Aktualności
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
10.10.2022
Pasowanie na ucznia zawsze jest podniosłą chwilą!
20.10.2022Dnia 07.10.2022 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie pierwszaków na ucznia.
Z tej okazji odwiedzili nas ważni goście tj. wójt Gminy Przemęt pan Janusz Frąckowiak, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Mochach pani Barbara Matysiak, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Nowej Wsi pani Alina Piotrowska, pani bibliotekarka Rozalia Lorenc, sołtys wsi Mochy pan Bogusław Tomiak, przedstawicielka Rady Rodziców pani Małgorzata Marciniak i oczywiście dyrektor naszej szkoły pani Małgorzata Zielińska, a także wicedyrektor pan Jerzy Bortniak oraz nauczyciele uczący w naszej szkole, pani pedagog Anna Kruk, no i w licznym gronie rodzice naszych pierwszaków.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania zacnych gości przez wychowawczynię klasy Ia panią Elżbietę Wita. Następnie dzieci pod okiem swoich pań zaprezentowały część artystyczną, w której udowodniły, że potrafią pięknie śpiewać, recytować i tańczyć. Pokazały też, że znają już litery oraz wiedzą kto jest zaszczytnym patronem naszej szkoły.
Egzamin na „pierwszaka” zdały znakomicie więc mogły przystąpić do ślubowania przy sztandarze naszej szkoły. Następnie pani dyrektor przemówiła do dzieci i pasowała na ucznia indywidualnie każde dziecko. Głos zabrał również pan wójt oraz panie dyrektor przedszkoli z Mochi Nowej Wsi.
Pierwszaki dostały upominki ufundowane przez Radę Rodziców oraz dyplomy i teczki zakupione przez panie wychowawczynie. Po części oficjalnej zrobiono pamiątkowe zdjęcia, po czy zaproszono gości na przygotowany przez mamy uczniów słodki poczęstunek, kawę i soczki.
przygotowała:
Monika Słowik-Rejent
2a i 2b na wycieczce
20.10.20225 października uczniowie klas: 2a i b wraz z opiekunami pojechali do Leszna. Najpierw wesoło, zdrowo i sportowo spędzili czas w parku trampolin Euro Jump Leszno, później udali się do kina na film pt. ”King Mój przyjaciel lew”. Wycieczka była okazją do integracji międzyklasowej i do zawierania nowych przyjaźni. Dzieci miło i aktywnie spędziły czas.
Joanna Koziołek
Pierwszy koncert filharmoników za nami!
16.10.20225 października 2022 ruszyły spotkania z filharmonią. Pierwszy temat muzyczny brzmiał "Z klasyką na nie-poważnie''.
Przed uczniami wystąpili pan Jakub Żmijowski "ZGAS" - mistrz BIT BOX-u, czyli naśladowania różnych dźwięków, pan Konrad Rogiński, który grał na nietypowych instrumentach np. na kawalu tureckim czy bębnie elektronicznym.
Spotkanie prowadzone przez pana Sebastiana Cieślińskiego było bardzo ciekawe.
Elżbieta Wita
Wolontariat znów pomaga!
09.10.2022Dnia 5 października br. została przeprowadzona w naszej szkole akcja "Muffinki dla Huberta i Kacpra”. Wolontariusze – uczniowie z klas ósmych i szóstych stanęli na wysokości zadania i z własnej inicjatywy podjęli się pieczenia i sprzedaży babeczek. Dodatkowo mama uczennicy z kl. III upiekła ciasto...
4Sprzedano ok. 600 muffinek i 24 porcje sernika. Zebrano pieniądze w kwocie 1927,72 zł. Dochód ze sprzedaży w całości został przeznaczony na leczenie i rehabilitację chorych chłopców.
Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w to piękne dzieło pomocy.
Opiekun wolontariatu
Klasy 6 na przedstawieniu teatralnym
13.10.20223 października 2022 r. klasy VI pojechały do Wolsztyńskiego Domu Kultury na spektakl pt. „Ten Inny”. Uczniowie klasy VI a pisali sprawozdanie z tego wyjazdu. Jak odebrali ten wyjazd uczniowie? Publikujemy 3 najlepsze prace uczniów...
