• Siatkarki na plaży też najlepsze!

            22.05.2023

            Siatkówka plażowa - dyscyplina niełatwa, ale jakże przyjemna.
            O tym przekonali się reprezentanci naszej szkoły podczas Mistrzostw Gminy Przemęt, które odbyły się 8 maja na plaży gminnej w Osłoninie. Pogoda tego dnia dopisała, sprawdzili się także Nasi uczniowie. Dość szybko poczuli sportową rywalizację, walcząc o tytuł mistrzowski.

            W kategorii dziewcząt rywalizowało 5 drużyn. W systemie rozgrywek „każdy z każdym” dziewczęta - Kamila Jąder, Karolina Mielcarek i Katarzyna Haręźlak zajęły I miejsce, a tuż za nimi na II miejscu uplasowała się drużyna w składzie: Aneta Mała, Kinga Koczorowska oraz Alicja Tomczak.

            W kategorii chłopców w roli faworytów wystąpiły drużyny z Przemętu, nasi chłopcy /Albert Rzyski, Hubert Kaźmierczak i Łukasz Łabecki/ wywalczyli III miejsce

            9 maja na tej samej plaży odbyły się Mistrzostwa Powiatu. Nasze dziewczęta potwierdziły swoją dobrą passę. Zwyciężając turniej - zapewniły sobie awans do finału rejonowego, który odbędzie się 31 maja w Gostyniu. Chłopcy tego dnia wywalczyli również brązowe medale.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            Honorata Paterek        

          • Aktywna turystyka najmłodszych uczniów!

            11.05.2023

            9 maja uczniowie klas I a, I b i II b wraz z opiekunkami wyjechali na wycieczkę do miejscowości Karszyn w celu odwiedzenia przyjaznego dzieciom AKACJOWEGO RANCZA.
            Miejsce to okazało się być bardzo atrakcyjne zarówno pod względem edukacyjnym jak i rekreacyjno-wypoczynkowym.
            Dzieci miały okazję dowiedzieć się lub utrwalić swoją wiedzę z zakresu przyrody i ekologii. Mogły za pomocą różnych tablic edukacyjnych poznać odgłosy zwierząt leśnych, sprawdzić swoją wiedzę z zakresu segregacji śmieci. Nauczyły się również określać w przybliżeniu wiek drzew itp.

            Miejsce to okazało się być bardzo atrakcyjne zarówno pod względem edukacyjnym jak i rekreacyjno-wypoczynkowym. Dzieci miały okazję dowiedzieć się lub utrwalić swoją wiedzę z zakresu przyrody i ekologii. Mogły za pomocą różnych tablic edukacyjnych poznać odgłosy zwierząt leśnych, sprawdzić swoją wiedzę z zakresu segregacji śmieci.  Nauczyły się również określać w przybliżeniu wiek drzew itp.

            Nasi wychowankowie mieli również czas na korzystanie z różnych sprzętów na placu zabaw, mogli sprawdzić się w podciąganiu, spinaczce, skoku w dal i wiele innych. Ważnym punktem pobytu na ranczo było też przebywanie w otoczeniu żyjących tam zwierząt między innymi: koni, alpak, bażantów, gadającej i jeżdżącej na rowerze papugi, owiec i kóz oraz kur.

            GALERIA

            Na koniec owocnego i ciekawego pobytu dzieci jadły kiełbaskę z grilla, świeżo pieczone ciasteczka i arbuza. To był dla nas wszystkich bardzo przyjemny wyjazd. Dziękujemy pani Elżbiecie Wita za zorganizowanie tejże wycieczki.

            Monika Słowik-Rejent            

          • Spotkanie z łucznikiem

            01.06.2023

            4 maja w ramach projektu „Rozwijamy nasze zainteresowania” gościliśmy w naszej szkole pana Karola Sammlera – współczesnego Robin Hooda – łucznika. Pan Karol od lat interesuje się łucznictwem. W dzieciństwie zainspirował się filmem „Robin Hood” i zafascynował bronią bohaterów.

