• Nasza ekipa też grała z WOŚP

            30.01.2023

            Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zbiórce pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O godzinie 7.30 w  Przemęckim Sztabie wysłuchali pogadanki o bezpieczeństwie. W Nowej Wsi kwestowali: Julian Franc, Lena Kicińska, Pola Polowczyk. W  Mochach: Katarzyna Haręźlak, Nicola Knop, Piotr Rzyski. W Solcu Roksana i Nikola Czarna.
            Dziękujemy wszystkim zaangażowanym. Szczególne podziękowania dla Koło Gospodyń Wiejskich z Solca za upieczenie i sprzedaż ciasta, z którego dochód trafił do puszek wolontariuszy. Nadzór i opiekę na akcją sprawował Samorząd Szkolny.

             Justyna Murek, Leszek Kolman           

          • Na pomoc z walentynkowym lizakiem!

            27.01.2023

            Lizaki w kształcie serca  to chyba najsłodszy sposób na to, by okazać  komuś uczucia. Można to uczynić kupując 14 lutego za jedyną złotówkę  takiego lizaka.
            Pomożemy dwulatkom: Antkowi i Witkowi z Moch w rehabilitacji. Oboje mają opóźniony rozwój psychoruchowy oraz padaczkę. Antoś, oprócz tego, urodził się z wodogłowiem, małogłowiem i obniżonym napięciem mięśniowym.
            Obecnie chłopcy uczęszczają na rehabilitację  4 – 6 razy w tygodniu, dodatkowo na zajęcia z integracji sensorycznej. Oprócz tego, kilka razy w miesiącu, każdy z nich musi udać się na wizyty u lekarzy specjalistów
            .

            Szkolne  Koło Wolontariatu          

          • Udanych Ferii!

            26.01.2023

            Drodzy Uczniowie i Nauczyciele! ​​​​​​

            Z okazji ferii zimowych, życzę Wam, drodzy Uczniowie, bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten wspaniały czas dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Jednak proszę, by nigdy nie opuszczał Was zdrowy rozsądek, abyście w czasie ferii dbali o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmowali działań zagrażających życiu lub zdrowiu. Dobrze odpocznijcie, by nabrać siły i motywację do dalszej nauki w nowym półroczu.
            Nauczycielom i Pracownikom obsługi dziękuję za dobrze spełnione obowiązki i również życzę miłego odpoczynku.
            Wszystkim życzę bezpiecznych, pięknych i niezapomnianych ferii.

            Małgorzata Zielińska- Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochach 

          • Zbiórka odzieży dla 18-letniego Mateusza z Czerwonej Wsi

            25.01.2023

            W dniach od 12.01 do 20.01.br. w naszej Szkole odbyła się zbiórka odzieży używanej. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Mateusza, który zmaga się z ciężką chorobą nowotworową – Miesak Ewinga. Mateusz jest  uczniem  czwartej klasy technikum budowlanego w Zespole Szkół Rolniczo- Budowlanych w Lesznie. Po zakończonej zbiórce odzież została przekazana koordynatorom akcji - Pani Katarzynie Praiss oraz Pani Sylwii  Cugier-Hamrol.

            Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w to piękne dzieło pomocy chorym.

             

              Opiekun Wolontariatu  z wolontariuszami           

          • ZMOTYWOWANI UCZNIOWIE

            21.01.2023

            Uczniowie klas IV – VII w I okresie roku szkolnego 2022/2023  brali udział w zajęciach prowadzonych przez pedagoga, pedagoga specjalnego,  psychologa i wychowawców nt. "Motywacja do nauki”. ​​​​​​​

            Motywacja stanowi naszą siłę i ochotę do działania. Jest motorem, który pobudza nas do wysiłku, pozwala działać jeszcze efektywniej i bardziej wydajnie. Co jednak, gdy motywacja jest niewystarczająca do osiągnięcia sukcesu? Jak ją dodatkowo wzmocnić?

            JAK PODNIEŚĆ SWOJĄ MOTYWACJĘ DO NAUKI?

            DOCENIAM SIEBIE:

            • Cieszę się z niewielkich sukcesów
            • Nie stawiam sobie zbyt wygórowanych wymagań
            • Pamiętam, że nie zawsze liczy się tylko efekt końcowy, ważna jest przede wszystkim praca, jaką wkładam w zadanie
            • Nie skupiam się na porażkach

            WIEM JAK SIĘ UCZYĆ:

            • Uczę się systematycznie
            • Podkreślam kolorowymi flamastrami, robię wykresy, mapy myśli, czytam na głos, czytam z rodzicem
            • Najpierw odrabiam lekcje trudniejsze, później łatwiejsze
            • W trakcie nauki, robię krótkie przerwy na zregenerowanie sił

            ORGANIZUJĘ SOBIE ODPOWIEDNIE MIEJSCE DO NAUKI:

