Aktualności
By wakacje były bezpieczne
30.06.2025
Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego – Czas Pożegnań i Podziękowań
30.06.2025W piątek, 27 czerwca, w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025. Był to dzień pełen emocji – radości z nadchodzących wakacji, dumy z osiągnięć i wzruszeń związanych z pożegnaniem klas ósmych.
Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor, która podsumowała mijający rok szkolny, podziękowała uczniom za zaangażowanie, nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w swoją pracę, a rodzicom za współpracę i wsparcie.
Jednym z najbardziej wzruszających momentów uroczystości było pożegnanie uczniów klas ósmych, którzy zakończyli ważny etap swojej edukacji. Tradycyjnie już ósmoklasiści rozpoczęli tę część odtańczeniem poloneza – z elegancją i dumą, przy dźwiękach klasycznej muzyki, przeszli przez szkolną salę, wzbudzając zachwyt rodziców, nauczycieli i młodszych kolegów.
Po tańcu przyszedł czas na wspomnienia, podziękowania dla wychowawców oraz wręczenie świadectw ukończenia szkoły. Nie brakowało łez i ciepłych słów – wielu z uczniów nie kryło wzruszenia, żegnając się z nauczycielami i kolegami z klasy.
Wręczono także nagrody i dyplomy dla tych, którzy w ciągu całego roku wykazali się szczególnymi osiągnięciami – zarówno w nauce, jak i sporcie oraz konkursach przedmiotowych i artystycznych. Wyróżnieni uczniowie odebrali swoje nagrody przy gromkich brawach całej społeczności szkolnej. Szczególnie doceniono tych, którzy reprezentowali szkołę w konkursach i zawodach sportowych na szczeblu powiatowym i wojewódzkim.
Zakończenie roku szkolnego to nie tylko moment podsumowań i pożegnań, ale też radosny czas rozpoczęcia wakacyjnej przygody. Po oficjalnej części uczniowie udali się do klas na ostatnie spotkania ze swoimi wychowawcami, odebrali świadectwa i życzyli sobie nawzajem udanego odpoczynku.
To był rok pełen wyzwań, sukcesów i wspólnych chwil. Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom życzymy bezpiecznych, słonecznych wakacji, a klasom ósmym – powodzenia na nowej ścieżce edukacyjnej!
Marta Plenzler
Tydzień Kreatywności w Naszej Szkole – Radość, Zabawa i Nauka!
29.06.2025Ostatnie dni roku szkolnego upłynęły w naszej szkole pod znakiem dobrej zabawy, pomysłowości i integracji. Wszystko za sprawą wyjątkowego Tygodnia Kreatywności, który wypełnił szkolne korytarze śmiechem, ruchem i twórczymi pomysłami. Każdy dzień przyniósł coś innego – zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mogli zaangażować się w różnorodne aktywności, które były świetnym zakończeniem roku szkolnego.
Papierowe samoloty poszły w ruch!
Tydzień rozpoczął się od emocjonujących zawodów w lotach papierowych samolotów. Uczniowie mieli za zadanie samodzielnie złożyć swoje maszyny, które następnie rywalizowały pod względem długości i precyzji lotu. Było wiele śmiechu, zaskoczenia i radości, gdy okazywało się, że czasem najprostsza konstrukcja leciała najdalej. Nie zabrakło też elementu rywalizacji – zwycięzcy otrzymali symboliczne nagrody oraz ogromne brawa od kolegów.
Dzień gier planszowych i łamigłówek
Kolejny dzień poświęcony był grom planszowym i łamigłówkom logicznym. Sale lekcyjne zamieniły się w prawdziwe stoliki strategiczne – uczniowie grali m.in. w szachy, Scrabble, Chińczka, Dobble, Jenge, bierki a także mierzyli się z zagadkami, które wymagały nie tylko wiedzy, ale i sprytu. Tego dnia najważniejsze były wspólna zabawa, współpraca i rozwijanie umiejętności logicznego myślenia.