            Kilka lat temu podczas wakacji w okolicach Wolina, spotkał grupę rekonstruktorów średniowiecza wyposażoną w łuki tradycyjne. Syn pana Karola zapragnął postrzelać i mieć taki łuk na własność. Po kilku miesiącach udało się wykonać pierwszy łuk, z którego można było oddać strzał. W międzyczasie, pan Karol, zaczął zgłębiać wiedzę na temat wykonywania łuków tradycyjnych, ale wykonanych ze współczesnych materiałów. Obecnie posiada kilkanaście różnych łuków, które pokazał uczniom. Opowiedział również o elementach łuku oraz różnych rodzajach strzał. Uczniowie dowiedzieli się, że z łuku można strzelać na odległość nawet 400 metrów oraz obejrzeli pokaz strzelania do celu.

            Nauka strzelania z łuku jest czasochłonna i wymaga dużej dyscypliny. Wysiłek jest jednak wart efektu. Pan Karol osiągnął bardzo wysoką formę strzelecką. Jest wicemistrzem Polski 2022 w łucznictwie 3D oraz reprezentował nasz kraj w Mistrzostwach Świata we Włoszech. Chce założyć w naszej gminie klub łuczników.

            Życzymy panu Karolowi dalszych sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne starty w zawodach.

            Mariola Prządka          

          • Akcja „Stos groszy dla Mateusza”

            20.05.2023

            Akcja na rzecz Mateusza Matuszaka z Czerwonej Wsi, chorego na nowotwór złośliwy - mięsaka Ewinga trwała od 01.02. do 30.04. br. Polegała ona na tym, że uczniowie  przed lekcjami wrzucali do skarbonek zaoszczędzone groszówki.

            Najwięcej groszówek zebrali uczniowie z klas: Ib, IIa,IVa,Va i Vb

            Po zakończonej akcji pracownicy banku przeliczyli zebrane pieniądze. Zebrano kwotę 401,17 zł.                    

            Wszystkim darczyńcom, których poruszyło serce i wsparli finansowo Mateusza serdecznie dziękujemy.

            Lucyna Murek, Brunhilda Pietrzak           

          • Z medalami w Powiatowej Lidze LA!

            18.05.2023

            27.04.2022r. reprezentacja klas 7-8 uczestniczyła w Mistrzostwach Powiatu  Wolsztyńskiego w Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej.
            Areną zmagań sportowych tradycyjnie był wolsztyński MOSiR. Gminę Przemęt reprezentowały szkoły z Moch i Kaszczoru. W rywalizacji sportowej uczestniczyły także szkoły: SP 1, SP 2, SP 3 z Wolsztyna, Siedlca, Tuchorzy i Chobienic.
                 

            Występ naszych uczniów można uznać za udany. Najlepsze wyniki dziewcząt uzyskały: Żaneta Wróblewicz - IIIm. w biegu na 100m., Amelia Rozynek – IIIm. w biegu na 300m., Hanna Paterek – IIm. w biegu na 1000m., Dominika Waligórska – IIm. w skoku w dal, Kamila Jąder IVm. w biegu na 300m. W sztafecie 4x100m. – IIm. zajęły dziewczęta w składzie:  Ż. Wróblewicz, A. Rozynek, K. Koczorowska, D. Waligórska. 

            Wśród chłopców najlepiej zaprezentowali się Albert Rzyski - IIm. w biegu na 300m, Mikołaj Przybyła – IIm. w pchnięciu kulą, Zbigniew Tomiak– IVm. w biegu na 1000m.  

            Dziękujemy naszym uczniom za godne reprezentowanie szkoły oraz zaangażowanie w trakcie przygotowań. Medalistom życzymy dalszych sukcesów na etapie wojewódzkim, który odbędzie się w czerwcu.

            Honorata Paterek         

          • PROFILAKTYKA – MIESZANKA EDUKACJI Z PORCJĄ HUMORU

            27.04.2023

            27 kwietnia 2023 roku uczniowie przekonali się, że profilaktyki można się uczyć również na wesoło.

            Klasy I – III obejrzały przedstawienie profilaktyczne pt.  "Bajki na jednej nodze”.
            W spektaklu poruszony został problem uzależnień oraz zdrowy tryb życia. Aktorzy mówili w nim o niebezpieczeństwach codziennego życia i  pokazywali  zgubne skutki nałogów. Przestrzegali, aby nie ufać nieznajomym. Zachęcali do mycia owoców i warzyw przed jedzeniem oraz dbania o higienę osobistą. 

            Klasy IV – VI obejrzały przedstawienie profilaktyczne  pt. "Wielka ucieczka”.  Tematyka obejmowała  problem uzależnień od dopalaczy, napojów energetycznych. Aktorzy zachęcali do asertywności i zdrowego stylu życia.  