Julia Żak
„Wycieczka do teatru”
Dnia 3 październiak 2022 r. wraz z całą klasą byłam w teatrze na spektaklu pod tytułem „Ten inny” w reżyserii Konrada Wordena. Przedstawienie zostało stworzone na podstawie filmu Stephena Chbosky’ego. Cały wyjazd trwał dwie godziny.
Akcja dzieje się w czasach współczesnych. Widowisko przedstawia historię chłopca o imieniu August, który idzie pierwszy raz do szkoły. Chłopiec ma dziwne schorzenie twarzy, przez co jest wyśmiewany i niezbyt lubiany. Przedstawienie jest zrobione tak, że już duży August opowiada, co przeżył w dzieciństwie.
W spektakl występuje dużo postaci, a główne role odgrywają m. in. Alicja Andrzejewska, Marta Kościelak, Adam Olszewski, Piotr Drabik i Kamil Czerniejewski.
Główny bohater przez swój wygląd doświadcza od rówieśników wiele przykrości. Spektakl opowiada o problemie Augusta z zyskaniem przyjaciół. Na przedstawieniu można było się pośmiać, ale również przestraszyć.
Bardzo spodobało mi się zakończenie, ponieważ August znajduje swoją grupę, którą się nie rozstanie. Spektakl uczy, że nie ocenia się ludzi po wyglądzie, a każdy zasługuje na dobre traktowanie i możliwość znalezienia przyjaciół.
Mikołaj Teichert
„Ten inny”
W dniu 3 października pojechaliśmy z klasą do Wolsztyna na spektakl pt. „Ten inny”.
Spektakl wyreżyserował Konrad Worden. Scenariusz opracowała Anna Łuczak. Stroje były przygotowane przez Martę Nowakowską i bardzo dobrze dobrane do aktorów. W obsadzie byli: Alicja Andrzejewska, Marta Kościelak, Adam Olszewski, Piotr Drabik, Kamil Czerniejewski.
Bohaterem spektakl był chłopiec o imieniu August, który miał zdeformowaną twarz. Poznajemy go w momencie, w którym rodzice zapisali go do szkoły. Bohater był dręczony i wyśmiewany przez rówieśników. Obserwowaliśmy, jak młody chłopak musiał zmierzyć się z trudną sytuacją.
Gra aktorów była świetna i czasami śmieszna. W przedstawieniu wykorzystano bogatą scenografię. Aktorzy mówili bardzo wyraźnie.
Wyjazd na spektakl uważam za udany. Przedstawienie bardzo mi się podobało. Dzięki niemu dowiedziałem się, że należy tolerować drugiego człowieka takim, jakim jest. Każdy jest inny i każdy jest wyjątkowy.
Krzysztof Kaźmierczak
„Sprawozdanie z wyjazdu do teatru”
W poniedziałek 3 października 2022 roku klasy VI pojechały na przedstawienie pt. „Ten inny”.
Reżyserem przedstawienia jest Konrad Worden. Scenariusz napisała Anna Łuczak, a za pięknie przygotowaną scenografię odpowiadała Ilona Kroll. Twórcą kostiumów była Marta Nowakowska. Głównymi odtwórcami przedstawienia pt. „Ten inny” byli: Alicja Andrzejewska, Marta Kościelak, Adam Olszewski, Piotr Drabik, Kamil Czerniejewski.
Spektakl opowiadał o chłopcu o imieniu August, który miał inną twarz niż wszyscy z powodu swojej choroby. Była ona oszpecona, przez to bohater nie był akceptowany przez rówieśników. Z czasem sytuacja się zmieniła i z Augustem zaprzyjaźnili się uczniowie z klasy.
Aktorzy wspaniale zagrali swoje role. Scena przedstawiała park przed szkołą, który był oświetlony różnymi barwami świateł, pojawiały się efekty dźwiękowe.
Uważam, że wyjazd była nawet fajny. Przedstawienie mi się podobało i chętnie następnym razem pojadę na kolejny wyjazd.
Renata Bortniak
LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
18.11.2022W R Z E S I E Ń
Z początkiem września rozpoczęła się nasza przygoda z Laboratoriami Przyszłości. Wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani, kiedy rozpoczęliśmy zajęcia z nowymi pomocami dydaktycznymi.