Dzień w piżamie – szkoła na luzie
Jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów tygodnia był Dzień w Piżamie. Uczniowie przyszli do szkoły w swoich ulubionych piżamach, szlafrokach i kapciach, a niektóre klasy urządziły nawet „klasowe śniadania” z kakao i muzyką. To był doskonały sposób, by na chwilę zwolnić tempo i spędzić czas w nieco luźniejszej atmosferze – w końcu to już końcówka roku!
Klasy 7 na wycieczce do Parku Fizyki
Tydzień zakończył się niezwykłą przygodą – klasy siódme wyruszyły na wycieczkę do Parku Fizyku w Nowej Soli, gdzie mogły na własne oczy zobaczyć, jak działa wiele zjawisk omawianych podczas lekcji. Interaktywne wystawy, ciekawe eksperymenty i możliwość samodzielnego doświadczania praw fizyki sprawiły, że uczniowie wrócili pełni wrażeń i nowych inspiracji.
2Tydzień Kreatywności był nie tylko okazją do odpoczynku po intensywnych miesiącach nauki, ale również doskonałym sposobem na rozwijanie pasji, współpracy i poczucia wspólnoty w naszej szkole. Już teraz nie możemy się doczekać, co przyniesie kolejny rok!
W ostatnim czasie klasy drugie odbyły dwie ciekawe wycieczki szkolne.
26.06.2025Pierwsza z nich odbyła się do Kórnika, gdzie mieliśmy okazję zwiedzić wiele ciekawych miejsc. Naszym pierwszym celem był zamek, który zachwycił nas swoją architekturą. Przewodnik opowiedział nam historię rodu Działyńskich, który był właścicielem zamku, a także ciekawostki związane z jego mieszkanką – Białą Damą, której portret wisi w jednej z sal. Wnętrza zamku były bogato zdobione, a największe wrażenie zrobiła na nas biblioteka z tysiącami starych książek.
Następnie udaliśmy się do arboretum, jednego z największych i najstarszych w Polsce. Spacerując po jego alejkach, podziwialiśmy rozmaite gatunki drzew i krzewów z różnych stron świata, w tym magnolie, rododendrony i tulipanowce. Miejsce to jest nie tylko piękne, ale też bardzo spokojne i idealne do wypoczynku na łonie natury.
Na zakończenie naszej wizyty w Kórniku wsiedliśmy na statek i odbyliśmy rejs po Jeziorze Kórnickim. Podczas rejsu mogliśmy zobaczyć zamek z zupełnie innej perspektywy i nacieszyć się pięknymi widokami. Pogoda dopisała, a lekka bryza i szum wody sprawiły, że rejs był niezwykle relaksujący.
Druga wycieczka zaprowadziła nas do Wolsztyna. Tam zjedliśmy pyszne lody, a potem wybraliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną po parku. Podczas spaceru poznaliśmy ciekawe informacje o przyrodzie i odpoczęliśmy na świeżym powietrzu. Obie wycieczki były bardzo udane i dostarczyły nam wielu miłych wrażeń.MP
Wakacje tuż-tuż, a my... jeszcze wycieczkowo
26.06.202524 czerwca klasa 6b wyruszyła na rowerową wyprawę po Przemęckim Parku Krajobrazowym. Nasza trasa prowadziła przez „Duży Las” do punktu widokowego nad Jeziorem Radomierskim, z którego można podziwiać „Wyspę Konwaliową” – jeden z trzech rezerwatów przyrody znajdujących się na terenie gminy Przemęt.
Tam mieliśmy okazję nacieszyć się pięknymi widokami i poznać przyrodnicze walory tej wyjątkowej wyspy.
Kolejnym przystankiem był rezerwat „Torfowisko nad jeziorem Świętym” – urocze, niewielkie jeziorko owiane lokalnymi legendami.
Następnie ruszyliśmy w stronę Osłonina, gdzie zatrzymaliśmy się nad Wieleńskim Jeziorem. Była to doskonała okazja do krótkiego odpoczynku, zamoczenia nóg w orzeźwiającej wodzie, gry w siatkówkę plażową oraz – co sprawiło wszystkim dużo radości – wspólnego zajadania się pysznymi lodami.
