Aktualności

          • Gminny Konkurs Recytatorski „Mali Recytatorzy”

            14.04.2023

            13 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochach odbył się gminny etap Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Mali Recytatorzy” pod patronatem Wójta gminy Przemęt p. Janusza Frąckowiaka. Przybyłych uczestników konkursu, ich opiekunów oraz zaproszonych gości powitała P. Dyrektor Małgorzata Zielińska.

            W klasach I – III do konkursu stanęło 21 uczniów ze wszystkich szkół gminy Przemęt. Nad przebiegiem konkursu czuwała p. Joanna Koziołek. Komisja Konkursowa w składzie: p. Barbara Matysiak, p. Krystyna Grabiec i p. Rozalia Lorenc miała bardzo trudne zadanie, gdyż – jak podkreśliła p. B. Matysiak – wszyscy uczniowie reprezentowali bardzo wysoki poziom. Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

            I miejsce: Łucja Floryszczak – SP Kaszczor (klasa III),

            II miejsce: Olga Rimke – SP Przemęt (klasa II),

            III miejsce: Lena Pajor – SP Mochy (klasa III).

            W klasach IV – VI do konkursu stanęło 17 uczniów, a w klasach VII – VIII – 12 uczniów ze szkół w Kaszczorze, Kluczewie, Mochach, Przemęcie, Radomierzu i Starkowie. Nad przebiegiem konkursu czuwały: p. Malina Górna, p. Jolanta Piosik i p. Renata Bortniak. Komisja Konkursowa w składzie: p. Kinga Kaźmierczak, p. Izabella Skibska i p. Jolanta Piosik wyłoniła zwycięzców:

            - w kategorii klas IV – VI:

            I miejsce: Zofia Adamska – SP Przemęt (klasa IV),

            II miejsce: Lena Mikołajczak – SP Przemęt (klasa IV),

            III miejsce: Fabian Brożyński – SP Mochy (klasa VI);

            - w kategorii klas VII – VIII:

            I miejsce: Martyna Brożyńska – SP Przemęt (klasa VIII),

            II miejsce: Jolanta Stachowiak – SP Kaszczor (klasa VIII),

            III miejsce: Barbara Szymanowska – SP Przemęt (klasa VIII).

            Dla uczestników zmagań, ich opiekunów oraz zaproszonych gości SP w Mochach przygotowała słodki poczęstunek.

            Podsumowanie konkursu okrasił występ Fabiana Brożyńskiego, który zaśpiewał piosenkę „Znów wędrujemy”.

            Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody, wszyscy także wezmą udział w etapie powiatowym konkursu w Wolsztynie. Dyplomy wręczała P. Dyrektor Małgorzata Zielińska, a nagrody członkowie komisji konkursowych.

            GALERIA

            Na zakończenie P. Dyrektor Małgorzata Zielińska pogratulowała wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie, ich opiekunom i zaproszonym gościom. Podziękowała także za przyjęcie honorowego patronatu przez P. Wójta Janusza Frąckowiaka oraz przygotowanie dyplomów oraz nagród przez UG w Przemęcie.

            Renata Bortniak           

          • Mali Recytatorzy w klasach 1-3

            11.04.2023

            4 kwietnia  odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Mali Recytatorzy w kategorii klas I-III. Celem konkursu było wzbudzanie zainteresowania poezją dziecięcą, rozwijanie i promowanie uzdolnień recytatorskich uczniów, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego. Uczniowie klas I-III wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne.

            Poziom recytacji był bardzo wysoki.  Jury w składzie: pani Rozalia Lorenc, Anna Kruk i Martyna Kaczmarek stanęło przed nie lada wyzwaniem, by wybrać najlepszych recytatorów.

            W grupie klas pierwszych laureatami zostali:

            I miejsce – Ines Knop

            II miejsce – Nadia Janusz

            III miejsce – Marta Toś

            W grupie klas II laureatami zostali:

            I miejsce – Kacper Wróbel

            II miejsce – Bogna Knop

            III miejsce – Nikola Sarbowska

            Laureaci klas III to:

            I miejsce – Lena Pajor

            II miejsce – Wiktoria Miszczak

            III miejsce – Przemysław Hamrol

            GALERIA

            Laureaci pierwszych miejsc wezmą udział w gminnym etapie konkursu „Mali Recytatorzy”, który odbędzie się 13 kwietnia.

            Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

            M. Kaczmarek, R.Patalas      

          • Biały Miś jest nasz!

            05.04.2023

            30  marca 2023 r. w Szkole Podstawowej w Mochach odbył się Gminny Turniej Sportowy o Puchar Białego Misia pod honorowym patronatem Wójta Gminy Przemęt. To już  XIX edycja zawodów sportowych dla najmłodszych uczniów z klas I-III, promująca aktywność fizyczną zgodnie z zasadami zdrowej rywalizacji.

            Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Janusz Frąckowiak Wójt Gminy Przemęt, który oficjalnie otworzył  turniej, życząc wszystkim uczestnikom wspaniałej zabawy i sukcesów w zmaganiach sportowych. W tym roku do rozgrywek przystąpiło 6 drużyn reprezentujących szkoły z Bucza, Przemętu, Radomierza, Starkowa, Kaszczoru i Moch. Uczniowie spragnieni sportowych wrażeń z wielkim entuzjazmem i radością przystąpili do sportowych zmagań.

            Nieważny był wynik, ale dobra zabawa oraz możliwość sprawdzenia swoich umiejętności sportowych we współzawodnictwie z rówieśnikami. Uczniowie świetnie poradzili sobie na zwinnościowym torze przeszkód, wykazali się umiejętnościami rzutu do celu, skoków, kozłowania piłki, jak i prowadzenia krążka hokejowego slalomem.  Wiele emocji dostarczyła zręcznościowa konkurencja budowania wieży z kubków, a na koniec „wielka sztafeta” uwieńczyła sportową rywalizację.

            Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyła się Szkoła Podstawowa w Mochach. Srebrne medale otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej z Radomierza, a na 3 miejscu podium stanęli uczniowie Szkoły Podstawowej ze Starkowa. Kolejne miejsca zajęły Szkoły Podstawowe z Przemętu, Kaszczoru i Bucza.

            GALERIA

            Podsumowując zawody - dyrektor Szkoły Podstawowej w Mochach - Pani Małgorzata Zielińska podziękowała wszystkim uczestnikom za udział i wspaniałą atmosferę, którą stworzyły dzieci, opiekunowie i kibice. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone gromkimi brawami, a także dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Trzy najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe medale, a puchar Białego Misia trafił do zwycięzcy turnieju Szkoły Podstawowej w Mochach.

            Serdecznie wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok na kolejny XX Turniej o Puchar Białego  Misia.

            Honorata Paterek          

          • Szkolny Konkurs Recytatorski „Mali Recytatorzy”

            03.04.2023

            30 marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Mali Recytatorzy” w kategorii klas IV – VI oraz VII – VIII.

            Najpierw o godz. 11.10 zmagało się 20 uczniów z klas IV – VI. Uczniowie recytowali różnorodne wiersze polskich poetów.

            Komisja w składzie: p. Jolanta Piosik i p. Malina Górna przyznała trzy pierwsze miejsca premiowane udziałem w etapie gminnym Konkursu następującym uczniom:

            I miejsce – Amelia Kruk z klasy VI b,
            II miejsce – Fabian Brożyński z klasy VI b,
            III miejsce – Julia Antkowiak z klasy V b.

            Dwie godziny później udział w recytatorskich szrankach wzięli uczniowie klas VII – VIII. Dziewięcioro uczniów wybierało przede wszystkim wiersze Wisławy Szymborskiej. Komisja w składzie: p. Jolanta Piosik i p. Renata Bortniak zdecydowała o przyznaniu Trzech pierwszych miejsc następującym uczennicom:

            I miejsce – Karolina Mielcarek z klasy VIII c,
            II miejsce – Roksana Czarna z klasy VII a,
            III miejsce – Lena Kurasińska z klasy VIII a.

            Podobnie, jak w przypadku młodszych uczniów, wyróżnione uczennice wezmą udział w gminnym etapie konkursu „Mali Recytatorzy”, który odbędzie się 13 kwietnia.

