Uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego „Polska zaczyna się w naszej klasie”, którego celem było rozwijanie postaw patriotycznych, poznawanie historii, kultury i tradycji naszego kraju oraz wzmacnianie więzi z małą i wielką Ojczyzną, odbyło się 1 czerwca i połączone było z obchodami Dnia Dziecka.
Podczas wspólnego spotkania uczniowie zaprezentowali efekty swojej całorocznej pracy w postaci prac plastycznych, albumów i gazetek tematycznych. Poszczególne klasy wystąpiły również z przyśpiewkami ludowymi, prezentując bogactwo polskiej kultury i tradycji. Wspólnym punktem programu był taniec ludowy „Szewczyk”, który sprawił uczestnikom wiele radości i dostarczył niezapomnianych wrażeń.
Po części artystycznej wszyscy uczestnicy udali się pieszo na plac przy remizie strażackiej w Nowej Wsi, gdzie odbyło się integracyjne ognisko. Na dzieci czekał poczęstunek w postaci lodów, wafelków i soczków ufundowanych przez Radę Rodziców. W ten radosny sposób uczniowie świętowali Dzień Dziecka, spędzając czas na wspólnej zabawie i integracji.
Serdecznie dziękujemy uczniom za zaangażowanie, nauczycielom za przygotowanie projektu, Radzie Rodziców za wsparcie i ufundowanie poczęstunku, sołtysowi Nowej Wsi za przygotowanie ogniska. Dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu wszystkich uczestników, projekt był cenną lekcją patriotyzmu oraz okazją do wspólnego świętowania.
Mariola Prządka