W drodze powrotnej postanowiliśmy nieco zmodyfikować nasz plan i odwiedziliśmy jeszcze jedno urokliwe miejsce – jeziorka „Zimne Wody” położone za miejscowością Kaszczor. To było idealne zakończenie naszej wycieczki.
Łącznie pokonaliśmy aż 28 km, wracając zmęczeni, ale pełni wrażeń i uśmiechów.
Szczególne podziękowania kierujemy do pana Karola Pabicha, który z pełnym zaangażowaniem zabezpieczał trasę i czuwał nad sprawnym przebiegiem wycieczki. Dziękujemy także pani Adeli Piosik, która niezmiennie otacza nasze wyjazdy ciepłem i wychowawczym wsparciem.
HP
„Bezpieczne wakacje” – wspólna inicjatywa na rzecz bezpieczeństwa uczniów
24.06.2025623 czerwca w Szkole Podstawowej w Przemęcie odbyło się wyjątkowe spotkanie w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”, zorganizowanej przez służby ratownicze powiatu wolsztyńskiego.
W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas ósmych naszej szkoły oraz reprezentacje ze wszystkich szkół Gminy Przemęt.Podczas spotkania młodzież brała udział w warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie.
Eksperci w przystępny i angażujący sposób przypomnieli, jak zadbać o własne bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku – nad wodą, w lesie, w domu i na drodze. Szczególny nacisk położono również na naukę udzielania pierwszej pomocy osobom znajdującym się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.
Życzymy bezpiecznych wakacji
Honorata Paterek
Młodzi odkrywają samorząd. Lekcja, której nie było w podręczniku
23.06.2025Ósmoklasiści tuż przed ukończeniem podstawówki odwiedzili Urząd Gminy w Przemęcie...
1
Nasi orientaliści wrócili z medalami!
23.06.20258Za orientalistami 45. edycja Pucharu Najmłodszych. Zawody odbyły się w Rzeszowie i okolicach w dniach 20-22 czerwca br.
Ekipa Azymutu liczyła 11 zawodników, a wśród nich uczniowie naszej szkoły Maja Gorzelniak i Sebastian Pabich, którzy wraz z klubowymi parnerami zdobyli 5 medali.
Lena Pdgruszewska brąz w sprincie i srebro w klasyku, Joachim Dobrzyński – srebro w klasyku oraz sztafety K12 srebro (Maja Gorzelniak, Helena Lisiecka, Lena Podgruszewska) i M14 (Bogusław Piasecki, Mikołaj Lisiecki, Sebastian Pabich) brązowy medal.
W ramach części krajoznawczej naszego wyjazdu zwiedziliśmy Zamek Lubomirskich i Potockich w Łańcucie.
Wyjazd integracyjny klas trzecich
22.06.202518 czerwca 2025 r. klasy trzecie wraz z wychowawczyniami i panią pedagog wyjechały do parku zabaw Bogillu w Wiosce.
8Największym zainteresowaniem uczniów cieszył się wulkan. Wspinanie i zjazd w grupie sprawiał wiele radości naszym dzieciom. Inni woleli trampoliny lub tor wysiłkowy.
Czas minął nam na dobrej zabawie i na pewno zintegrował grupę. Uczniowie wykazali się dużą samodzielnością podczas zakupu posiłku. Sami zamawiali, pilnowali kolejki odbioru oraz sprzątali po sobie.
E. Wita, B. Czaińska.
STOŁÓWKA INFORMUJE:
13.06.20251 - Prosimy o zapisywanie się osób chętnych na obiady w miesiącu lipcu
2 - W sierpniu stołówka szkolna nieczynna
Zaplanuj wakacje - Półkolonie w Mochach
11.06.2025
Spotkanie z rodzicami przyszłych pierwszaków!
03.06.2025
Gminny Konkurs Matematyczny klas 3
13.06.20251012 czerwca w Szkole Podstawowej im Jana Pawła II w Mochach pod honorowym patronatem Wójta Gminy Przemęt odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas trzecich. Otwarcia konkursu dokonali: Jerzy Bortniak z-ca dyrektora Szkoły Podstawowej w Mochach oraz Janusz Frąckowiak wójt gminy Przemęt. Panowie gratulowali młodym matematykom wiedzy i umiejętności, życzyli im dobrej zabawy, satysfakcji i sukcesów.
