Informujemy, że w dniu 13 grudnia wszystkie zajęcia, świetlica oraz zbiórka dzieci na wycieczkę zostają przeniesione z Małej Szkoły do części stołówkowej budynku głównego szkoły!
Aktualności
13 grudnia nie ma zajęć w Małej Szkole
10.12.2021
Nagrodzony KALENDARZ na 2022 rok...
09.12.2021
SPOTKANIE ZAWODOZANWCZE Z WETERYNARZEM
04.12.20212 grudnia 2021 roku klasy VIII miały spotkanie z weterynarzem Panią Agnieszką Biskupską–Szantyka. Lekarka medycyny weterynaryjnej omówiła szczeble edukacji, przez które należy przejść, aby zostać lekarzem weterynarii. Można pójść do technikum lub liceum. Jednak najważniejsze są studia, podczas których studenci będą zdobywać wiedzę z anatomii i fizjologii zwierząt, biologii, chemii, chirurgii, histologii i genetyki. Pani Agnieszka zadała uczniom pytanie, od czego należy zacząć… ?
,,Przede wszystkim warto kochać zwierzęta i mieć w sobie poczucie misji w ratowaniu ich. Tego nie zdobędzie się w żadnej szkole, nie wyuczy się lub nie otrzyma certyfikatu związanego z tym. To trzeba po prostu czuć, tylko wtedy będzie czerpało się radość z wykonywanej pracy. Dodatkowo należy być przygotowanym na pracę pod presją czasu i że widok krwi lub bólu zwierzaka będzie codziennością. Psychika musi być silna, jeśli chce się wykonywać ten zawód”.
By przybliżyć uczniom zawód, Pani Agnieszka pokazała wyposażenie torby lekarskiej, w której mieściły się narzędzia do badania zwierząt.
Serdecznie dziękujemy Pani weterynarz za poświęcony czas i przeprowadzenie pasjonującego spotkania z ósmoklasistami. Wierzymy, że pomoże ono młodym ludziom w podjęciu trafnych decyzji związanych z przyszłością.
doradca zawodowy A. Kruk
SPOTKANIE ZAWODOZNAWCZE Z KSIĘGOWĄ
04.12.202129 listopada 2021 roku uczniowie klasy VIII a uczestniczyli w spotkaniu z główną księgową Szkoły Podstawowej w Mochach Panią Rozalią Ciesielską.
Księgowa przedstawiła szczeble edukacji, przez które należy przejść, aby zostać pracownikiem działu księgowości oraz zwróciła uwagę na predyspozycje, jakie powinien posiadać przyszły ekonomista.
Następnie zapoznała uczniów z aplikacją internetową KALKULATOR WYNAGRODZEŃ, która zapewnia użytkownikowi informacje o wynagrodzeniach. Dodatkowo Pani Rozalia wyjaśniła czym charakteryzuje się umowa o pracę, umowa zlecenie i umowa o dzieło. Na zakończenie wskazała różnicę pomiędzy wynagrodzeniem brutto i netto.
Serdecznie dziękujemy Pani księgowej za poświęcony czas i przeprowadzenie spotkania z ósmoklasistami. Wierzymy, że pomoże ono młodym ludziom w podjęciu trafnych decyzji związanych z przyszłością.
doradca zawodowy A. Kruk
Zabawy andrzejkowe w klasach I-III
02.12.2021We wszystkich klasach w dniach od 24 października do 30 listopada 2021odbyły się zabawy andrzejkowe. Uczniowie samodzielnie przystroili swoje sale oraz przygotowali wróżby.
Były wróżby z butami, serduszkami, kubeczkami itp. Następnie odbywały się tańce, zabawy z balonikami, a w przerwach uczniowie mieli słodkie poczęstunki.
Wszyscy wesoło się bawili, a wróżby traktujemy z przymrużeniem oka.
Wychowawczynie klas I-III
Konkurs plastyczny ”Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny”
02.12.2021W miesiącu październiku 2021 nasza szkoła zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III i sześciolatków z grup przedszkolnych z Moch i z Nowej Wsi.
Celem konkursu było ukazanie miejsc pielgrzymowania Naszego Papieża z uwzględnieniem charakterystycznych budowli czy krajobrazów wybranego miejsca.
Wpłynęły 32 prace, 26 z szkoły i 6 z przedszkoli. Prace były wykonane różnymi technikami i przedstawiały pielgrzymki naszego Papieża do Polski.
Komisja w składzie: Joanna Koziołek, Katarzyna Filipek, Elżbieta Wita przyznała nagrody i wyróżnienia następującym uczniom i przedszkolakom:
Nagrody
kat. przedszkole
I msc - Dominika Filipek, Marta Toś- przedszkole Nowa Wieś
II msc- Julia Marszałek, Paweł Radkiewicz-przedszkole Nowa Wieś
III msc - Jan Nowak, Ines Knop-przedszkole Mochy
Kat.szkoła – klasy I-III
I msc - Kamil Konieczny oraz Marzena Szymańska
II msc - Alicja Jaworska oraz Wojciech Frąckowiak
III msc - Patryk Balcerek oraz Gabriela Ptak
Wyróżnienia
1.Jagoda Rybarczyk
2.Gabriela Michalak
3.Oliwia Dec
4.Kaja Kicińska
5.Wojciech Thiel
6.Marta Marszałek
7.Oliwia Dec
Wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się 29 listopada 2021 roku. Podsumowania konkursu dokonała p. Elżbieta Wita, a nagrody ufundowane przez Gminę Przemęt i Radę Rodziców wręczyła pani Dyrektor Małgorzata Zielińska.