            GALERIA

            Renata Bortniak          

          • MISTRZ PAMIĘCI LICZBY PI

            01.04.2023

            W piątek 31 marca nagrodzono uczniów, którzy wzięli udział w konkursie matematycznym na bezbłędne wyrecytowanie rozwinięcia dziesiętnego liczby PI.
            Mistrzem został uczeń klasy 8b - Maurycy Kruszona, który wyrecytował bezbłędnie 69 cyfr. Drugie miejsce otrzymała uczennica kl. 8a - Lena Kmieć recytując 45 cyfr, natomiast trzecie miejsce uzyskała Lena Wyrwa, uczennica kl. 5b za wyrecytowanie 36 cyfr.
            Dodatkowo dzisiejsze spotkanie umiliła nam uczennica klasy 4, Natalia Wittke recytując wiersz o liczbie PI.

            Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            Justyna Murek            

          • Mistrzostwa Powiatu w drużynowym biegu przełajowym

            31.03.2023

            29 marca Szkoła Podstawowa w Mochach była organizatorem Mistrzostw Powiatu Wolsztyńskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych. We współzawodnictwie uczestniczyły reprezentacje 9 szkół – SP nr 1 w Wolsztynie, SP nr 2 w Wolsztynie, SP nr 3 w Wolsztynie, SP Siedlec, SP Kopanica. Gminę Przemęt reprezentowały - SP Kaszczor, SP Przemęt, SP Bucz oraz gospodarze SP Mochy. Uczniowie klas IV i młodsi pokonali dystans 700 m., klasy V-VI (zarówno chłopcy i dziewczęta) przebiegli 1000m. Ten sam dystans pokonały dziewczęta z klas VII-VIII, natomiast chłopcy - 1200 m. Łącznie wystartowało  250 uczestników. ​​​​​​

            Pogoda tego dnia Nas nie rozpieszczała, jednakże ogromne emocje startowe i wspaniały doping kibiców rozgrzewały zawodników do boju.

            Dla naszej szkoły zawody rozpoczęły się zaskakującym sukcesem najmłodszych dziewcząt. Cała "szósteczka" w składzie: Kaja Kicinska, Liliana Banach, Maja Zielonka, Maja Gorzelniak, Lena Antkowiak i Maja Rogacka drużynowo zajęły I miejsce. Indywidualnie Kaja Kicianska zostałą zwyciężczynią biegu, Liliana Banach wywalczyła srebrny medal, a tuż  za zawodniczką z Wolsztyna przybiegła na czwartej pozycji Maja Zielonka. Wysoko punktowała Maja Gorzelniak, która indywidualnie zajęła 11 miejsce. Nasze "złote” dziewczęta awansowały do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 20 kwietnia w Żerkowie. Awans do finału wywalczył także uczeń z klasy V – Filip Józefowski, który w swojej kategorii wiekowej zdobył srebrny medal, a jego starszy kolega Mikołaj Niedzielski zajął także wysoką 8 lokatę. Najmłodsi chłopcy bez medali indywidualnych, jednakże drużynowo dzięki wysokiej lokacie Ignacego Knopa (7miejsce), Sebastiana Pabicha (9 miejsce) i Jana Michałki (11 miejsce) zajęli III miejsce.

            W kategorii dziewcząt kl. V-VI najlepiej wystartowała Zofia Gorzelniak, kończąc bieg na 5 miejsce oraz Amelia Bohne zajmując 6 miejsce. W grupie najstarszych chłopców z klas VII-VIII indywidualnie bardzo dobrze wypadł Zbigniew Tomiak plasując się na 4 pozycji oraz Albert Rzyski zajmując 7 miejsce. Drużynowo chłopcy uplasowali się na III miejscu. Niestety w kategorii dziewcząt klas VII-VIII nasze reprezentantki (złote medalistki jesiennych biegów przełajowych) startowały w osłabionym składzie z powodu chorób i kontuzji. Dla ratowania drużyny pobiegły zmienniczki, które niewątpliwie dały z siebie wszystko, broniąc honoru szkoły. W tej kategorii najlepiej wypadła Hanna Paterek zajmując 10 lokatę i Dominika Waligórska kończąc bieg na miejscu 12.

            GALERIA

            Wszystkim uczestnikom dziękuję za wspaniałą wolę walkę i zaangażowanie. Najmłodszej drużynie dziewcząt i Filipowi życzymy powodzenia na finale wojewódzkim. Trzymamy za Was kciuki.

