17 listopada z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w szkołach w całej Polsce organizowane są specjalne lekcje i przedsięwzięcia zachęcające do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.
Tego dnia na lekcjach matematyki i przerwach chętni uczniowie przystąpili do egzaminu z „tabliczkowej wiedzy" by uzyskać odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Uczniowie wcielili się w rolę egzaminatorów, sprawdzając, czy koledzy ale i również osoby pracujące w szkole, znają tabliczkę mnożenia. Obchody te, wzbudziły w uczestnikach wiele pozytywnych emocji, a wspólna zabawa zachęciła do dalszej nauki.
Dziękujemy uczniom, którzy włączyli się organizację tego matematycznego święta.
Gratulujemy wszystkim, którym udało się zdobyć tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia!
Justyna Murek