            GALERIA

            Oglądając przedstawienia uczniowie  zrealizowali zadania zawarte w programie wychowawczo - profilaktycznym.

                 pedagog Anna Kruk   

          • Trzecioklasiści na Pomorzu Zachodnim

            01.06.2023

            25 i 26 kwietnia klasy III wybrały się na dwudniową wycieczkę do Szczecina i Świnoujścia. Dla niektórych dzieci był to pierwszy w życiu wyjazd nad morze i pierwszy nocleg poza domem. Podróż przebiegła nam bardzo spokojnie, choć do pokonania mieliśmy ponad 300 km.

            Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Szczecin. Pani przewodnik w ciekawy i przystępny sposób opowiadała nam o tym pięknym, portowym mieście. Spacerowaliśmy po przepięknie położonych Wałach Chrobrego,  podziwialiśmy statki, dźwigi i suwnice stoczniowe. Następnie uliczkami Starego Miasta udaliśmy się do Zamku Książąt Pomorskich. Obejrzeliśmy dziedziniec, wieże i krużganki. Podziwialiśmy stary XVII-wieczny zegar astronomiczny. Zegar do dziś wskazuje i wybija godziny oraz kwadranse, a także informuje o dniach miesiąca i fazach księżyca. Spacerując po Szczecinie oglądaliśmy wysokie wieżowce, ogromne ronda i skrzyżowania oraz szybkie tramwaje. Udało nam się skosztować lokalnego przysmaku –szczecińskiego pasztecika. Następnie udaliśmy się do Muzeum Szczęścia i Iluzji. Niepowtarzalne scenografie z kultowymi donatami i ogromnymi słodyczami sprawiły, że niektórzy z nas oderwali się od rzeczywistości. Kolorowe tła i fantazyjne kształty przyprawiły nas o zawrót głowy. Nasze telefony zostały zapełnione fotkami i śmiesznymi filmikami. W pokojach iluzji świat wywrócił się do góry nogami. Po słodko-bajkowo-pastelowej zabawie udaliśmy się na lody do Alei Fontann. Podziwialiśmy przepiękne platany w Parku Kasprowicza oraz Pomnik Czynu Polaków. Zmęczeni, ale w dobrych humorach, pojechaliśmy do Wisełki, gdzie nocowaliśmy. Wieczorem udaliśmy się na spacer nad morze. Zbieraliśmy muszelki, dotykaliśmy mięciutkiego, morskiego piasku i sprawdzaliśmy czy woda w Bałtyku jest naprawdę słona. Wieczorem byliśmy świadkami przepięknego show – „Mam talent”, podczas którego chętne dzieci zaprezentowały swoje talenty wokalne, aktorskie, taneczne i gimnastyczne.

            Kolejny dzień przywitał nas pochmurną pogodą, ale pełni optymizmu ruszyliśmy do Międzyzdrojów. Zwiedziliśmy poligon tajnej niemieckiej broni V-3, czyli najdłuższego na świecie działa, które mierzyło 130 metrów długości. W bunkrze obejrzeliśmy eksponaty z czasów II wojny światowej. Każdy mógł sobie zrobić zdjęcie z hełmem i karabinem.

            W Wapnicy podziwialiśmy jezioro Turkusowe – najpiękniejsze z jezior Wolińskiego Parku Narodowego. Akwen ten wyróżnia się przepięknym szmaragdowym kolorem i jest pozostałością po działającej tu kopalni kredy. Promienie słoneczne odbijają się od tafli wody i dna jeziora nadając mu niepowtarzalny kolor.

             Następnym punktem programu było Świnoujście. Przeprawiliśmy się promem Bielik przez rzekę Świnę. Statkiem turystycznym popłynęliśmy w rejs po porcie i morzu. Oglądaliśmy najwyższą latarnię morską na polskim wybrzeżu, a także znak nawigacyjny w kształcie młyna. Byliśmy świadkami załadunku węgla oraz podziwialiśmy gazoport. Wielkim przeżyciem dla dzieci był widok wychodzącego w morze ogromnego promu Polferries, który płynął do Szwecji.

            GALERIA

            Z wycieczki wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i chętni na kolejne szkolne wyjazdy. Dzieci spisały się znakomicie, pamiętały o kulturalnym zachowaniu, słuchały przewodników i zadawały pytania.

