W dniu 12 października br. z udziałem około 7 tys. uczniów i nauczycieli z ponad 170 placówek na Jasnej Górze odbyła się 23. Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Tegoroczna pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Cywilizacja życia”. Naszą szkołę reprezentowała podczas tych uroczystości 45 osobowa grupa.
Nasz pobyt na Jasnej Górze rozpoczęliśmy od spotkania z Matką Bożą w kaplicy Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. W programie spotkania znalazł się też koncert Magdy Anioł – wokalistki wykonującej współczesną muzykę chrześcijańską.
Następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej przed jasnogórskim Szczytem, w której przewodniczył i kazanie wygłosił bp Marek Solarczyk, opiekun duchowy Rodziny Szkół Papieskich. Biskup przypomniał, że w dniu 16 października mija 45 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II, który prosił, żebyśmy się „nie bali otworzyć drzwi serc dla Chrystusa” i to jest bardzo aktualne dziś, tak jak hasło tegorocznej pielgrzymki, zaczerpnięte z Dnia Papieskiego: ”Cywilizacja życia”. To wielka zachęta do wdzięczności Bogu za dar życia – mówił bp Solarczyk.
Kaznodzieja przypomniał też postać bł. Carlo Acutisa, który jako młody człowiek odznaczał się wrażliwością i odpowiedzialnością. Deklarował, że zrobi wszystko, by każdego dnia być blisko Boga i, że dla niego „Eucharystia jest autostradą do nieba”. Ten młody chłopak dawał świadectwo, że Bóg jest. Duszpasterz zachęcał wszystkich, aby w swoim środowisku też świadczyli o Chrystusie.
Bezpośrednio po Mszy Świętej: uczniowie Szkoły Podstawowej im. JP II w Gołkowicach Górnych odczytali akt zawierzenia Matce Bożej Królowej Polski, a przedstawiciel Szkoły Podstawowej nr 1 w Skrzyszowie odczytał list do Ojca Świętego Franciszka.
Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie z opiekunami odśpiewali hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.
Katechetki
