• Spotkanie z górnikami

            30.11.2022

            W czwartek 24 listopada 2022 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z górnikami - braćmi - panem Arturem i Robertem Szmyt.

            Pan Artur przyjechał w stroju galowym i opowiedział dzieciom o symbolach występujących w tym stroju.

            Czapka górnicza nazywa się  czako i jest przystrojona pióropuszem, który może mieć różny kolor np. biały oznacza sztygara, czerwone nosi orkiestra, biało-czerwone noszą panie, które pracują na powierzchni kopalni, zielone ma dyrekcja, a najwięcej jest czarnych, które noszą górnicy pracujący  pod ziemią.

            Galowy mundur posiada  29 złotych guzików, liczba ta wg legendy oznacza 29 lat życia św. Barbary patronki górników. Drugi z górników – pan Robert przyjechał do nas w stroju roboczym i opowiedział, z czego to ubranie się składa oraz jakie niebezpieczeństwa czyhają na górników pod ziemią.

                 

              

            Uczniowie z zaciekawieniem słuchali tego, co przekazywali im górnicy. Potem obejrzeli również skamieliny, w których odbite były szczątki organizmów. Teraz na pewno nasi uczniowie będą wiedzieli czyje święto obchodzi się 4 grudnia i dlaczego nazywa się Barbórka.

             E. Wita       

        • Musical i trampoliny na wycieczce klas 5a i 5b
          • Musical i trampoliny na wycieczce klas 5a i 5b

            30.11.2022

            16.11.2022 r. klasy piąte udały się na wycieczkę do Kościana. Uczniowie obejrzeli musical przygotowany przez Teatr Muzyczny Forte z Wrocławia, a następnie spędzili aktywnie czas w parku trampolin.​​​​​​​​​​​​​​

            Swoje wrażenia opisali w formie sprawozdania z wycieczki. Oto kilka z nich:

            W środę 16 listopada 2022 r. byliśmy razem z klasą 5 a na wycieczce klasowej w Kościanie. Odbyła się ona zamiast lekcji w szkole.

            Najpierw obejrzeliśmy przedstawienie „Nazywam się … powrót do przeszłości. Czy mogę zmienić świat?”, podczas którego przenieśliśmy się w czasie. Było to wspaniałe widowisko muzyczne o sławnych Polakach, takich jak Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Mikołaj Kopernik, Maria Skłodowska-Curie.

            Następnie udaliśmy się do parku trampolin, gdzie wyszaleliśmy się i świetnie zabawiliśmy. Były nawet konkursy.

            Uważam, że była to wspaniała wycieczka, ponieważ podczas przedstawienia zrozumieliśmy, że to co robimy teraz, będzie miało swoje odzwierciedlenie w przyszłości. Natomiast podczas zabaw w parku trampolin zintegrowaliśmy się z klasą 5 a.

            Wiktor Szymański 5 b

             

            W środę 16 listopada 2022 roku razem z klasą 5 b wybraliśmy się na wycieczkę do Kościańskiego Ośrodka Kultury. Odbyła się ona zamiast lekcji w szkole.

            Wycieczkę rozpoczęliśmy po trzeciej godzinie lekcyjnej około godziny 10:30. Po dotarciu na miejsce obejrzeliśmy musical pt. „Nazywam się … powrót do przeszłości. Czy mogę zmienić świat?” Widowisko muzyczne opowiadało o sławnych rodakach i ich zaistnieniu w historii, nauce oraz poezji. Mogliśmy zobaczyć historię Marii Skłodowskiej-Curie, Mikołaja Kopernika czy też Adama Mickiewicza.

            Następnie udaliśmy się do parku trampolin „Nenufar Club” w Kościanie. Przed wejściem na halę odbyliśmy rozgrzewkę pod okiem profesjonalnej trenerki. Po rozgrzewce mogliśmy już wejść na trampoliny i bawić się do woli. Wszyscy wygłupialiśmy się i robiliśmy różne akrobacje na trampolinach. Około godziny 15:30 zmęczeni, ale szczęśliwi wyruszyliśmy w drogę powrotną.