              Honorata Paterek           

          • W gronie Złotych Szkół NBP...

            31.03.2023

            Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mochach po raz drugi wzięła udział w ogólnopolskim projekcie organizowanym przez Narodowy Bank Polski pt. „Złote Szkoły NBP" w którym hasło przewodnie to „Poznajemy bank centralny".
            Do zrealizowania mieliśmy 3 zadania:
            1. Lekcja z ekonomią.
            2. Warsztat uczniowski.
            3. Debata szkolna.

            W ramach projektu została utworzona Drużyna Ambasadorów składająca się z nauczycieli:

            P. Justyny Murek, P. Leszka Kolmana oraz uczniów klas siódmych szkoły podstawowej.

            Do debaty szkolnej zaprosiliśmy dwóch ekspertów będących pracownikami banku Pana Piotra Kurzaka – menadżer ds. jakości i relacji z klientami oraz Panią Marzenę Pacynę – doradcę klienta.

            Ideą programu było aktywizowanie uczniów do podejmowania działań kształtujących kompetencje ekonomiczne. W ramach III edycji programu uczniowie dowiedzieli się czym jest Narodowy Bank Polski i jakie pełni funkcjePoznali wiele tajników dotyczących działalności NBP.

            Przyjrzeliśmy się polskim banknotom i monetom, a także dyskutowaliśmy o ich zabezpieczeniach.

            Młodzież poszerzyła swoją wiedzę na temat ekonomii jak również podzieliła się swoją wiedzą prowadząc warsztat uczniowski do którego zaprosili swoich starszych kolegów z klasy 8.

            Dla Drużyny Ambasadorów NBP było to bardzo bogate doświadczenie, gdyż po pierwsze, mieli okazję podzielić się ze starszymi kolegami zdobytą w trakcie trwania projektu wiedzą, jak również zmierzyć się ze stresem podczas publicznych wystąpień.

            Uczniowie zdali sobie sprawę z tego jak istotną rolę w całym państwie pełni bank centralny.

            Zrealizowane zadania były niezapomnianym i wartościowym doświadczeniem które z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

            Justyna Murek i Leszek Kolman     

          • Pierwszakom się upiekło!

            30.03.2023

            Wielkanoc zbliża się do nas wielkimi krokami. Kojarzy nam się zawsze z jajkami, barankami, zajączkami i pięknym zapachem pieczonych ciast. Uczniowie klasy 1 b wraz z wychowawcą Moniką Slowik-Rejent oraz panią pedagog Anną Kruk przygotowali pyszne świąteczne ciasteczka

            Dzieci czytały przepis na te ciasteczka oraz poznały wszystkie etapy ich wykonania. Dzieci bardzo angażowały się w pracę i widać było, że sprawia im to wiele radości. Po upieczeniu ciastek smarowały je lukrem i dekorowały. Potem wspólnie usiadły do stołów i miały przedświąteczną ucztę. Małe co nieco zaniosły też do swoich domów.

            Rezultat naszej pracy możecie zobaczyć na zdjęciach

            M. Słowik-Rejent

          • XV Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej…"

            30.03.2023

            29 marca odbył etap finałowy konkursu wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Drugi rok z rzędu miał on formę testu on-line. Wzięło w nim pięcioro uczniów z  8 klas: Paweł Dudziak, Radosław Hamrol, Lena Kurasińska, Alicja Samler, Alan Prais.

             

            Za przystąpienie do etapu finałowego uzyskali tytuł Finalisty Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim.  Aby zostać Laureatem konkursu należy zdobyć 90 % z wymaganych punktów.

            Wyniki  konkursu zostaną przesłane do szkół do końca kwietnia.

            Szkolny koordynator konkursu

            Leszek Kolman

          • Klasy 8 na promocji Zespołu Szkół w Przemęcie

            25.03.2023

            24 marca uczniowie klas VIII wybrali się na Drzwi Otwarte do Zespołu Szkół w Przemęcie. Jak zawsze wszystko było perfekcyjnie przygotowane.  Uczniowie byli oprowadzeni po szkole,  przyglądając się na czym polega nauka w szkole branżowej i w technikum. Zostali zapoznani z wynikami nauczania tamtejszej szkoły, jej wyposażeniem i ofertą zajęć pozalekcyjnych. 

