UWAGA !!!
W czasie ferii będą organizowane dla uczniów naszej szkoły wycieczki, warsztaty oraz zajęcia sportowe w szkole. Odbędą się one 31 stycznia i 2,6,8,10 lutego.
UWAGA !!!
W czasie ferii będą organizowane dla uczniów naszej szkoły wycieczki, warsztaty oraz zajęcia sportowe w szkole. Odbędą się one 31 stycznia i 2,6,8,10 lutego.
Delegacja naszej Szkoły wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w uroczystych obchodach związanych z wybuchem powstania na naszym terenie.
W dniu 6 stycznia 2023r. w kościele pw. Świetego Jana Chrzciciela została odprawiona uroczysta msza święta z udziałem pocztów sztandarowych szkół, straży pożarnych oraz różnych organizacji. Na tę uroczystość przybyli również liczni goście m.in. 5 Lubuski Pułk Artylerii z Sulechowa, Janusz Frąckowiak - wójt gminy, a zarazem organizator i gospodarz wydarzenia, dyrektorzy szkół, radni gminy oraz wiele innych osób.
Po mszy obchody zostały przeniesione na pobliski Rynek gdzie odczytano apel pamięci, a później pod pomnikiem złożono kwiaty, wiązanki i znicze.
W ramach obchodów kolejnej rocznicy Powstania Wielkopolskiego w naszej Szkole podjęto następujące działania:
- wybrane klasy zapaliły znicz przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich w Mochach,
- Samorząd Szkolny stworzył tematyczną gazetkę o Narodowym Dniu Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego,
- Sztandar szkoły był obecny na gminnych uroczystościach ,
- na lekcjach historii omówiono przebieg i znaczenie powstania,
- uczniowie klas 8 wezmą udział w XV edycji Konkursu wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „ Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej...”
Leszek Kolman
4 stycznia w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie z muzyką „Tańcz niech niosą nas nogi”. Uczniowie zostali tanecznie wprowadzeni w rozpoczynający się okres karnawałowy.
Para taneczna Kostia i Misza zaprezentowała 4 tańce latynoamerykańskie. Były to: cha – cha, samba, rumba i jive.
Tańce latynoamerykańskie są najczęściej szybkie i dynamiczne. Ważne są w nich ruchy bioder i całego ciała. Uczniowie mogli nie tylko obejrzeć zaprezentowane tańce, ale również zatańczyć. Chętnych było wielu, ale tylko nieliczni mogli spróbować tańca z zawodowymi tancerzami.
Dowiedzieli się również ile pracy trzeba włożyć, aby tańczyć, tak jak przybyli do nas goście.
Spotkanie dostarczyło uczniom wielu wrażeń
Tuż przed świętami zorganizowano w naszej szkole konkurs na angielską piosenkę świąteczną. Uczniowie mieli okazję zaprezentować zarówno swoje zdolności wokalne, jak i znajomość języka angielskiego, a przy tym wprowadzić w szkole świąteczną atmosferę.
Wyniki prezentują się następująco:
I miejsce zajął Fabian Brożyński z klasy 6b
II miejsce zdobyła Lena Kurasińska z klasy 8a
III miejsce zajęła Amelia Kruk z klasy 6b
Gratulacje dla zwycięzców oraz serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za sfinansowanie nagród.
Oliwia Rejent
...oraz cała społeczność szkolna.
Czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego też tradycją szkoły są coroczne spotkana opłatkowe oraz przedstawienia jasełkowe.
Tego dnia świąteczny nastrój panował w całej szkole. Piękne dekoracje, migoczące światełka, śpiew kolęd i pastorałek. W czasie spotkań wigilijnych z wychowawcą, uczniowie w odświętnych strojach zasiedli przy stołach, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia bożonarodzeniowe i obdarować siebie nawzajem drobnymi upominkami.