W Konkursie wzięło udział 26 uczniów ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Konkurs składał się z dwóch części: w pierwszej części pięć zadań tekstowych, w drugiej 10 zadań w formie testu z zadaniami zamkniętymi. Zadania wymagały od uczestników pewnych umiejętności matematycznych, a także, czytania ze zrozumieniem, logicznego myślenia, wyobraźni i pomysłowości.
Najlepiej z zadaniami poradziła sobie Helena Bieszczat z Kaszczoru. 2 miejsce zajął Bartosz Wolny z Kluczewa, a 3 miejsce ex aequo Kaja Ligma ze Starkowa i Łukasz Rostalski z Moch.
Wszyscy uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz drobne upominki, a laureaci piłki do siatkówki. Gratulujemy młodym matematykom. Życzymy radości i satysfakcji z nauki oraz sukcesów w kolejnych konkursach.
Projekt „Planeta zdrowia. Dlaczego nasze kości są twarde?”
11.06.2025W drugim półroczu roku szkolnego 2024/25 klasa 3a zrealizowała projekt pt. „Planeta zdrowia. Dlaczego nasze kości są twarde?”
Realizacja projektu polegała na przeprowadzeniu 8 zajęć według scenariuszy proponowanych przez Uniwersytet Dzieci w Krakowie. W czasie realizacji tego projektu uczniowie nauczyli się czytać etykiety produktów i komponować wartościowe posiłki.23Dzięki prostym doświadczeniom sprawdzili, jak działa układ oddechowy, jak bakterie niszczą zęby oraz ile mamy kości i dlaczego są one twarde. Poprzez wiele zabaw ruchowych i ćwiczeń fizycznych nie tylko poprawili koordynację, ale także dowiedzieli się, jak organizm broni się przed wirusami, jak walczą bakterie i po co nam kości. W trakcie zajęć uczniowie chodzili boso po różnych powierzchniach/wykorzystanie naszej ścieżki sensorycznej w ogrodzie edukacyjnym/, biegali, rozciągali się, wykonywali przewroty czy rzucali piłką w dal. Nauczyli się udzielania pierwszej pomocy.
Przeprowadziliśmy wiele rozmów o emocjach i uczuciach, pomocnych w przygotowaniu uczniów do codziennych sytuacji związanych z budowaniem relacji. W filmach edukacyjnych zaproponowanych przez Uniwersytet Dzieci uczniowie poszerzali swoją wiedzę dzięki wykładom prowadzonym przez różnych specjalistów: naukowców, lekarzy, psychologów, fizjoterapeutów i ratowników medycznych.
Najpierw zrealizowałam z uczniami 2 scenariusze, które integrują klasę i oswajają uczniów z ich emocjami.
- Czy pamięć mózgu jest nieograniczona?
- Dlaczego śmiech to zdrowie?
Później odbyło się 6 lekcji związanych z tematem projektu.
- Dlaczego sport to samo zdrowie?
- Dlaczego lubimy słodycze?
- Jak psują się zęby?
- Dlaczego nasze kości są twarde?
- Jak udzielić pierwszej pomocy?
- Gdzie mieszkają bakterie?
Wybrane przeze mnie scenariusze doskonale się wpisywały się treściami w projekt realizowany przez klasy 1-3 pt. ”Żyj zdrowo i aktywnie”.
Elżbieta Wita
CHALLENGE DLA ANASTAZJI
11.06.20252510 czerwca przeprowadziliśmy w naszej szkole kolejną akcję charytatywną CHALLENGE DLA ANASTAZJI
Wyzwanie polegało na skakaniu przez skakankę jak najdłużej - dowolnym stylem. Udział w wyzwaniu był dobrowolny, chętni wpłacali na ten szczytny cel 5 zł od osoby. Skoki odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych tj. klasy 1-4 i 5-8.Naszym gościem honorowym była Anastazja, dla której zbieraliśmy pieniążki na leczenie. Challenge przebiegał w radosnej i przyjaznej atmosferze. Walka była zacięta.