            Uważam, że warto obejrzeć musical „Nazywam się … powrót do przeszłości. Czy mogę zmienić świat?”, ponieważ jest to wzruszające i ekscytujące widowisko muzyczne z elementami dobrego humoru, z którego możemy dowiedzieć się, co chcemy robić w przyszłości. Natomiast pobyt w parku trampolin dostarczył mi wiele niezapomnianych wrażeń oraz był świetną zabawą.

            Olga Matyja 5 a

            W środę 16 listopada 2022 roku pojechaliśmy razem z klasą 5 a do Kościana na przedstawienie Teatru Muzycznego Forte oraz do Pirackiego Parku Rozrywki. Na wycieczkę wyjechaliśmy od razu po naszej pierwszej lekcji j. angielskiego o godzinie 10:30.

            Najpierw byliśmy na musicalu pt. „Nazywam się … powrót do przeszłości. Czy mogę zmienić świat?” Spektakl uświadomił mi, że powinniśmy spełniać swoje marzenia. Wskazał nam, że należy poszerzać swoje horyzonty. Dowiedzieliśmy się, że każdy nasz obecny wybór ma wpływ na naszą przyszłość. Zrozumiałem to, że warto być kimś wielkim.

            Po spektaklu pojechaliśmy do parku trampolin w Pirackim Parku Rozrywki. Po przyjeździe przebraliśmy się w wygodny strój sportowy i założyliśmy antypoślizgowe skarpety. Przed zabawą pani przeprowadziła rozgrzewkę. Czekało na nas wiele atrakcji. Do wyboru mieliśmy różne trampoliny. Skakaliśmy do basenu z gąbkami, wspinaliśmy się po ściankach. Pani trenerka organizowała różne konkursy. Na koniec przebraliśmy się i wróciliśmy do autobusu.

            Była to bardzo udana wycieczka. Jeszcze raz chciałbym tam pojechać. Musical był niezwykle wzruszający i ekscytujący. W parku trampolin bardzo dobrze się bawiliśmy. Mogliśmy się wykazać naszą zwinnością i sprytem.

            Mateusz Matysiak 5 b     

             

            W środę 16 listopada 2022 r. pojechaliśmy z klasą 5 b i naszymi wychowawcami oraz panem dyrektorem na wycieczkę do Kościana.

            Na początku obejrzeliśmy musical pt. „Nazywam się … powrót do przeszłości. Czy mogę zmienić świat?” Podziwialiśmy grę i śpiew aktorów.

            Następnie pojechaliśmy do parku trampolin. Skakaliśmy na trampolinach i braliśmy udział w konkursach.

            Wycieczka bardzo mi się podobała. W parku trampolin byłem już nie po raz pierwszy, ale nigdy wcześniej nie widziałem musicalu.

            Jakub Filipek 5 a

            GALERIA

            Jolanta Piosik

          • Fabian wyśpiewał nagrodę!

            29.11.2022

            Uczeń Szkoły Podstawowej w Mochach Fabian Brożyński w listopadzie wziął udział w Konkursie Talentów Rozwiń Skrzydła 2022 zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie.

            Ma też wiele innych pasji. W konkursie zaprezentował utwór Krzysztofa Krawczyka pt.: "Życia mała garść". Wyśpiewał sobie 2 miejsce! 

            Fabian ma 12 lat i chodzi do klasy 6b. Uwielbia śpiewać i muzykę stawia zawsze na pierwszym miejscu.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

            Wychowawca 6b.

            link do piosenki śpiewanej przez Fabiana:

          • Brawo Marta!

            29.11.2022

            Uczennica klasy 8c Marta Kozłowska - Zawodniczka UKS Taekwondo Wolsztyn wróciła z brązowym medalem na szyi z Pucharu Polski w Taekwondo Olimpijskim, który odbył się w Toruniu!

            Marta stoczyła cztery walki w kategorii junior młodszy (44 kg), ulegając tylko ostatniej przeciwniczce.