Spotkania te przebiegały w miłej i życzliwej atmosferze, było wiele wrażeń i wzruszeń, a wszelkie nieporozumienia i zwary tego dnia poszły w niepamięć.
W klasach 1-3 odbyły się spotkania wigilijne. Wszędzie panował świąteczny nastrój, który stworzyły migoczące lampki na choinkach, dekoracje w oknach i na gazetkach klasowych oraz śpiew kolęd. Wszyscy złożyli sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. Po wspólnym poczęstunku uczniowie obejrzeli jasełka w wykonaniu starszych kolegów. Inscenizacja przypomniała nam o tradycjach związanych ze Swiętami Bożego Narodzenia.
E. Wita
Starsi uczniowie naszej szkoły przygotowali dla całej społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości opowieść o Bożym Narodzeniu i tradycjach polskiego domu w czasie przygotowań do świąt.
GALERIA
PRZEDSTAWIENIE JASEŁKOWE
Pani Dyrektor złożyła doroczne życzenia, podziękowała artystom i nauczycielom ich przygotowującym i wręczyła nagrody w ostatnich konkursach, także związanych ze świętami Bożego Narodzenia.
Honorata Paterek
W grudniu 2022 roku Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło zbiórkę żywności w sklepach: „Dino” w Mochach „Biedronka” w Mochach „Livio” w Mochach, „Livio”, w Solcu i „Livio” w Nowej Wsi.
Akcja została zorganizowana na rzecz potrzebujących rodzin ze środowiska lokalnego. Włączyli się w nią następujący wolontariusze – uczniowie klas ósmych: Agata Jaskuła, Kamila Jąder, Amelia Małecka, Zofia Antkowiak, Piotr Rzyski, Albert Rzyski, Maria Murek, Żaneta Wróblewicz, Zuzanna Kupczyk i Karolina Mielcarek.
Ludzie o dobrych sercach wkładali do kosza produkty, które chcieli ofiarować potrzebującym na święta Bożego Narodzenia. Przydziałem oraz pakowaniem zebranych środków spożywczych zajęli się wymienieni wyżej wolontariusze wraz z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu. W czynnościach tych pomagała także wolontariuszka Katarzyna Haręźlak. Przygotowano 8 paczek dla rodzin.
Paczki wraz z kartką z życzeniami od p. Dyrektor i całej społeczności szkolnej, zostały dostarczone rodzinom przed świętami Bożego Narodzenia.
Wszystkim, którzy otworzyli swoje serca na potrzeby innych i włączyli się w okresie przedświątecznym do akcji charytatywnej „Pomóżmy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej”, bardzo serdecznie dziękujemy.
Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu
Lucyna Murek i Brunhilda Pietrzak
Informujemy, że nastąpiła
zmiana numeru telefonicznego do budynku szkolnego
przy ulicy Wolsztyńskiej 4 - tzw. "Mała Szkoła"
nowy numer:
661 555 667
A w dniu 23 grudnia nieczynna będzie szkolna administracja!
(sekretariat, kadry i księgowość)
Dnia 14.12.br. można było spróbować w naszej Szkole pierników własnego wypieku. 27 wolontariuszy upiekło 675 pierników, które następnie udekorowali /wykazując się rożnymi umiejętnościami/ i zapakowali w małe paczki
Wcześniej wyznaczeni wolontariusze sprzedawali pierniki w cenie 5 zł za paczkę wśród uczniów, nauczycieli i pozostałych pracowników Szkoły.
Cel wypieku i sprzedaży pierników był bardzo szczytny, a mianowicie na leczenie i rehabilitację chłopców. Dochód ze sprzedaży wyniósł 747,00 zł.
Serdecznie dziękuję wolontariuszom za smaczne pierniki, a przede wszystkim za zrealizowanie zamierzonego celu. Dzieciom, nauczycielom i pozostałym pracownikom za dobre serce i osiągnięty dochód ze sprzedaży.