- klasa III a uczyła się programowania,
- na fizyce królowała elektrostatyka,
- uczniowie koła przyrodniczego wykonywali doświadczenia z modułu woda,
- na lekcjach geografii klasy VI poznawały budowę Układu Słonecznego,
- na zajęciach koła drukarki 3D oraz programowania uczniowie programowali i drukowali pomoce na lekcje matematyki
- na technice uczniowie korzystali z kleju „na gorąco”
Koordynator projektu
Nowy pasjonujący projekt w klasach 1-3
16.10.2022W roku szkolnym 2022/23 klasy 1-3 naszej szkoły będą realizowały projekt pt. "Rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów klas 1-3". Celem projektu jest uświadomienie uczniom, że rozwijanie zainteresowań oraz zdobywanie wiedzy i umiejętności w szkole może w przyszłości pomóc w wyborze zawodu. Projekt będzie realizowany poprzez spotkania z kolekcjonerami, odwiedzanie wystaw oraz warsztaty.
Pierwsze spotkanie miało miejsce 3 października, a gościem był pan Grzegorz Mikołajczak - kolekcjoner widokówek i kubków z fragmentami map z miejsc, z których one pochodzą
Noc naukowców...
03.10.2022Uczniowie klas 8 w piątek 30.09.2022 r. uczestniczyli w Nocy Naukowców na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Noc Naukowców to jedyna taka noc w Europie. Każdego roku w tym samym czasie - w ostatni piątek września - w setkach miast odbywają się imprezy popularno-naukowe. Tej nocy każdy może wcielić się w rolę naukowca i przekonać się jak pasjonująca jest nauka.
Nasi uczniowie korzystali z różnego rodzaju pokazów oraz wykładu. Wrócili pełni zapału do poznawania nauki.
Justyna Murek
Międzynarodowy Dzień Języków Obcych
13.10.2022W tygodniu od 26 do 30 września, w którym przypadał Międzynarodowy Dzień Języków Obcych, również w naszej szkole propagowaliśmy naukę języków obcych.
W ramach lekcji języka niemieckiego i angielskiego rozwiązywaliśmy quizy i zagadki dotyczące wiadomości o krajach europejskich, poszerzając i utrwalając naszą wiedzę.
Katarzyna Filipek
ZJAZD ABSOLWENTÓW 2022
25.07.2022UWAGA!
Informujemy, że zgłosiło się ponad 200 absolwentów!
Przyjeżdżających samochowdami proszę o parkowanie na parkingach:- przy Remizie OSP
- przy szkole
- na ulicy Polnej
- lub innych miejscach na terenie Mochzgłoszeni telefonicznie - wpłata w dniu ZJAZDU
Z okazji
70-lecia
Szkoły Podstawowej
im. Jana Pawła II
w Mochachzapraszamy wszystkich absolwentów z roczników 2012 i wcześniejszych (data ukończenia szkoły) na...
Zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami - w Komunikatach bieżących
i... wróć do szkoły na wspomnienia i zabawę!
Czytaj... PROŚBA O WSPARCIE
PEDAGOG SPECJALNY ZAPRASZA!
06.10.2022Informujemy, że od bieżącego roku szkolnego mamy 2 pedagogów:
- dotychczasowego Pedagoga szkolnego - Anna Kruk
- nowego Pedagoga specjalnego - Anna Rynekoraz psychologa - Natalię Marcinów
INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE w KOMUNIKATACH:
Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych
04.10.202227.09.2022r. w deszczowej pogodzie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych, z których reprezentacja dziewcząt naszej szkoły wróciła ze złotymi medalami i mistrzowskim tytułem i awansem do Mistrzostw Wielkopolski!
Do zawodów zgłosiło się pięć szkół, SP1, SP2, SP3 z Wolsztyna, Siedlca i Moch. Dziewczęta startowały w sztafetach 6x800m, 6x1000m, chłopcy 6x1000m i 6x1200m.
W trzech kategoriach prym wiodły reprezentacje z Wolsztyna, które podzieliły się miejscami na podium. W biegu 6x1000m dziewczęta w składzie: Hanna Paterek, Lena Kurasińska, Maria Murek, Karolina Mielcarek, Żaneta Wróblewicz, Dominika Waligórska zajęły I miejsce, wygrywając w pięknym stylu i zapewniając sobie awans do etapu wojewódzkiego.
