

            Nieważny był wynik, ale dobra zabawa oraz możliwość sprawdzenia swoich umiejętności sportowych we współzawodnictwie z rówieśnikami. Uczniowie świetnie poradzili sobie na zwinnościowym torze przeszkód, wykazali się umiejętnościami rzutu do celu, skoków, kozłowania piłki, jak i prowadzenia krążka hokejowego slalomem.  Wiele emocji dostarczyła zręcznościowa konkurencja budowania wieży z kubków, a na koniec „wielka sztafeta” uwieńczyła sportową rywalizację.

            Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyła się Szkoła Podstawowa w Mochach. Srebrne medale otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej z Radomierza, a na 3 miejscu podium stanęli uczniowie Szkoły Podstawowej ze Starkowa. Kolejne miejsca zajęły Szkoły Podstawowe z Przemętu, Kaszczoru i Bucza.

            GALERIA

            Podsumowując zawody - dyrektor Szkoły Podstawowej w Mochach - Pani Małgorzata Zielińska podziękowała wszystkim uczestnikom za udział i wspaniałą atmosferę, którą stworzyły dzieci, opiekunowie i kibice. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone gromkimi brawami, a także dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Trzy najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe medale, a puchar Białego Misia trafił do zwycięzcy turnieju Szkoły Podstawowej w Mochach.

            Serdecznie wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok na kolejny XX Turniej o Puchar Białego  Misia.

            Honorata Paterek          

          • Szkolny Konkurs Recytatorski „Mali Recytatorzy”

            03.04.2023

            30 marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Mali Recytatorzy” w kategorii klas IV – VI oraz VII – VIII.

            Najpierw o godz. 11.10 zmagało się 20 uczniów z klas IV – VI. Uczniowie recytowali różnorodne wiersze polskich poetów.

            Komisja w składzie: p. Jolanta Piosik i p. Malina Górna przyznała trzy pierwsze miejsca premiowane udziałem w etapie gminnym Konkursu następującym uczniom:

            I miejsce – Amelia Kruk z klasy VI b,
            II miejsce – Fabian Brożyński z klasy VI b,
            III miejsce – Julia Antkowiak z klasy V b.

            Dwie godziny później udział w recytatorskich szrankach wzięli uczniowie klas VII – VIII. Dziewięcioro uczniów wybierało przede wszystkim wiersze Wisławy Szymborskiej. Komisja w składzie: p. Jolanta Piosik i p. Renata Bortniak zdecydowała o przyznaniu Trzech pierwszych miejsc następującym uczennicom:

            I miejsce – Karolina Mielcarek z klasy VIII c,
            II miejsce – Roksana Czarna z klasy VII a,
            III miejsce – Lena Kurasińska z klasy VIII a.

            Podobnie, jak w przypadku młodszych uczniów, wyróżnione uczennice wezmą udział w gminnym etapie konkursu „Mali Recytatorzy”, który odbędzie się 13 kwietnia.

            GALERIA

            Renata Bortniak          

          • MISTRZ PAMIĘCI LICZBY PI

            01.04.2023

            W piątek 31 marca nagrodzono uczniów, którzy wzięli udział w konkursie matematycznym na bezbłędne wyrecytowanie rozwinięcia dziesiętnego liczby PI.
            Mistrzem został uczeń klasy 8b - Maurycy Kruszona, który wyrecytował bezbłędnie 69 cyfr. Drugie miejsce otrzymała uczennica kl. 8a - Lena Kmieć recytując 45 cyfr, natomiast trzecie miejsce uzyskała Lena Wyrwa, uczennica kl. 5b za wyrecytowanie 36 cyfr.
            Dodatkowo dzisiejsze spotkanie umiliła nam uczennica klasy 4, Natalia Wittke recytując wiersz o liczbie PI.

            Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            Justyna Murek            

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mochach
        • i fax: 65 54 90 023
        • ul.Szkolna 7 .......................................................................... Mała szkoła: ...................................................... ul. Wolsztyńska 4................................................ 661 555 667........................................................ 64-234 Przemęt Mochy Poland
        • dyrektor@spmochy.pl - tel. - 607922496 vdyrektor@spmochy.pl - tel. - 665783605 pedagog@spmochy.pl - tel. - 607368162 ksiegowosc@spmochy.pl - tel. - 65 5490023 wewn. 13
      • Logowanie