„Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej…„
Zakończył się XIII Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej…”. Brało w nim udział 5 uczniów z naszej szkoły:
Zofia Bauta z 7a oraz Nicola Czarna, Antonia Franc, Marta Marciniec i Wiktoria Rybarczyk z 7b.
Wypadli świetnie i uzyskali tytuł finalisty. Dyplomy potwierdzające ten tytuł zostaną przesłane w późniejszym czasie drogą elektroniczną. Aby zostać laureatem Wojewódzkiego Konkursu o Powstaniu Wielkopolskim trzeba było zdobyć 90% wymaganych punktów.
Konkurs składał się z dwóch etapów szkolnego i wojewódzkiego. Na etapie szkolnym skierowanym dla klas 7 i 8 wytypowane zostały wyżej wymienione osoby.
Ze względów na pandemię materiały i konsultację odbywały się na platformie classroom.
Również etap wojewódzki odbył się zdalnie. Uczniowie 24 marca musieli przez 45 minut odpowiedzieć na 50 pytań, w tym zadań otwartych. Poziom konkursu i zakres wymaganej wiedzy był bardzo wysoki. Najlepiej z uczniów naszej szkoły napisała Nicola Czarna.
Konkurs został przeprowadzony przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Miał na celu:
- popularyzację wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim,
- ukazanie wkładu Wielkopolan w odzyskanie niepodległości,
- rozwijanie zainteresowań regionem, jego historią i tradycją.
Leszek Kolman
