To był trudny, ale niezwykle emocjonujący dzień. 16 października 2025 r. w Poznaniu odbył się Finał Wojewódzki Festiwalu Sztafet Sprinterskich. Po czterech godzinach oczekiwania na start, nasza srebrna sztafeta mieszana 4×200m z etapu rejonowego stanęła do rywalizacji z najlepszymi zespołami w województwie wielkopolskim.
Niestety, z powodów zdrowotnych nie mogła wystartować nasza czołowa sprinterka Lena Pajor. Godnie zastąpiła ją Alicja Jaworska, która wspólnie z Mają Gorzelniak, Kacprem Sobierajskim i Stasiem Nowakiem pobiegła fenomenalnie – powyżej naszych oczekiwań. Uzyskali czas 2:06.61, który okazał się najlepszym wynikiem w historii szkoły w tej konkurencji.
Szkoda, że nasza sztafeta nie startowała w drugiej serii, gdzie mogłaby bezpośrednio zmierzyć się z najmocniejszymi rywalami. Byliśmy naprawdę blisko. Do tego, by stanąć na podium zabrakło bowiem zaledwie… 22 setnych sekundy.
Dziękujemy za wspaniały występ – zapisaliście się na w historii naszej szkoły. Wasz sukces to ogromna motywacja – zarówno dla Was, jak i dla waszych koleżanek i kolegów! Warto z Wami pracować, wspierać Was i kibicować Wam w kolejnych wyzwaniach lekkoatletycznych.
Powodzenia
Honorata Paterek