            Gratulacje złożył Starosta wolsztyński Jacek Skrobisz.

            My się przyłączamy i zachęcamy do poznania więcej szczegółów na klubowym facebooku...

        •                        „Święta  godne, a nie głodne”
          • „Święta godne, a nie głodne”

            29.11.2022

            To już kolejna akcja, w której bezinteresownie pomagamy innym. W dniach 25-26.11.2022r. 15 wolontariuszy z naszej szkoły, brało udział w zbiórce żywności na terenie mocheńskiego sklepu "DINO”.​​​​​​​

            Organizatorem akcji było Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności.  

            Z artykułów zebranych w markecie zostaną przygotowane paczki dla starszych, schorowanych osób. Wolontariusze  stali także z puszką i przeprowadzili  kwestę na rzecz potrzebujących.

            Lucyna Murek          

          • Aktorzy z 6b!

            29.11.2022

            13 listopada 2022 uczniowie klasy 6b naszej szkoły brali udział w "Wieczornicy niepodległościowej" zorganizowanej przez dzieci i młodzież z Ochotniczej Straży Pożarnej z Solca.

            W uroczystość z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wzięli udział: Amelia Kruk, Wiktor Dubski i Filip Bździak. Młodzi artyści pięknie wystąpili i godnie reprezentowali OSP Solec. 

            Gratulujemy pięknych występów i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy strażackie i artystyczne!

            Wychowawca 6b

          • Nasi uczniowie gotowi do służby?!

            29.11.2022

            Uroczyste wręczenie promes dla OSP!

            Uczeń naszej szkoły Wiktor Dubski w dniu 8 listopada 2022 brał udział w uroczystości wręczenia promes na dofinansowanie działalności Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych i Dziecięcych Drużyn Pożarniczych.

            W uroczystości w siedzibie OSP Rakoniewice udział wzięli zaproszeni goście oraz przedstawiciele jednostek z terenu powiatu wolsztyńskiego i grodziskiego. Jednostkę OSP Solec reprezentował druh Wiktor Dubski - uczeń klasy 6b.

            Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem i poczęstunkiem przygotowanym dla licznie zgromadzonych gości.

            Gratulujemy Wiktorowi udziału w tak prestiżowej imprezie i życzymy dalszych sukcesów!

            Wychowawca 6b

          • Nasi orientaliści otwierali nowy punkt kontrolny

            28.11.2022

            W czwartek 24 listopada odbyło się oficjalne otwarcie Zielonego Punktu Kontrolnego Świętno - Wieża. Projekt został zrealizowany przez Nadleśnictwo Sława Śląska przy współpracy z klubem HKS Azymut Mochy, a orientaliści z naszej szkoły uczcili to wydarzenie startem w okolicznościowych zawodach.

            Zielony Punkt Kontrolny to oryginalna polska koncepcja powierzchni z siecią stałych punktów kontrolnych do uprawiania orienteeringu, znanych na świecie pod nazwą Permanent Orienteering Courses.

            W ramach inauguracji nastąpiło symboliczne odsłonięcie tablicy informacyjnej oraz zawody w biegu na orientację. Uczestnicy rywalizowali na trasach sportowych a początkujący próbowali swych sił  indywidualnie, w parach lub drużynach na trasie rekreacyjnej.

            W imprezie wzięło udział ponad 60 uczniów reprezentujących: Zespół Szkolno- Przedszkolny w Świętnie, Zespół Szkół Technicznych w Grodzisku Wlkp., Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sławie, Szkołę Podstawową w Kaszczorze oraz Szkołę Podstawową w Mochach.

            Najlepsi na trasach sportowych otrzymali medale. Na trasie kobiecej wygrała Milena Miś (SP Kaszczor), druga była Dominika Waligórska a trzecia Hanna Paterek (SP Mochy). Wśród chłopaków złoty medal zdobył Mikołaj Niedzielski (SP Mochy), srebro Jan Roesler z ZST w Grodzisku Wlkp. a brązowy Jan Jęśkowiak z ZSP w Sławie.