            Serdecznie dziękujemy pani Annie Kruk za pomoc w opiece nad naszymi wychowankami.

            Wychowawczynie klas III: Renata Patalas, Mariola Prządka         

          • Mistrzostwa Powiatu wieloboistów

            03.05.2023

            25 i 26 kwietnia stadion MOSiR w Wolsztynie gościł młodych lekkoatletów, rywalizujących w Mistrzostwach Powiatu Wolsztyńskiego w Trójboju i Czwórboju Lekkoatletycznym.

            Najmłodsze dziewczynki z naszej szkoły w składzie: Kaja Kicinska, Liliana Banach, Lena Antkowiak, Maja Rogacka, Aleksandra Jaskuła oraz Joanna Przybyła od początku podjęły rywalizację na wysokim poziomie. W skoku w dal i biegu sprinterskim biły rekordy życiowe. Ostatecznie zdobyły 602 punkty, co zapewniło trójboistkom II miejsce, ustępując tylko 3 punktami Szkole Podstawowej nr 1 w Wolsztynie. Nasza najlepsza trójboistka - Kaja Kicinska zajęła indywidualnie II miejsce. Świetnym występem dziewczęta zapewniły sobie awans do etapu rejonowego.

            Drużynie chłopców (Wojciech Kaczmarek, Sebastian Pabich, Jan Michałka, Wojciech Thiel) od początku przyszło rywalizować w osłabionym składzie. Po trudach zaciętej rywalizacji zajęli IV miejsce. Wojtek Kaczmarek okazał się najlepszym sprinterem. Czasem 9,68 s wybiegał sobie awans do etapu rejonowego.

            Na wysokim poziomie  przyszło również rywalizować czwórboistom. Reprezentanci naszej szkoły: Niedzielski Mikołaj, Józefowski Filip, Wolnik Jakub, Piątyszek Kacper, Jaskuła Karol i Antkowiak Filip zajęli IV miejsce, a najlepszy wynik zanotował Mikołaj Niedzielski uzyskując 168 pkt. W kategorii dziewcząt niewątpliwie była największa konkurencja. W rywalizacji najlepiej poradziła sobie Zofia Dominiak z wynikiem 157 pkt. Nieco mniej - 153 pkt uzyskała Maja Antkowiak. Pomimo wysiłków dziewczęta uplasowały się dopiero na 5 miejscu.

            GALERIA

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za trud włożony w przygotowania, duże zaangażowanie i fantastyczne  emocje, które nam dostarczyli. Naszym najmłodszym trójboistom życzymy dalszych sukcesów. Trzymajmy kciuki za naszych reprezentantów.

            Honorata Paterek           

          • Śpiewać każdy może?!

            28.04.2023

            Tak, śpiewać może każdy, ale nie każdy potrafi, nawet jeśli bardzo lubi. Fabian Brożyński, uczeń naszej szkoły nie tylko lubi, ale i potrafi i coraz częściej przekonują go o tym liczne już nagrody otrzymywane z rąk coraz szacowniejszych znawców wokalnych występów.

            Fabian bowiem już nie tylko okrasza liczne szkolne, wiejskie, czy gminne uroczystości i koncerty, ale staje do rywalizacji w ogólnopolskich konkursach, festiwalach i przeglądach wokalnych, a co najważniejsze, wraca z nich z nagrodami. To docenienie tym bardziej go motywuje i przyspiesza rozwój wokalnego talentu.

            Ostatnim, wywalczonym 22 kwietnia, spektakularnym sukcesem było 3 miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskiego Ruchu Artystycznego PARA ART MIĘDZYCHÓD, gdzie jurorami byli między innymi członkowie zespołu „Lombard” Marta Cugier i Grzegorz Stróżniak.

            Kiedy jest się docenionym przez takich twórców, a startuje z uczestnikami z całej Polski i to odsianymi w wyniku przesłuchań i eliminacji, to nabiera się nie tylko chęci do rozwijania talentu, ale i wiary, że powodów do satysfakcji będzie coraz więcej.