            • Dbam, by odrabiać lekcje o stałej porze
            • Odrabiam lekcje w ciszy, w przewietrzonym pokoju, przy biurku z dobrym oświetleniem
            • Organizuję sobie czas na naukę, hobby, wypoczynek
            • Eliminuję czynniki rozpraszające (telefon, gry komputerowe)

            ZNAM KORZYŚCI PŁYNĄCE Z NAUKI:

            • Rozwijam swoje zainteresowania
            • Wykorzystuję naukę w życiu codziennym
            • Rozmawiam z rodzicem na różne tematy

            A.Kruk, A.Rynek, N.Marcinów         

          • XVI Przegląd Kolęd i Pastorałek

            21.01.2023

            W dniu 19.01.2023 r. odbył się XVI Przegląd Kolęd i Pastorałek „Kolędujmy Małemu” organizowany przez Zespół  Szkolno-Przedszkolny w Kluczewie. Naszą szkołę reprezentował Fabian Brożyński z klasy 6b.
            Dziękujemy Fabianowi za piękny występ, a rodzicom za dowóz syna na przegląd.

            Życzymy dalszych sukcesów.

          • Spotkanie z elektrykiem

            15.01.2023

            11 stycznia 2023 roku odwiedził nas Pan Sebastian Kruszona inżynier elektryk, aby spotkać się z chłopcami klas ósmych naszej szkoły.

             

            Na początku spotkania dowiedzieliśmy się jakie szkoły ukończył Pan Sebastian oraz jakie dodatkowo posiada kwalifikacje i uprawnienia. Już na wstępie zdziwiliśmy się, gdyż to co wiedzieliśmy o zawodzie elektryka to tylko ułamek całej branży, która jest bardzo rozwojowa i przyszłościowa. Zobaczyliśmy na komputerze jak wygląda program do tworzenia protokołów pomiarowych oraz jak można wykonywać schematy elektryczne, projekty, rysunki w programie DesignCad. Dzięki aparatom elektrycznym dostarczonym do szkoły mieliśmy okazję przyjrzeć się im bliżej, sprawdzić jak działają oraz usłyszeć do czego służą.
            Pan elektryk przywiózł ze sobą kilka mierników elektrycznych m.in. wielofunkcyjny miernik instalacji produkcji Metrel, stanowisko pomiarowe produkcji Robin, miernik rezystancji i rezystywności gruntu produkcji Sonel. Wyjaśnił nam jakie jest ich zastosowanie oraz przybliżony koszt zakupu takich urządzeń. Za pomocą luksomierza zmierzyliśmy natężenie oświetlenia szkolnej stołówki oraz dowiedzieliśmy się do czego służy takie urządzenie. Podczas zabawy kamerą termowizyjną zmierzyliśmy temperaturę ciała Pani Ani oraz temperaturę laptopa Pana Sebastiana.

            Pod koniec spotkania otrzymaliśmy informację jakie skutki niesie za sobą brak wiedzy i doświadczenia oraz zła eksploatacja urządzeń, skutki tego zobaczyliśmy na zdjęciach. Na samo zakończenie podczas poczęstunku ptasim mleczkiem, Pan Sebastian pokazał nam archaiczny miernik uziemienia z 1972 r oraz porównał jego możliwości z miernikiem obecnie produkowanym.

            Spotkanie uświadomiło nam, że to co myśleliśmy o niby prostym zawodzie jakim jest elektryk w rzeczywistości wymaga dużej wiedzy, praktyki i ciągłego dokształcania się.

             Maurycy Kruszona     

          • Pilna pomoc dla Mateusza Matuszaka z Czerwonej Wsi

            11.01.2023

            Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mochach organizuje zbiórkę odzieży używanej dla Mateusza walczącego z nowotworem.

            Co zbieramy?
            Odzież, tekstylia, zasłony, poszewki, buty, torebki, pluszaki, ręczniki, koce itp. Prosimy, by odzież była czysta i w dobrym stanie, gdyż przeznaczona będzie do dalszego użytku.

            Jak pakujemy?
            Foliowe worki wypełniamy do ¾. Buty wiążemy w pary i wkładamy do osobnego worka.

            Miejsce zbiórki
            szkoła

            Termin zbiórki – do 20.01.2023r.

            Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na leczenie Mateusza.

            Liczymy na liczne zaangażowanie.

            Szkolne Koło Wolontariatu                 

          • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

            11.01.2023

            GRUDZIEŃ

            Nadal doświadczamy, próbujemy, uczymy się i bawimy. Dzięki zakupionym pomocom dydaktycznym jest to łatwiejsze i dużo przyjemniejsze.

            W tym miesiącu podczas zajęć z programowania uczniowie projektowali i drukowali na drukarce 3D różne przedmioty i przyrządy, które będą wykorzystywane na innych przedmiotach np. matematyce. Na technice uczniowie klasy VIa, podobnie jak ich koledzy z klasy równoległej, mogli budować obwody elektryczne.  A na zajęciach koła przyrodniczego tym razem odbywały się pomiary siły – trzeba mieć naprawdę siłę, żeby mierzyć siłę ;).