Lucyna Murek
12 grudnia uczniowie klas Ia i Ib wraz z wychowawczyniami gościli w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mochach.
Skorzystali z zaproszenia pracownicy biblioteki - pani Rozalii Lorenc, która przygotowałą dla nich niespodziankę. Uczniowie mieli okazję poznać panią Krystynę Ciorga, która gra na saksofonie w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej w Przemęcie.
Dzieci mogły poznać części, z których składa się saksofon, posłuchać jak się na nim gra oraz zobaczyć jak się go czyści.
Uczniowie byli bardzo zainteresowani tym, co mówiła o grze pani Krysia. Bardzo chętnie zgłaszali się do tego, aby spróbować utrzymać dość ciężki instrument.
Na koniec spotkania wykonali z papieru – według instrukcji i pokazu, własne saksofony. Nawet udało im się na nich „zagrać”😊.
To było bardzo przyjemne spotkanie. Dziękujemy jeszcze raz za zaproszenie.
M.Słowik-Rejent.
12 grudnia 2022 uczniowie klas 1-3 obejrzeli jasełka w wykonaniu dzieci z przedszkola w Mochach.
W pięknej scenerii, przy nastrojowej muzyce podziwialiśmy świąteczne przedstawienie oraz tańce w wykonaniu młodszych kolegów.
Dziękujemy pani dyrektor Barbarze Matysiak za zaproszenie,a pani Jolancie Jung za przygotowanie jasełek.
E.Wita.
Grudzień to szczególny miesiąc, w którym każdy może zostać świętym Mikołajem. Zostało nim 17 uczniów naszej Szkoły: w tym 7 wolontariuszy/ trzech wykonało po 2 stroiki/. Pragnęli pomóc choremu Wojtkowi z Sączkowa.
Z własnej inicjatywy wykonali stroiki i ozdoby choinkowe, które w sobotę 10.12.br. będą sprzedawane na kiermaszu bożonarodzeniowym w Szkole Podstawowej w Buczu. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na leczenie Wojtka.
W wykonaniu stroików i ozdób choinkowych nasi darczyńcy wykazali się pomysłowością i starannością, za to serdecznie im dziękuję.
Lucyna Murek
7 grudnia roku odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie z filharmonią zielonogórską. Gościem była śpiewaczka, która skończyła wydział wokalny i śpiewa najwyższym głosem kobiecym tj. sopranem.
Dzieciom została przybliżona sylwetka wybitnego polskiego kompozytora Fryderyka Szopena. Nasz gość Pani Klaudia Woźniak wykonywała pieśni kompozytora tj. „Życzenia”, „Poseł”, „Śliczny chłopiec” oraz drugą część Sonaty.
Na koniec spotkania uczniowie dowiedzieli się, że pierwszymi utworami Szopena były trzy polonezy. Miały możliwość wysłuchania jednego z nich tj. „Poloneza G-dur”.
To było ciekawe i owocne muzycznie spotkanie.
Monika Słowik-Rejent
Św. Mikołaj corocznie 6 grudnia odwiedza naszą szkołę, wprowadzając w magiczną atmosferę nadchodzących Świąt. Ten uwielbiany przez dzieci niecodzienny gość zapewne ma niezwykłą orientację w terenie i dobrą kondycję, aby w tym ważnym dniu odwiedzić wszystkie dzieci. Oczywiście może liczyć na pomoc swoich elfów.
Pod hasłem „I ty możesz zostać pomocnikiem Św. Mikołaja” uczniowie aktywnie włączyli się w mikołajkowe zabawy na orientację oraz rozwiązywali quiz „Jak dobrze znacie Św. Mikołaja” Zabawa była przednia Ho ho ho!
Honorata Paterek
Dzisiaj od samego rana panował u nas świąteczny nastrój. W tym wyjątkowym dniu uczniowie, jak i nauczyciele, mieli w swoim stroju coś czerwonego czyli mikołajowego.