            To ostatni, ale nie jedyny taki sukces. Jeszcze bardziej Fabian ceni sobie 1 miejsce w VIII Ogólnopolskim Dębnowskim Festiwalu Muzycznym QULTURA DŹWIĘKU, które zajął 1 kwietnia. Zostawił w pokonanym polu 80 wokalistów zakwalifikowanych do koncertu finałowego! Lepiej wyrazili to organizatorzy... TUTAJ

            Przypomnijmy kilka ostatnich, bo najcenniejszych:

            Wyróżnienie w 27 Festiwalu Wesołe nutki – 26 marca, nominacja do Finału Wojewódzkiego Lubuskiego Festiwalu Piosenki Pro Arte 2023 – 22 marca i oczywiście w Konkursie „Śpiewać każdy może”, gdzie wyśpiewał 1 miejsce w Wolsztynie.

            Co dalej?
            Już ma Wyróżnienie w kolejnym prestiżowym XXIII Festiwalu Piosenki „Śpiewać każdy może” i zapewniony udział w czerwcowym finale na plaży w Sławie – 21 kwietnia.

            Już tylko przegląd dat pokazuje jak bogata, zarówno w starty, jak i sukcesy jest tegoroczna wiosna mocheńskiego piosenkarza. To wprawdzie (na razie) rywalizacja w swojej kategorii wiekowej, ale doskonale pokazuje, że Fabian ze swoim śpiewem jest dostrzegany.

            Tłumaczyć, że sukcesy nie biorą się z samego talentu, lecz i pracy i poświęceniu oraz wsparciu rodzciców nie trzeba. No i oczywiście dzięki nauczycielom śpiewu Joannie Pawłowskiej i Jarosławowi Świrszczowi.

            Nam pozostaje nie tylko trzymanie kciuków i życzenie nieustannego rozwijania talentu i dalszych sukcesów, ale także… słuchanie Jego śpiewu. Do czego namawiam, śledząc zarejestrowanych występów, do których dostęp można uzyskać z profilu mamy Fabiana… TUTAJ

             

            Więc Fabianie… rozwijaj skrzydła!

            Jak choćby tutaj...

          • Pobiegli w Wojewódzkim Finale w drużynowym biegu przełajowym

            25.04.2023

            Finał Wojewódzki w Drużynowych Biegach Przełajowych już za Nami. 20 kwietnia w Żerkowie odbył się festiwal biegowy z udziałem około 1200 uczestników. W każdej kategorii wiekowej startowało prawie 200 uczniów, a więc konkurencja wśród uczestników była bardzo duża.      

            Choć nie wróciliśmy z oszołamiającymi sukcesami, na pewno nasza reprezentacja zdobyła sporo doświadczenia, które zaowocuje w następnych latach. Drużynowo - dziewczęta w składzie: Kaja Kicinska, Liliana Banch, Maja Zielonka, Lena Antkowiak, Maja Gorzelniak i Maja Rogacka zajęły 14 miejsce na 61 szkół startujących. Filip Józefowski indywidualnie zajął 142 miejsce.

            GALERIA

            Życzymy sukcesów w kolejnych startach. 

            Honorata Paterek 

          • Afryka – kontynent wiecznego słońca

            25.04.2023

            W środę 19 kwietnia 2023 roku gościem kolejnego spotkania z filharmonią był multiinstrumentalista Amadou Fola z Senegalu. Muzyk korzysta z instrumentów, które sam zrobił.     

            Wspanialezagrał na wykonanym przez siebie bębnie djembe. Prowadzący spotkanie, pan Sebastian Cieśliński zachęcił uczniów do samodzielnego robienia instrumentów, np. z opakowania jajka Kinder Niespodzianka i ryżu lub rolki pozostałej po ręczniku jednorazowym i wykałaczek. Spotkanie z filharmonią było ciekawe i dostarczyło dzieciom wielu wrażeń.

            GALERIA

            Katarzyna Filipek

          • Czwórboiści też ozłoceni!

            19.04.2023

            Kolejny dzień zmagań lekkoatletycznych zakończył się sukcesami uczniów naszej szkoły w Mistrzostwach Gminy Przemęt w Czwórboju LA

            19 kwietnia do zawodów przystąpiły 6-osobowe reprezentacje z Bucza, Kaszczoru i Moch. Zawodnikom przyszło się zmierzyć w biegu na 60m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową oraz biegu wytrzymałościowym na 600/1000m.

