13 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochach odbył się gminny etap Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Mali Recytatorzy” pod patronatem Wójta gminy Przemęt p. Janusza Frąckowiaka. Przybyłych uczestników konkursu, ich opiekunów oraz zaproszonych gości powitała P. Dyrektor Małgorzata Zielińska.
W klasach I – III do konkursu stanęło 21 uczniów ze wszystkich szkół gminy Przemęt. Nad przebiegiem konkursu czuwała p. Joanna Koziołek. Komisja Konkursowa w składzie: p. Barbara Matysiak, p. Krystyna Grabiec i p. Rozalia Lorenc miała bardzo trudne zadanie, gdyż – jak podkreśliła p. B. Matysiak – wszyscy uczniowie reprezentowali bardzo wysoki poziom. Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:
I miejsce: Łucja Floryszczak – SP Kaszczor (klasa III),
II miejsce: Olga Rimke – SP Przemęt (klasa II),
III miejsce: Lena Pajor – SP Mochy (klasa III).
W klasach IV – VI do konkursu stanęło 17 uczniów, a w klasach VII – VIII – 12 uczniów ze szkół w Kaszczorze, Kluczewie, Mochach, Przemęcie, Radomierzu i Starkowie. Nad przebiegiem konkursu czuwały: p. Malina Górna, p. Jolanta Piosik i p. Renata Bortniak. Komisja Konkursowa w składzie: p. Kinga Kaźmierczak, p. Izabella Skibska i p. Jolanta Piosik wyłoniła zwycięzców:
- w kategorii klas IV – VI:
I miejsce: Zofia Adamska – SP Przemęt (klasa IV),
II miejsce: Lena Mikołajczak – SP Przemęt (klasa IV),
III miejsce: Fabian Brożyński – SP Mochy (klasa VI);
- w kategorii klas VII – VIII:
I miejsce: Martyna Brożyńska – SP Przemęt (klasa VIII),
II miejsce: Jolanta Stachowiak – SP Kaszczor (klasa VIII),
III miejsce: Barbara Szymanowska – SP Przemęt (klasa VIII).
Dla uczestników zmagań, ich opiekunów oraz zaproszonych gości SP w Mochach przygotowała słodki poczęstunek.
Podsumowanie konkursu okrasił występ Fabiana Brożyńskiego, który zaśpiewał piosenkę „Znów wędrujemy”.
Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody, wszyscy także wezmą udział w etapie powiatowym konkursu w Wolsztynie. Dyplomy wręczała P. Dyrektor Małgorzata Zielińska, a nagrody członkowie komisji konkursowych.
Na zakończenie P. Dyrektor Małgorzata Zielińska pogratulowała wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie, ich opiekunom i zaproszonym gościom. Podziękowała także za przyjęcie honorowego patronatu przez P. Wójta Janusza Frąckowiaka oraz przygotowanie dyplomów oraz nagród przez UG w Przemęcie.
Renata Bortniak