            Wszyscy uczestnicy otrzymali drobny upominek oraz ciepłą zupę. Dzieci integrowały się piekąc wspólnie kiełbaski przy ognisku.

            Barbara Nowak       

          • Fizjoterapeuta – kim jest i w czym może pomóc?

            22.11.2022

            21 listopada br. w ramach doradztwa zawodowego, klasy VIII uczestniczyły w spotkaniu  z magister fizjoterapii Panią Iloną Grzesik, absolwentką Szkoły Podstawowej w Mochach.

            Pani Ilona  w bardzo przystępny i ciekawy sposób omówiła jak zostać fizjoterapeutą. Objaśniła jak wyglądała jej ścieżka zawodowa. Gdzie i jakie szkoły ukończyła. Jaki przebieg miały praktyki podczas studiów.

            Rehabilitantka  wyjaśniła uczniom, że fizjoterapia  może obejmować wiele różnych metod leczenia, w zależności od konkretnych problemów pacjenta. Niektóre przykłady technik stosowane w pracy fizjoterapeuty to:

            • ćwiczenia zakresu ruchu,
            • masaż terapeutyczny,
            • elektroterapia,
            • krioterapia i terapia cieplna,
            • ultradźwięki,
            • Kinesio Taping (stabilizacja stawów i mięśni taśmą Kinesio).

            Fizjoterapeutka przywiozła ze sobą stół do masażu oraz taśmy do tapowania. Wytłumaczyła słuchaczom, że kinesiotaping od ponad dekady jest jedną z popularniejszych metod  leczenia bólu mięśni, zmniejszania obrzęków, stabilizacji stawów, łagodzenia skurczy. Następnie zademonstrowała fachowy sposób użycia taśmy na kolanie jednej z uczennic. Nadmieniła jak ważny jest sposób prawidłowego siedzenia, aby nasz kręgosłup był jak najdłużej sprawny.

            Dziękujemy Pani Ilonie za ciekawe spotkanie i chęć podzielenia się swoją wiedzą.

                                                                                                                      doradca zawodowy A. Kruk

          • Podsumowanie akcji "Szkoły Pełne Talentów"

            23.11.2022

            W dniu 20 listopada zakończyła się akcja "Szkoły Pełne Talentów".

            UWAGA!!! Zebraliśmy 1180 talenciaków, a wszystko to dzięki naszym kochanym uczniom, ich rodzicom i nauczycielom.

            DZIĘKUJEMY za tak ogromne zaangażowanie w tą akcję i wspieranie działań naszej szkoły. Jest nam bardzo miło, że możemy na Was liczyć. Wybraliśmy następujące nagrody:
            – Zestaw do eksperymentów - objętość (700 talenciaków)
            – Pakiet planszówek (400 talenciaków)

            Justyna Murek         

        • Spotkanie z mistrzynią judo!
          • Spotkanie z mistrzynią judo!

            19.11.2022

            14 listopada gościliśmy w naszej szkole wyjątkowego gościa - Katarzynę Sobierajską - mistrzynię Europy w judo. Pani Kasia spotkała się z najmłodszymi uczniami szkoły i opowiedziała im o swojej sportowej pasji. Zapoznała słuchaczy z zasadami judo, pokazała strój, opowiedziała o treningach, podróżach i swojej karierze.

            Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały relacji pani Kasi, podziwiały prezentowane medale, a na koniec ćwiczyły z mistrzynią. WF z panią Kasią zmobilizował wszystkich, nawet tych, którzy nie przepadają za sportem.

            GALERIA
             

            Dziękujemy pani Kasi Sobierajskiej za miłe spotkanie. Trzymamy kciuki, życzymy wielu, wielu sukcesów na matach całego świata.

            Joanna Koziołek        

          • Szkoła do Hymnu! - Z okazji Święta Niepodległości...

            15.11.2022

            Narodowe Święto Niepodległości  jest ważnym wydarzeniem dla każdego Polaka.  W całej Polsce odbywały się patriotyczne uroczystości, koncerty i wydarzenia sportowe.