            Miłym zaskoczeniem było spotkanie absolwentów z naszej szkoły. Dla wszystkich był słodki poczęstunek, upominki i muzyczna niespodzianka. 

            Dziękujemy za zaproszenie.

            A.Kruk           

          • Muzyczne spotkanie klas 1-3 z panem Grzegorzem Thilem

            24.03.2023

            23.03.2023 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z muzykiem Panem Thilem. Dzieci miały okazję poznać instrumenty strunowe oraz basowe.
            Nasz gość zaprezentował dzieciom 4 różne gitary, trąbkę oraz saksofon. Pan Thil zagrał dla uczniów na każdym z instrumentów oraz śpiewał dla nich znane piosenki.

            Pod koniec występu do naszego gościa dołączyli jego synowie Kamil i Wojtek, którzy są uczniami naszej szkoły. Młodszy z chłopców zagrał dla nas na gitarze, natomiast starszy na saksofonie. Trzeba przyznać, że pięknie im to wychodziło.

            GALERIA

            Dzieci słuchały z zainteresowaniem i żywo reagowały na piękno granych utworów. Kto wie, może któreś z dzieci po takim spotkaniu zapragnie być muzykiem😊.

            Jeszcze raz dziękujemy Panu Thilowi i polecamy usługi jego firmy Audiosfera GT oraz stronę internetową www.audiosferagt.pl

            M.Słowik-Rejent

          • Powitanie wiosny w klasach 1-3

            24.03.2023

            Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole, a zarazem Światowy Dzień Dzieci z  Zespołem  Downa obchodzony był dzisiaj na wiele różnych sposobów. W tym dniu nie odbywały się żadne zajęcia dydaktyczne, ale czekało na dzieci dużo atrakcji, dzięki którym podtrzymywaliśmy tradycje związane z przyjściem kalendarzowej wiosny.

            Dla klas pierwszych panie wychowawczynie przygotowały ciekawe filmy o życiu dzieci chorych na Zespół Downa, tak aby lepiej przybliżyć im ten problem oraz uczulić ich na potrzeby i możliwości tych dzieci. Na znak poczucia więzi i identyfikowania się z dziećmi chorymi wszyscy uczniowie oraz ich panie założyły skarpety nie do pary, co zostało  udokumentowane na wspólnych fotkach.

            Po obejrzeniu filmów pierwszaki miały przygotowany szwedzki stół, a na nim same zdrowe przekąski w postaci warzyw, serów i zdrowego pieczywa. Dzieci komponowały sobie zdrowe, kolorowe kanapki albo tosty i popijały posiłek wodą niegazowaną. Słuchały też krótkiego wykładu pani Moniki na temat zdrowego odżywiania się a co za tym idzie spożywania dużej ilości warzyw i owoców.

            Klasa 2b wraz ze swoją wychowawczynią zrobiła owocowe szaszłyki oraz zapoznała się z piramidą zdrowego żywienia. Klasy 3a, 3b oraz 2a miały warsztaty przyrodnicze i plastyczne.

            Po tych prozdrowotnych zajęciach wszystkie dzieci z klas 1-3 przeszły korowodem przez wieś. Na czele korowodu królowała Marzanna, a za nią podążały dzieci z gaikami oraz samodzielnie zrobionymi instrumentami perkusyjnymi. Narobiliśmy trochę hałasu ale po drodze przechodnie obdarzali nas uśmiechem, a kierowcy trąbili i nas pozdrawiali. Gdy dotarliśmy wszyscy na stadion ustawiliśmy się wokół palącego się ogniska i każda z klas zaprezentowała się poprzez śpiew lub wiersz o tematyce wiosennej.

            Potem smażyliśmy kiełbaski i chlebek (na powietrzu super smakowało😊). Mieliśmy też możliwość zagrania w piłkę nożną lub skakania na skakance. Na koniec oficjalnie pożegnaliśmy się z Marzanną…

            Marzanno, Marzanno
            ty zimowa panno,
            my ciebie spalamy
            bo wiosnę dziś witamy.