            Koordynator projektu          

          • Obchody 104 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego na Ziemie Przemęckiej.

            08.01.2023

            Delegacja naszej Szkoły wraz  z pocztem sztandarowym wzięła udział w uroczystych obchodach  związanych z wybuchem powstania na naszym terenie.

            W dniu 6 stycznia 2023r.  w kościele pw. Świetego Jana Chrzciciela została odprawiona uroczysta msza święta z udziałem pocztów sztandarowych szkół, straży pożarnych oraz różnych organizacji. Na tę uroczystość przybyli również liczni goście m.in. 5 Lubuski Pułk Artylerii z Sulechowa, Janusz Frąckowiak - wójt gminy, a zarazem organizator i gospodarz wydarzenia, dyrektorzy szkół, radni gminy oraz wiele innych osób. 

            Po mszy obchody zostały przeniesione na pobliski Rynek gdzie odczytano apel pamięci, a później pod pomnikiem złożono kwiaty, wiązanki i znicze.

            W ramach obchodów  kolejnej rocznicy Powstania Wielkopolskiego w naszej Szkole podjęto następujące działania:

            - wybrane klasy zapaliły znicz przy Pomniku  Powstańców Wielkopolskich w Mochach,

            - Samorząd Szkolny stworzył tematyczną gazetkę o Narodowym Dniu Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego,

            - Sztandar szkoły był obecny na gminnych uroczystościach ,

            - na lekcjach historii omówiono przebieg i znaczenie powstania,

            - uczniowie klas 8 wezmą udział w XV edycji Konkursu wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „ Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej...”

            Leszek Kolman            

        • Taneczne rytmy
          • Taneczne rytmy

            08.01.2023

            4 stycznia w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie z muzyką „Tańcz niech niosą nas nogi”. Uczniowie zostali tanecznie wprowadzeni w rozpoczynający się okres karnawałowy.

            Para taneczna Kostia i Misza zaprezentowała 4 tańce latynoamerykańskie. Były to: cha – cha, samba, rumba i jive.

            Tańce latynoamerykańskie są najczęściej szybkie i dynamiczne. Ważne są w nich ruchy bioder i całego ciała. Uczniowie mogli nie tylko obejrzeć zaprezentowane tańce, ale również zatańczyć. Chętnych było wielu, ale tylko nieliczni mogli spróbować tańca z zawodowymi tancerzami.

            Dowiedzieli się również ile pracy trzeba włożyć, aby tańczyć, tak jak przybyli do nas goście.

            GALERIA

            Spotkanie dostarczyło uczniom wielu wrażeń

          • Konkurs na angielską piosenkę świąteczną

            02.01.2023

            Tuż przed świętami zorganizowano w naszej szkole konkurs na angielską piosenkę świąteczną. Uczniowie mieli okazję zaprezentować zarówno swoje zdolności wokalne, jak i znajomość języka angielskiego, a przy tym wprowadzić w szkole świąteczną atmosferę.

            Wyniki prezentują się następująco:

            I miejsce zajął Fabian Brożyński z klasy 6b

            II miejsce zdobyła Lena Kurasińska z klasy 8a

            III miejsce zajęła Amelia Kruk z klasy 6b

            Gratulacje dla zwycięzców oraz serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za sfinansowanie nagród.

            Oliwia Rejent

          • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

            12.01.2023

            LISTOPAD

            Ten miesiąc był równie intensywny. Wykorzystywaliśmy nasze nowe pomoce dydaktyczne gdzie tylko to możliwe. Nie ma jak zdobywanie nowych umiejętności poprzez doświadczanie. Na zajęciach z techniki klasa VI b poznawała działanie obwodów elektrycznych. Uczniowie samodzielnie montowali i składali różnego typu proste instalacje.

            Również na fizyce, uczniowie klasy VIII a wykorzystywali nowe sprzęty. Tym razem na lekcji uczniowie mieli okazję obsługiwać i prowadzić pomiary za pomocą zasilaczy laboratoryjnych.

            Podczas zajęć z geografii klasa IV mogła nauczyć się obsługiwać kompasy i wyznaczać kierunki świata.

            Na kole przyrodniczym tematem przewodnim zajęć była „gęstość substancji”. Sprawdzaliśmy, badaliśmy i wyciągaliśmy wnioski, a przy tym dobrze się bawiliśmy.

            Wszystkie fotografie i filmy podczas zajęć wykonywane są również sprzętem pozyskanym w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.

            Koordynator projektu        

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mochach
        • i fax: 65 54 90 023
        • ul.Szkolna 7 .......................................................................... Mała szkoła: ...................................................... ul. Wolsztyńska 4................................................ 661 555 667........................................................ 64-234 Przemęt Mochy Poland
        • dyrektor@spmochy.pl - tel. - 607922496 vdyrektor@spmochy.pl - tel. - 665783605 pedagog@spmochy.pl - tel. - 607368162 ksiegowosc@spmochy.pl - tel. - 65 5490023 wewn. 13
      • Logowanie