Klasa V a 28 października 2021 roku wybrała się na wycieczkę do Poznania. Wychowawczynie były dwie - obecna i p. Krystyna Grabiec – wychowawczyni w klasach I – III.
Pierwszym punktem programu była wizyta w Mulitikinie i obejrzenie filmu pt. „Ron Usterka”. Animacja dotyczyła przyjaźni. W atrakcyjny i pouczający sposób wskazała, że nie liczy się liczba lajków w Internecie, a żywy i obecny w trudnych momentach przyjaciel.
Następnym punktem programu był posiłek w McDonald’s, który mieścił się w Stary Browarze.
Kolejny punkt to Palmiarnia. Wycieczka po tym obiekcie miała formę survivalu, czyli szkoły przetrwania w tropikalnej dżungli. Dzieci – podzielone na dwie grupy - dowiedziały się, dzięki jakim roślinom mogą zdobyć wodę, które rośliny mogą dostarczyć pożywienia, a które są trujące. Zdobywanie wiedzy wiązało się ze zdobywaniem pieczątek dokumentujących kolejne umiejętności, co mobilizowało do aktywnego słuchania i skupienia na wykonaniu zadań. A było ich wiele. Na przykład grupa musiała znaleźć odpowiednie ryby lub mrowisko, rozpoznać zapachy czy spróbować ziarna kakaowca. Prawie dwie godziny minęły dzięki temu bardzo szybko.
Następnie udaliśmy się w drogę powrotną.
Myślę, że wycieczka była udana – dzieci były żywo zainteresowane kolejnymi punktami jej programu, uśmiechnięte i zadowolone. Zyskały też możliwość przebywania ze swoją „Panią” z klas I – III, której bardzo dziękuję za opiekę nad uczniami.
Renata Bortniak