            GALERIA

            Na koniec taka refleksja: kultywowanie tradycji, robienie czegoś z innymi i dla innych, uświadamianie i uwrażliwianie młodych ludzi na potrzeby innych, dbanie o zdrowie to bardzo ważne i potrzebne tematy. Nam udało się to wszystko dzisiaj zrobić i jeszcze przy tym dobrze się bawić…

            Monika Słowik-Rejent          

          • Klasa 1a już realizuje projekty...

            24.03.2023

            Klasa pierwsza „a” rozpoczęła realizację projektu przygotowanego przez Uniwersytet Dzieci w Krakowie. Nosi on tytuł „Ciekawskie pierwszaki. Jak poznawać świat w klasie”. Cały projekt polega na zrealizowaniu 8 scenariuszy, pierwsze dwa dotyczą emocji, a pozostałe tematu głównego, czyli eksperymentowania i poznawania świata.

            Pierwszy scenariusz został zrealizowany 1 marca 2023 i nosił tytuł „Dlaczego każdy z nas jest inny?”. Głównym celem było zrozumienie, że każdy człowiek jest inny, każdy ma inny wygląd, mamy rozmaite zainteresowania i inaczej zachowujemy się w różnych sytuacjach.

            Drugi scenariusz był zrealizowany 15 marca 2023 i nosił tytuł „Kiedy kogoś kochamy?”, a dotyczył relacji i uczuć między ludźmi. W każdym scenariuszu są proponowane filmy, prezentacje, zabawy oraz karty pracy.

            Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały film o kotach i o tym jak  one opiekują się swoim potomstwem, potem wypowiadały się na temat swoich kotów. Następnie rozmawialiśmy o okazywaniu uczuć przez ludzi. Po tym zobaczyliśmy prezentację, uczniowie bardzo dobrze wskazywali fotografie, na których coś zaburzyło dobre emocje między ludźmi. Później na dużych kartonach narysowaliśmy serca i każdy miał swoje miejsce, na którym mógł przedstawić relacje z rodzicami. Były to rysunki lub krótkie pisemne wypowiedzi.

            GALERIA

            Na koniec przeczytałam im bajkę o Ciepłym i Puchatym. Z wielkim zaciekawieniem jej wysłuchali, a potem tworzyli swoje zakończenia. Uczniowie wykazali się wielką kreatywnością podczas zajęć.

                   Elżbieta Wita         

          • Dzień Wiosny – Dzień Samorządności

            23.03.2023

            21 marca w naszej szkole odbył się Dzień Wiosny – Dzień Samorządności. Z tej okazji uczniowie klas IV-VIII mogli zmierzyć się w Rambicie, podczas którego odbywały się zarówno konkurencje sportowe jak i quiz dotyczący zdrowia. 

            Ponadto uczniowie wraz z opiekunami mieli możliwość zrobienia wspólnego śniadania w postaci przepysznych i zdrowych kanapek. Dzień zwieńczył mecz w „Dwa ognie”, w którym zmierzyła się reprezentacja uczniów oraz reprezentacja nauczycieli. Serdecznie gratulujemy obu drużynom za wysiłek włożony w mecz oraz odwagę by stanąć przeciwko sobie w zdrowej rywalizacji.

            21 marca to także Dzień Kolorowej Skarpetki, który nawołuje do solidarności z osobami z Zespołem Downa. Szkoła została udekorowana skarpetkami. Z tej okazji wszyscy uczniowie klas IV-VIII zobowiązani byli do założenia kolorowych skarpetek nie do pary, będące symbolem Zespołu Downa.

            GALERIA

            Dziękujemy serdecznie także firmie Hermes – Włoszakowice, która ufundowała wodę butelkowaną, z której skorzystać mogła cała szkoła.

            Natalia Marcinów, Anna Kruk i Anna Rynek       

          • KANGUR MATEMATYCZNY

            21.03.2023

            16.03.23 powrócił w mury naszej szkoły Kangur Matematyczny. Po zdalnych zmaganiach w poprzednich latach, w tym roku nasi uczniowie zasiedli, w szkole do rozwiązywania zadań konkursowych. Zwłaszcza dla młodszych samo zakodowanie karty odpowiedzi było wyzwaniem, z którym wszyscy poradzili sobie na medal.

            Trzymamy kciuki za Naszych 32 reprezentantów w Kangurze.