            Chcąc włączyć  społeczność szkolną we wspólne świętowanie -  uczniowie Szkoły Podstawowej w Mochach również czynili to na różne sposoby: chóralnym śpiewem w ramach projektu "Szkoła do Hymnu", wspólnym biegiem lub marszem oraz udziałem w gminnych obchodach narodowego święta.

            „Do Hymnu” to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury. Do konkursu zakwalifikowano 300 placówek z całej Polski. Wśród nich znalazła się także Szkoła Podstawowa w Mochach.

            Zadaniem konkursowym było wspólne wykonanie, przez co najmniej połowę uczniów szkoły, Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych spośród pieśni podanych przez organizatorów.

            Prezentacja konkursowa przed jury pod przewodnictwem prof. Wojciecha Maciejowskiego, odbyła się w hali sportowej 8 listopada o godz. 10.15. Pod czujnym okiem i batutą nauczyciela muzyki - p. Barbary Nowak wszyscy uczniowie klas III-VIII (blisko 250 osób) wraz z nauczycielami, wykonali „na żywo” i „z pamięci” a cappella „Mazurek Dąbrowskiego”, „Marsz Polonia” oraz „Marsz I Brygady”.

            Na ręce dyrektor szkoły p. Małgorzaty Zielińskiej, profesor Maciejowski wręczył specjalny pamiątkowy dyplom uczestnictwa w V edycji konkursu "Do Hymnu". Podobny dyplom otrzymał każdy uczeń uczestniczący w tym wydarzeniu. Wyniki konkursu poznamy 30 listopada.

            Konkurs „Do Hymnu” jest ważnym projektem w zakresie edukacji patriotycznej. Nie tylko ze względu na popularyzatorski charakter i bardzo liczny udział uczniów, ale też dlatego, że efektywnie integruje młodych ludzi, buduje wspólnotę, wyzwala poczucie dumy narodowej, a także zachęca do dbałości o narodowe dziedzictwo i do zainteresowania historią Polski.

            10 listopada - podjęli wyzwanie biegowe dla Niepodległej. Sportowym wysiłkiem oddali cześć walczącym  za naszą  wolność. I choć nie najważniejsza w tym dniu była wygrana - emocji i gorącej rywalizacji nie zabrakło.

            Dziękujemy Wam za wspaniałą patriotyczną postawę i zaangażowanie. Także duże słowa uznania dla Rady Rodziców, która ufundowała poczęstunek dla uczestników oraz medale dla zwycięzców.

            GALERIA

            11. listopada 2022 roku w Przemęcie miały miejsce obchody Narodowego Święta Niepodległości.

            W kościele pw. Świętego Jana Chrzciciela została odprawiona uroczysta msza święta z udziałem pocztów sztandarowych szkół, straży pożarnych oraz różnych organizacji. 

            Następnie udaliśmy się na pobliski Rynek, gdzie delegacje pod pomnikiem złożyły wiązanki i znicze. Naszą szkołę reprezentowali: Dyrektor Małgorzata Zielińska oraz opiekunowie Samorządu Szkolnego: Justyna Murek, Leszek Kolman.

            Dziękujemy pocztowi sztandarowemu oraz uczniom naszej szkoły za udział w uroczystościach.

          • Akcja „Zbieramy Dobre Monety”

            22.11.2022

            W dniach od 16.09 do 10.11.br.nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji wspierającej potrzebujących. Tym razem zbieraliśmy pieniądze z różnych krajów, np. euro, dolary, funty, korony; pieniądze wycofane z obiegu; monety kolekcjonerskie oraz polskie grosze (1, 2, 5, 10, 20, 50 gr). Cel był  bardzo szczytny- wspieraliśmy dzieci z domu dziecka „Hagar De La Esperanza" w Santa Cruz w Boliwii.

            Biorąc udział w tej akcji po raz kolejny przekonaliśmy się, że razem możemy więcej i „grosz do grosza a będzie kokosza”. Zebraliśmy 16 kg różnych monet oraz 71 banknotów, w tym 50 polskich.

