Zawody znakomicie rozpoczęły najmłodsze dziewczęta z SP Mochy. Drużyna w składzie: Nadia Janusz, Michalina Franc, Alicja Bartkowska, Julia Marszałek, Marta Toś, Nikola Seliakh oraz rezerwowa Ines Knop, pewnie sięgnęła po I miejsce drużynowo. Indywidualnie triumfowała Nadia Janusz, a na wysokiej, szóstej pozycji finiszowała Michalina Franc. „Złote dziewczęta” wywalczyły awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 23 kwietnia w Żerkowie. Awans do finału zdobył również uczeń klasy IV – Piotr Jaskuła, który w swojej kategorii wiekowej sięgnął po srebrny medal. Wraz z kolegami: Janem Wolnikiem, Tymonem Zeiske i Wiktorem Antkowiakiem drużynowo uplasował się na 5 miejscu.
Wśród dziewcząt z klas V–VI najlepiej pobiegła Maja Gorzelniak, kończąc rywalizację na 4 miejscu. Tuż za nią uplasowały się: Lena Pajor (7 miejsce) oraz Sandra Pabich (10 miejsce). Drużynowo dziewczęta zdobyły srebrny medal, wspierane przez Alicję Jaworską, Bognę Knop i Nikolę Sarbowską. W kategorii chłopców z klas V–VI, mimo braku medali indywidualnych, reprezentacja SP Mochy okazała się najlepsza drużynowo. Dzięki świetnym biegom Jana Szokało (4 miejsce), Oliwiera Rzeźnika (5 miejsce) oraz Stanisława Nowaka (9 miejsce), chłopcy zdobyli I miejsce. Razem z Xavierem Polowczykiem i Jakubem Bożkiem również pojadą na finał wojewódzki.
W najstarszej kategorii – kl. VII-VIII rewelacyjny występ zanotował Sebastian Pabich, zdobywając złoty medal indywidualnie. Wraz z kolegami – Kacprem Piątyszkiem, Filipem Józefowskim, Allanem Ferensem, Janem Michałką i Wojtkiem Kaczmarkiem – drużynowo zajęli III miejsce. Wśród dziewcząt z tej kategorii najlepiej pobiegła Maja Zielonka, kończąc bieg na 8 pozycji. Drużyna w składzie: Kaja Kicińska, Lena Wróbel, Lilianna Banach, Amelia Matuszak i Weronika Kruk zajęła IV miejsce.
GALERIA
Wszystkim uczestnikom należą się ogromne brawa za wolę walki, zaangażowanie i sportową postawę. Przed najlepszymi – finał wojewódzki. Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia!
Honorata Paterek