Gratulacje dla wszystkich startujących zawodniczek oraz zawodników. Życzymy powodzenia na mistrzostwach województwa, które odbędą się 12 października 2022r. w Poznaniu.
Adela Piosik
Znów stajemy do konkursu i zbieramy talenciki!
29.09.2022Nasza szkoła bierze udział w akcji „SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW" realizowaną przez sieć sklepów LIDL. Akcja polega na zbieraniu TALENCIKÓW w sklepie LIDL. Za każde wydane 50zł (w tym 1 warzywo lub owoc) dostaniesz 1 TALENCIKA. Zebrane Talenciki przekazuj szkole w formie fizycznej (wrzucając do specjalnego pudełka) lub elektronicznej (skanując kod QR smartfonem). Akcja zbierania TALENCIKÓW trwa do 13.11.2022r.
Serdecznie zapraszam do udziału wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców.
Szczegóły na stronie: www.lidl.pl/szkoly
Pomagamy Kacperkowi z Wolsztyna!
28.09.2022Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mochach bierze udział w akcji: "Zbiórka kasztanów dla Kacperka". Środki uzyskane ze sprzedaży kasztanów zostaną przeznaczone na leczenie Kacperka Franeckiego z Wolsztyna. Kasztany proszę przynosić do sali nr 5.
Kasztany zbieramy do 23.11.2022.Poniżej przesyłam link z opisem choroby chłopca.
www.siepomaga.plLiczymy na zaangażowanie
SAMORZ AD UCZNIOWSKI
Akcja wolontariuszy
29.09.20225.10 (środa) na 3 i 4 przerwie w salach nr 3 i 4 - odbędzie się sprzedaż muffinek w cenie 3 zł za sztukę. Nie wydajemy reszty, gdyż kupujący wrzuca pieniądze do puszki.
Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na leczenie Huberta i Kacpra.
Osoba chętna do upieczenia muffinek lub innego ciasta mile widziana.
Wolontariusze zapraszają do kupna. Przyjmujemy wcześniejsze zamówienia.
Pierwsze spotkanie rodziców z nauczycielami
25.09.202221 września w szkolnej auli rozpoczęło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie nauczycieli z rodzicam. Wreszcie wspólnie i bezpośrednio pani Dyrektor podzieliła się refleksjami z ostatnich lat nauki czasu pandemii oraz zapoznała rodziców z kierunkami i planami działań w tym roku szkolnym.
Po tym spotkaniu rodzice udali się na spotkania z wychowawcami.
Międzynarodowy Dzień Kropki 2022
29.09.2022Z okazji tego dnia 15 września mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło na szkolnym korytarzu, ale również na szkolnych ławkach, na lekcji matematyki. Uczniowie klas 4-6 zmierzyli się z kropeczkowymi zadaniami.
Zbiorowe smażenie smakowitych powideł!
25.09.202213 września 2022 uczniowie klas 1-3 skorzystali z zaproszenia pań z KGW Mochy i obejrzeli pokaz smażenia powideł.
Dzieci z wielkim zainteresowanie słuchały, gdy pani Lucyna Franek opowiadała im, jak należy przygotować śliwki, aby potem były dobre powidła.
Owoce smażyły się w wielkim miedzianym kotle i cały czas, ktoś musiał je mieszać, aby nie przywarły do niego. Panie smażyły je cały dzień i obiecały, że potem dostaniemy je do spróbowania. Czekamy z niecierpliwością, wciąż oblizując wargi!
2 dni seansów w kinie sferycznym...
25.09.2022Nowy rok szkolny rozpoczął się atrakcyjnie dla uczniów naszej szkoły,bo w dniach 5 i 6 września obejrzeli filmy w Kinie Sferycznym, które gościło w naszej szkole...
Dzięki tej nietradycyjnej formie kształcenia uczniowie lepiej rozumieją i zapamiętują wiedzę.
W trakcie pokazu trójwymiarowa przestrzeń ukazująca kosmos,spadające gwiazdy,głębię oceanu tworzy realistyczne widowisko. Uczniowie obejrzeli filmy o tematyce ekologicznej,przyrodniczej,historycznej i o kosmosie. Każdy film kończył się pogadanką, porządkującą i utrwalającą wiedzę zdobytą podczas seansu filmowego...
Archiwum Aktualności