            „Zbieram to w szkole” to cenna inicjatywa prowadzona przez Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusa – Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów.

             Wszystkim, którzy zaangażowali się w to piękne dzieło serdecznie dziękujemy.

            Lucyna Murek i Brunhilda Pietrzak

          • Narodowe Dyktando - Sprawdź się i Ty!

            10.11.2022

            W dniach 11.13.11.2022 r. zostanie zorganizowane charytatywne dyktando online z okazji Narodowego Święta Niepodległości.  

            Jest to cykliczne wydarzenie organizowane przez portal www.dyktanda.pl

            W tym rokuprzeprowadzona zostanie już 3. edycja. 

            Dyktando co roku przyciąga tysiące uczestników, którzy niosą pomoc, a jednocześnie zażarcie rywalizują o jak najlepszy wynik. 

            Może w nim uczestniczyć każdy, bez względu na wiek. Środki zebrane w ramach tego wydarzenia trafią doFundacji Zarys, która przeznaczy je na pomoc medyczną wysyłaną do Ukrainy. 

            Fundacja do tej pory wyekspediowała już 8 tirów z towarem o wartości przekraczającej 2,6 mln zł. W ramach dyktanda gromadzimy środki na kolejnego tira. 

            Aby wziąć udział w dyktandzie wystarczy zalogować lub zarejestrować się w serwisie Dyktanda.pl oraz kliknąćWEŹ UDZIAŁ na poniższej stronie: http://dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2022?audio=1

            Organizatorem wydarzenia jest serwis edukacyjny Dyktanda.pl, natomiasttreść dyktanda przygotowana została tradycyjnie, specjalnie na tę okazję przez członków Fundacji Języka Polskiego. Patronem medialnym wydarzenia jest kanał Historia Realna. 

            Gorąco zachęcamy do wsparcia akcji poprzez udział w dyktandzie!

          • Program profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów

            15.11.2022

            8 i 9 listopada 2022 roku wszyscy uczniowie klas VIII uczestniczyli w programie Archipelag Skarbów, w formie dwóch mityngów trwających po 3,5 godziny każdy. 

            Mityng 1 - poświęcony był zagadnieniom dotyczącym  rozumienia siebie, własnych emocji i relacji z innymi osobami, a także tematyce zagrożeń wieku dorastania - sięganiu po alkohol, narkotyki i dopalacze. 

            Mityng 2 – poświęcony był zagadnieniom związanym z seksualnością człowieka.
            Podczas realizacji programu były poruszane tematy związane z wywieraniem presji rówieśniczej i sposobami radzenia sobie z nią.

            Metody zastosowane w programie to mini-wykłady ilustrowane prezentacjami multimedialnymi, ćwiczenia aktywizujące młodzież takie jak: dialog z przedstawicielami młodzieży, burza mózgów, fantazja sterowana, scenki odgrywane na forum, a ponadto świadectwa zdrowego stylu życia przekazywane przez realizatorów i wolontariuszy programu. Uczestnicy ćwiczeń i scenek byli chwaleni przez realizatorów,  nagradzani brawami przez młodzież i otrzymywali drobne nagrody. 

            W ramach programu trenerzy:

            • pomagali młodym ludziom uwierzyć, że możliwa jest realizacja najgłębszych pragnień, a szczególnie marzeń o pięknej, trwałej miłości na całe życie;
            • zachęcali młodzież do unikania alkoholu, narkotyków,  przemocy i pornografii;
            • mówili o pięknie miłości i seksualności, pokazując wartość czekania z kontaktami seksualnymi do trwałego i wiernego związku w dorosłości;
            • wspierali rodziców i wychowawców.

            Realizacja programu obejmowała również spotkanie z rodzicami uczniów klas VIII. Dlatego 8 listopada w ramach poradnictwa wychowawczego prelegent omówił:

            • Czego potrzebuje nastolatek?
            • Jak rozmawiać z nastoletnim dzieckiem?
            • Co mówią badania nad młodzieżą?
            • Co jest najważniejsze ze strony mamy i taty?