             

            Drużyna dziewcząt w składzie: Dominiak Zofia, Gorzelniak Zofia, Antkowiak Maja, Wyrwa Lena, Kicinska Lena, Bohne Amelia i Powchowicz Wiktoria wywalczyły złote medale

            Zwycięsko obronili się także chłopcy – Niedzielski Mikołaj, Józefowski Filip, Wolnik Jakub, Piątyszek Kacper, Jaskuła Karol i Antkowiak Filip, zajmując 1 miejsce

            Zwycięstwem oba zespoły zapewniły sobie awans do etapu powiatowego.

            GALERIA

            Nadchodzące dni z pewnością dostarczą kolejnych sportowych emocji. 20 kwietnia Finał Wojewódzki w Drużynowych Biegach Przełajowych w Żerkowie, a w przyszłym tygodniu na stadionie MOSiR w Wolsztynie odbędą się: Finał Powiatowy w Trójboju LA, Czwórboju LA, Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej. Będzie się działo. Trzymajmy kciuki za naszych reprezentantów.

            Honorata Paterek            

          • Akcja Żonkile

            20.04.2023

            19 kwietnia br. przypada 80 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.   

            Dlaczego żonkile? Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami. Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci.

            Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mochach również przyłączyli się do w/w akcji by uczcić pamięć o ofiarach holocaustu, Powstańcach Getta Warszawskiego. W obchody rocznicy zaangażowani byli uczniowie klas 4-8, którzy na lekcjach historii m.in. oglądali film  "Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943". Została również wykonana gazetka okolicznościowa przybliżająca wszystkim cele akcji.

             Malina Górna           

          • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

            19.04.2023

            Decyzją wojewody wielkopolskiego, już po raz drugi, nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 12 tys. złotych w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0”.
            Celem programu jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, wybieranie książki, jako formy spędzania wolnego czasu, uczestnictwo w imprezach czytelniczo- kulturalnych.
            Za pozyskane fundusze zakupione zostaną nowości wydawnicze, lektury oraz sprzęt biblioteczny.

            Działania bedą opisywane w zakładce:
            Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa...

          • Trójboiści się spisali na medal!

            19.04.2023

            18 kwietnia w Szkole Podstawowej w Mochach odbyły się Mistrzostwa Gminy w Trójboju Lekkoatletycznym.

            Do rywalizacji wielobojowej przystąpiły szkoły z Przemętu, Kaszczoru, Bucza oraz Moch.

            Młodym lekkoatletom przyszło się zmierzyć w trzech konkurencjach - biegu sprinterskim na 60m, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Uczniowie naszej szkoły okazali się bezkonkurencyjni, zdobywając tytuł Mistrza Gminy Przemęt zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców.

            Drużynę chłopców reprezentowali: Wojciech Kaczmarek, Sebastian Pabich, Ignacy Knop, Jan Michałka, Wojciech Thiel.

            Dziewczęta wystąpiły w składzie: Kaja Kicinska, Liliana Banach, Lena Antkowiak, Maja Rogacka, Aleksandra Jaskuła, Joanna Przybyła oraz Maja Zielonka.

            Tytuł najlepszego trójboisty w rywalizacji indywidualnej przypadł również uczniom naszej szkoły – Kai Kicinskiej oraz Wojtkowi Kaczmarkowi

            Wielkie brawa dla Nich

            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za duże zaangażowanie i trud włożony w przygotowania. Życzymy sukcesów na etapie powiatowym, który odbędzie się 25 kwietnia na stadionie MOSiR w Wolsztynie. Trzymamy za Was kciuki.

            Honorata Paterek          

          • Spółdzielnia GROSIK rozszerza działalność?!

            25.04.2023

            Dnia 17 kwietnia członkowie Spółdzielni Uczniowskiej „GROSIK” na zaproszenie p. Sylwii Frankowskiej reprezentującej Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu, wybrali się na wycieczkę do Poznania. Głównym celem było poznanie różnorodnych działań dorosłych wolontariuszy, a tym samym poszukanie pomysłów na nowe działania naszej Spółdzielni, która obecnie skupia się na prowadzeniu sklepiku szkolnego. Oprócz członków Spółdzielni w wyjeździe wzięli udział chętni, którzy także chcieli się czegoś dowiedzieć a być może zasilą nasze grono w przyszłości i wesprą w napisaniu projektu o granty.​​​​​​​​​​​​​​

            Pierwszym punktem programu był Grunwaldzki Ogród Społeczny. Tam dowiedzieliśmy się jak on powstawał od podstaw, że jest ogródkiem otwartym dostępnym dla każdego i przede wszystkim pełni funkcję edukacyjną. My- mieszkający na wsi- wiemy, jak smakują truskawki prosto z krzaczka; że maliną można się pokłuć i że wyhodowane przez siebie warzywa z pewnością są bez chemii, zdrowsze. Ale dla wielu dzieci mieszkających w dużym mieście jakim jest Poznań, są to „rzeczy z kosmosu”.