Oczywiście nie mogło zabraknąć niespodzianek. Mikołaj zostawił prezenty dla poszczególnych klas pod choinką. Dla każdego dziecka znalazła się słodka niespodzianka i dla młodszego, i dla starszego, i dla grzecznego bardziej i mniej grzecznego.
Było dużo radości i uśmiechów.
Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie niespodzianek.
Justyna Murek
Dnia 6 grudnia obchodzone jest święto, które ma na celu upamiętnienie postaci świętego Mikołaja, biskupa Miry.
Z tej okazji uczniowie klas 4-8 rozwiązywali w bibliotece krótki quiz dotyczący tego świętego. Każdy uczestnik otrzymał słodkie małe co nieco, dodatkowo rozlosowane zostały czekoladowe mikołaje.
Kim był Święty?...
5 grudnia dziewczęta z klas ósmych wybrały się na wycieczkę zawodoznawczą do zakładu fryzjerskiego w Mochach, który prowadzi Pani Marlena Knop.
Podczas spotkania stylistka fryzur opowiedziała nam jak wyglądała jej ścieżka zawodowa, oraz jakie przedmioty warto znać w zawodzie fryzjera. Opowiedziała również o tym jak wygląda praca w zakładzie, oraz o tajnikach pielęgnacji by uczynić włosy zdrowszymi i silniejszymi.
Dziewczyny wykazały się natomiast doskonałą znajomością zastosowania humektantów w pielęgnacji. Wszystkie aktywnie zadawały pytania, a fryzjerka rozwiała ich wszelkie wątpliwości. Finalnie wycieczka zakończyła się satysfakcją koleżanek i rozwianymi wątpliwościami.
Maja Skibska
Dzieci wykonały bombki pod kierunkiem wychowawcy.
Uczniowie ozdabiali styropianowe bombki ręcznikami papierowymi i cekinami.
Szkolna choinka została przyozdobiona pięknymi owocami pracy uczniów i ich wychowawców.
Efekt? Sami zobaczcie...
Justyna Murek
W sobotę 3 grudnia 2022 z inicjatywy Dyrektora Szkoły p. Małgorzaty Zielińskiej Samorząd Szkolny wraz z członkami Szkolnego Koła Wolontariatu przy mocnym wsparciu rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły uporządkował teren boiska szkolnego. Zgrabiono i wywieziono dwie przyczepy liści. Wykonano również dalsze prace na nowym terenie rekreacyjno-edukacyjnym, który powstaje przy naszej szkole.
Po wcześniejszym nasadzeniu przez uczniów krzewów owocowych i roślin ozdobnych, w sobotę zamontowano obrzeża przy wytyczonych ścieżkach, rozłożono kamienie pod krzewami oraz wyrównano ziemię. Mimo chłodu przybyła ekipa szybko się uwinęła i już po dwóch godzinach wszyscy razem grzali się przy ogniu, smażąc kiełbaski ufundowane przez Panią Dyrektor i zajadali pyszny placek p. Lucynki.
Dziękujemy wszystkim za pomoc i życzliwość, a Radzie Sołeckiej za wsparcie finansowe przy zakupie obrzeża.
E. Wita
W dniu 1 grudnia 2022 roku członkowie kółka plastycznego oraz inni chętni uczniowie klas I-III brali udział w świątecznych warsztatach plastycznych podczas ,których wykonali stroik w koszyczku. Zajęcia prowadziła animatorka z firmy Kreatywna Planeta.
Najpierw dzieci poznały różne materiały: drewno, gąbkę florystyczną, plastik oraz ich właściwości. Następnie rozpoznawały drzewa iglaste po rodzajach igieł.
Potem każdy wykonywał polecenia instruktorki i w ten sposób powstawały piękne stroiki w koszyczkach. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali ozdoby.
Wszyscy byli zadowoleni z wyglądu swoich stroików.
E. Wita
Powered by aSc EduPage