            GALERIA

            Program Archipelag Skarbów posiada rekomendacje:

            • Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
            • Krajowego Biura Przeciwdziałania Narkomanii.
            • Ośrodka Rozwoju Edukacji.
            • Instytutu Psychiatrii i Neurologii.

            Koszty związane z udziałem uczniów w programie, pokryła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Przemętu oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Mochach.

             pedagog A. Kruk          

          • Akcja SZKOŁA PAMIĘTA 2022

            03.11.2022

            Pod koniec października nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła Pamięta”. Jej celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.​​​​​​​

            Uczniowie z pomocą opiekunów samorządu uczniowskiego zrealizowali następujące działania:

            - uporządkowanie terenu wokół pomnika i tablicy Powstańców Wielkopolskich w  Mochach (klasa 8c),

            - przygotowanie gazetki ściennej poświęconej lokalnemu bohaterowi (samorząd szkolny).

            - odwiedzenie lokalnych miejsc pamięci (klasa 5a).

            Gazetka  ścienna dostępna na korytarzu budynku szkolnego przedstawia biogram i materiały poświęcone Józefowi Józefowskiemu  (uczestnikowi Powstania Wielkopolskiego, bitwy warszawskiej 1920 r, żołnierzowi Armii Andersa, uczestnika bitwy pod Monte Cassino).  Zdjęcia i  materiały dostaliśmy od pani Marioli Prządki, która przeprowadziła ciekawą lekcję z wnuczką bohatera - listopad 2021 r - artykuł "Dotyk historii".

            Dziękujemy również panu Tomiakowi za podstawienie przyczepy do wyrzucenia liści.

            Justyna  Murek i Leszek Kolman     

        • KONKURS ROŻAŃCOWY
          • KONKURS ROŻAŃCOWY

            24.11.2022

            W miesiącu październiku odbył się Konkurs Różańcowy dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II.

            W konkursie udział wzięło 35 uczniów klas I-III.   

            Komisja konkursowa za pomysłowość w doborze materiału wyróżniła prace 15 uczniów, są to:

            • Lena Pajor, Kamil Konieczny, Waldemar Dubski z klasy IIIa

            • Miłosz Andrys z klasy IIIb

            • Hanna Maluśka, Stanisław Nowak, Antoni Jęsiek ,Szymon Filipek, Kamil Thiel, Lena Józefowska, Adrianna Eliasz, Tomasz Matuszak z klasy IIa

            • Wojciech Frąckowiak z klasy IIb

            • Gracjan Szymański, Marta Toś z klasy Ia

            GALERIA

            Wszyscy wykonali piękne różańce, dziękujemy za udział.

            Szczególne podziękowanie dla klasy II a, z której większość uczniów wzięła udział w konkursie.

            Brunhilda Pietrzak i Lucyna Murek       

          • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

            18.11.2022

            ​​​​​​​​​​P A Ź D Z I E R N I K

            Nasza zabawa z Laboratoriami Przyszłości trwa.

            - przez cały październik uczestnicy koła przyrodniczego przeprowadzali szereg doświadczeń z wodą. Zbadaliśmy między innymi: pobieranie wody w roślinie, gęstość cieczy, pieprz na wodzie,

            - klasa IIIb uczyła się programowania,          

            - na kole programowania wykorzystywaliśmy zestawy BeCreo,

            - na lekcjach techniki uczniowie klas VI wykorzystywali wypalarki,

            - nasz nowy sprzęt nagłośnieniowy posłużył do nagłośnienia uroczystości 70-lecia Szkoły

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mochach
      • i fax: 65 54 90 023
      • ul.Szkolna 7 .......................................................................... Mała szkoła: ...................................................... ul. Wolsztyńska 4................................................ 661 555 667........................................................ 64-234 Przemęt Mochy Poland
      • dyrektor@spmochy.pl - tel. - 607922496 vdyrektor@spmochy.pl - tel. - 665783605 pedagog@spmochy.pl - tel. - 607368162 ksiegowosc@spmochy.pl - tel. - 65 5490023 wewn. 13
    • Logowanie