            Matematycy                 

          • Zajączek dla seniorów

            20.03.2023

            Wolontariusze naszej szkoły włączyli się ponownie w akcję, która ma na celu pomóc seniorom godnie przeżyć święta wielkanocne.  W dniach 17 - 18.03.2023r. 17 wolontariuszy z naszej szkoły, brało udział w zbiórce żywności na terenie mocheńskich marketów ,,DINO” i „Biedronka”. Organizatorem akcji było Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności. 

            Z artykułów zebranych w markecie zostaną przygotowane wielkanocne koszyczki dla starszych, schorowanych osób. Wolontariusze stali także z puszką i przeprowadzili kwestę na rzecz potrzebujących.

            Dziękujemy  wszystkim darczyńcom za włączenie się w akcję, a przede wszystkim za wrażliwość na potrzebujących.

            Lucyna Murek           

          • PORADNICTWO WYCHOWAWCZE

            19.03.2023

            16 marca 2023 roku rodzice uczniów klas IV, V i VI uczestniczyli w pogadance nt. "Moje dziecko ma trudności w nauce, jak mu pomóc, udzielić również wsparcia emocjonalnego?” Prelegentką była Pani pedagog L. Bergier z Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Wolsztynie.

            Na początku omówione zostały przyczyny trudności w nauce. Następnie w bardzo przejrzysty sposób zostały zreferowane porady dla rodziców, co oni mogą zrobić?

            Oto lista przykładowego postępowania rodzica z dzieckiem:

            • Poinformować nauczyciela o problemach dziecka i poprosić go o współpracę.
            • Pomagać dziecku w rozwiązywaniu zadań domowych.
            • Pomagać dziecku tak, aby ono samo mogło sobie pomóc.
            • Przygotować przejrzysty plan dnia i unikać sytuacji, które mogą działać na dziecko rozpraszająco.
            • Ocenić, czy korepetycje są naprawdę potrzebne?
            • Do niczego dziecka nie zmuszać.
            • Nie przeceniać znaczenia ocen.
            • Nie traktować błędów wychowawczych jak katastrofy.

            Na zakończenie prowadząca podała wskazówki postępowania z dzieckiem z trudnościami w uczeniu się.

            RODZICU PAMIĘTAJ!!!

            W przypadku zauważenia problemów w nauce lub zachowaniu skorzystaj z pomocy pedagoga, pedagoga specjalnego, psychologa lub udaj się po pomoc do poradni psychologiczno – pedagogicznej.

                                                                                                                      pedagog A. Kruk

          • PROMOCJA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

            19.03.2023

            Uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej w Mochach  mieli spotkania z  przedstawicielami następujących szkół ponadpodstawowych:

            1. Zespół Szkół z Przemętu
            2. Zespół Szkół Rolniczych i Technicznych im. Hipolita Cegielskiego z Powodowa
            3. Zespół Szkół Ogólnokształcących  z Wolsztyna
            4. Zespół Szkół Zawodowych z Wolsztyna

            Młodzież  została zapoznana z ofertą szkół ponadpodstawowych. Obejrzała filmiki z udziałem uczniów, promujące konkretne profile związane z najciekawszymi zawodami. Poznała terminy postępowania rekrutacyjnego, zasady wypełniania podań do szkół i przeliczania punktów. Na zakończenie każdy otrzymał broszurę z informacjami o konkretnej szkole.

            Uczniowie klas VIII wykazali się dojrzałością w podejmowaniu decyzji, gdyż zadawali konkretne pytania, które mam nadzieję pomogą im dokonać wyboru!


             doradca zawodowy A. Kruk   

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mochach
      • tel. SEKRETARIA
        65 54 90 023
        693 849 899
      • ul.Szkolna 7
        ..........................................................................
        Mała szkoła: ......................................................
        ul. Wolsztyńska 4................................................
        ........................................................
        64-234 Przemęt Mochy
        Poland
      • dyrektor@spmochy.pl - tel. - 607922496
        vdyrektor@spmochy.pl - tel. - 665783605
        pedagog@spmochy.pl - tel. - 607368162
        ksiegowosc@spmochy.pl - tel. - 65 5490023 wewn. 13
        oraz 697 936 200
        intendent - tel. 661 555 667
      • Adres e-doręczenia
        AE:PL-94763-82800-GEJSA-18
    • Logowanie