23 czerwca w Szkole Podstawowej w Przemęcie odbyło się wyjątkowe spotkanie w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”, zorganizowanej przez służby ratownicze powiatu wolsztyńskiego.
W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas ósmych naszej szkoły oraz reprezentacje ze wszystkich szkół Gminy Przemęt.
Podczas spotkania młodzież brała udział w warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie.
Eksperci w przystępny i angażujący sposób przypomnieli, jak zadbać o własne bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku – nad wodą, w lesie, w domu i na drodze. Szczególny nacisk położono również na naukę udzielania pierwszej pomocy osobom znajdującym się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.
Życzymy bezpiecznych wakacji
Honorata Paterek