            Następnie zapoznaliśmy się z działaniami Po-Dzielni. Jest to miejsce do którego każdy może coś przynieść i także coś wziąć oczywiście bezpłatnie – od ubrań, przez książki, zabawki, biżuterię, kosmetyki. Przy okazji była to bardzo pouczająca lekcja o ochronie środowiska. Czy Wy wiecie ile litrów wody zużywa się by wyprodukować jeden t shirt? My już wiemy i chyba kilka pomysłów stamtąd postaramy się wypróbować w naszej szkole.

            Kolejnym punktem była Pracownia Ekonomii Społecznej „Ładne Rzeczy” przy ul. Św. Marcin. Tam zagraliśmy wspólnie w grę COOPOLY. Głównym zadaniem było wspólne prowadzenie kooporacji tak, by nie zbankrutowała. Każdy z nas był członkiem o różnym statusie społecznym i różnym zasobie portfela. Musieliśmy wspólnie podejmować decyzje, dyskutować, rozwiązywać problemy i zadania, za które albo otrzymywaliśmy pieniądze, albo niestety traciliśmy lub źle inwestowaliśmy. Pierwsza rozgrywka była krótka i niestety szybko zakończyła się bankructwem. Nie doszliśmy nawet do końca rok rozrachunkowego. Za drugim razem mieliśmy już zdecydowanie więcej szczęścia i nasze zasoby rosły. Na koniec p. Sylwia obdarowała nas jeszcze prezentami.

            Po tak wyczerpującej lekcji ekonomii i zarządzania, każdy z chęcią posilił się i odpoczął w Starym Browarze.

            GALERIA

            To był bardzo pouczający i pełen atrakcji dzień.

            Dziękujemy p. Sylwii i naszym opiekunom. Z pewnością wiedzę i umiejętności wykorzystamy w zarządzaniu i rozwoju naszej Spółdzielni „GROSIK”.

            Barbara Nowak            

          • Historyczna gra terenowa

            17.04.2023

            14 kwietnia obchodziliśmy 1057 rocznicę przyjęcia chrztu przez Polskę. Chrzest Polski to tradycyjna nazwa chrztu księcia Polan – Mieszka I, który zapoczątkował proces chrystianizacji Polski. Akt przyjęcia chrztu, datowany przez historyków na dzień 14 kwietnia 966 roku, uważa się za symboliczny początek państwa polskiego.

            W związku z w/w rocznicą 12 kwietnia br. na boisku szkolnym odbyła się gra terenowa. W grze  brali udział uczniowie klas 4-6 podzieleni na czteroosobowe zespoły. Każda drużyna musiała dotrzeć do siedmiu punktów kontrolnych, gdzie uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące początków państwa polskiego i chrztu Polski, układali puzzle, rozszyfrowywali list Mieszka do Dobrawy, układali spośród zgromadzonych przedmiotów datę Chrztu Polski oraz uczestniczyli w konkurencjach sprawnościowych takich jak: rzut podkową do środka Polski, bieg w worku, rzut obręczą na miecz. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i sprawnością fizyczną. Gra terenowa „Chrzest Polski” dostarczyła wszystkim uczestnikom wiele emocji. Z wielkim zaangażowaniem wykonywali kolejne zadania.

            GALERIA

                     Nie był to jedyny element obchodów rocznicy w naszej szkole, uczniowie klas 7-8 na lekcjach historii wykonywali okolicznościowe plakaty, które można było podziwiać na gazetce szkolnej.

              Malina Górna          

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mochach
      • i fax: 65 54 90 023
      • ul.Szkolna 7 .......................................................................... Mała szkoła: ...................................................... ul. Wolsztyńska 4................................................ 661 555 667........................................................ 64-234 Przemęt Mochy Poland
      • dyrektor@spmochy.pl - tel. - 607922496 vdyrektor@spmochy.pl - tel. - 665783605 pedagog@spmochy.pl - tel. - 607368162 ksiegowosc@spmochy.pl - tel. - 65 5490023 wewn. 13
    • Logowanie