W kategorii klas 1-4 i miejsce zajęła Nadia Janusz z klasy 3a, II miejsce Przemysław Antkowiak z klasy 1a oraz III miejsce Nikola Sarbowska z klasy 4b
Natomiast w kategorii klas 4-8 I miejsce zajęła Kinga Wita z klasy 6b, II miejsce Gabriela Michalak z kłady 6a oraz III miejsce Natalia Wittke także uczennica klasy 6a . Na zwycięzców czekały nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
Gratulujemy jeszcze raz Całe przedsięwzięcie przygotowały panie Monika Słowik-Rejent oraz Honorata Paterek.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z przeprowadzonej akcji. Udało nam się zebrać kwotę 665,20 zł. Pieniążki będą przekazane na leczenie naszej uczennicy.
https://www.siepomaga.pl/anastazja-knop
Wierzymy, że razem możemy więcej.
M. Słowik-Rejent
Pokaz początkujących tancerzy
16.06.2025Od wielu lat w naszej szkole prowadzą zajęcia animatorki z Centrum Rozwoju Młodego Człowieka Hajdasz. 10 czerwca 2025 r. w auli naszej Szkoły odbył się pokaz taneczny dla rodziców połączony z uroczystym wręczeniem medali wszystkim uczestnikom zajęć.
Uczniowie, którzy chodzili na zajęcia trzeci rok otrzymali złote medale, drugi rok - srebrne, a pierwszy rok - brązowe. Młodzi tancerze uczą się nie tylko układów tanecznych, ale też dobrych manier i odpowiedniego zachowania. Podczas zajęć rozwijają swój talent i uczą się współdziałania w grupie. Gratulacje dla wszystkich uczniów.
E.Wita
Konkurs rozstrzygnięty
20.06.20255 czerwca ogłoszono wyniki VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci "Na początku była miłość - moja rodzina".
Z naszej szkoły wzięło udział 9 uczniów, otrzymali oni dyplomy i drobny upominek.
XV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci "WIOSKI BEZ TROSKI"
08.06.20255 czerwca 2025 roku w GCKiB w Przemęcie odbyło się wręczenie nagród laureatom XV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci "WIOSKI BEZ TROSKI".
Nadia Janusz, uczennica klasy 3a zdobyła III miejsce w etapie regionalnym. Brawo dla Nadii.
1
Na pielgrzymce w Gostyniu
08.06.202515Dnia 5 czerwca uczniowie klas 3, którzy w tym roku przystąpili do I Komunii św. wraz z osobami towarzyszącymi, wychowawcą, katechetką i księdzem proboszczem Krzysztofem Mizerskim udali się na pielgrzymkę do Gostynia i Grabonogu. W Sanktuarium Matki Bożej Róży Duchownej o godzinie 11.30 odbyła się Msza św.
Po zakończeniu Mszy św. zwiedziliśmy Bazylikę p.w. Niepokalanego Poczęcia N.M.P. i św. Filipa Neri. Została ona wybudowana jako wotum za cudowne uzdrowienie Floriana Konarzewskiego wg . projektu włoskiego architekta. Byliśmy też w podziemiach , gdzie są pochowani fundatorzy bazyliki i ich następcy.
Po zjedzeniu obiadu udaliśmy się do dworku w którym urodził się Edmund Bojanowski, założyciel Zgromadzenia Sióstr Służebniczek N.M.P.
To on wraz z siostrami opiekował się chorymi w czasie epidemii cholery, sam w domu przygotowywał lekarstwa i dostarczał chorym do domu. Innowacyjnym pomysłem, który zrealizował były tworzone ochronki dla dzieci (odpowiednik dzisiejszych przedszkoli).
Projekt IKR Junior - Trwa nabór wniosków!
05.06.2025Informacja z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej:
Projekt
Indywidualne Konta Rozwojowe (IKR) Junior
wnioski tylko do 16 czerwca!!!skierowanym dla uczniów klasy 5-8 szkół podstawowychi ponadpodstawowych
Archiwum Aktualności