E. Wita
Dyskoteka andrzejkowa
30.11.2021Dnia 29.11 w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa organizowana przez Samorząd Uczniowski. Dyskoteka była podzielona na 2 grupy: 4-6, 7-8. Jedna, jak i druga grupa bawiły się świetnie.
1W środku zabawy była przerwa na wróżby oraz na małe zakupy w sklepiku szkolnym u Pani Barbary Nowak. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, z czego jestem bardzo zadowolona.
Dziękuję Panu Mateuszowi Wawrzyniakowi, który poprowadził całą zabawę. Bez niego impreza na pewno nie byłaby taka sama. Jest Pan niezastąpiony!
Jestem wdzięczna również uczniom i nauczycielom za obecność oraz Samorządowi Uczniowskiemu za wsparcie i przygotowanie wróżb.
Dziękuję za wspólną zabawę!
Nikola Czarna
O zdrowym odżywianiu
30.11.2021Uczniowie klasy 1a mieli cykl zajęć o zdrowym odżywianiu.
Poznali piramidę żywieniową. Dowiedzieli się, że każda z 5 grup wnosi wyjątkowy wkład w codzienną dietę. Jej różnorodność daje zdrowie, energię i dobre samopoczucie.
Na dwóch zajęciach w październiku rozmawialiśmy o wartościach odżywczych owoców i warzyw. Dzieci zrobiły sałatki: owocową i jarzynową, które chętnie spożyły na drugie śniadanie.
Natomiast w listopadzie omówiliśmy korzyści płynące ze spożywanie mleka i produktów mlecznych. Uczniom bardzo smakował jogurt bananowy i truskawkowy przygotowany podczas zajęć.
Katarzyna Filipek
Święto pluszowego misia
27.11.202125 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Święto to jest obchodzone od 2002 r. dokładnie w setną rocznicę powstania tej maskotki.
Skąd się wzięły pluszowe misie?
Cała historia zaczęła się od pechowego polowania, na które w 1902 roku wybrał się prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt. Niestety, zapalony myśliwy nie miał szczęścia i nie udało mu się ustrzelić ani jednego niedźwiedzia. Sytuację postanowili ratować przyjaciele Roosvelta, którzy zorganizowali nagonkę na małego niedźwiadka, a w końcu pojmali go i przywiązali do drzewa. Dopiero wtedy wezwano prezydenta, aby oddał śmiertelny strzał. Prezydent uznał jednak, że zabicie związanego i zamęczonego zwierzęcia byłoby niesportowe. Odmówił wystrzelenia kuli.
Historia ta została zilustrowana w formie komiksu w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.
Święto Pluszowego Misia uczciły również klasy 1b oraz 3a. Nauczyciel bibliotekarz przedstawił uczniom historię święta. Następnym zadaniem było rozpoznanie ze zdjęcia książkowych bohaterów: Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Paddingtona oraz mniej znanego Misia Coralgola, którego z kolei rozpoznały panie.
Uczniowie mogli również poczuć się jak małe niedźwiadki biorąc udział w konkursie na zlizywanie miodu z talerzyka. Wiele śmiechu przyniosło również rysowanie misia z zamkniętymi oczami. Uczniowie wysłuchali także fragmentu książki Janiny Porazińskiej zatytułowanej „Pamiętnik Czarnego Noska”, czyli zapisków małego pluszowego misia, którego największym marzeniem było zostać przyjacielem jakiegoś dziecka. Gdy pewnego dnia owe marzenie wreszcie się spełniło i Czarny Nosek trafił pod opiekę pewnej dziewczynki, zaczęły się jego niezwykłe przygody. Były również wycinanki i kodowanie.
Na koniec nie mogło zabraknąć słodkiego co nieco…
ISK@
Kolejny projekt Uniwersytetu Dzieci...
27.11.2021W roku szkolnym 2021/22 klasa 3a kolejny raz będzie realizowała projekt Uniwersytetu Dzieci z Krakowa. Tym razem będzie on o tematyce muzycznej. Dzięki projektowi uczniowie rozwiną w sobie potrzebę obcowania z muzyką oraz poczują przyjemność z jej aktywnego słuchania i tworzenia. Dodatkowo, zdobędą wiedzę o innych dziedzinach sztuki, które łączą się z muzyką. Konkretne lekcje o muzyce muszą być poprzedzone dwiema lekcjami o emocjach.
25 listopada 2021 roku zrealizowaliśmy pierwszy scenariusz pt. ”Dlaczego złość jest nam potrzebna?”. Najpierw uczniowie obejrzeli film z Agnieszką Masternak - psycholog - która opowiedziała o tym, jaką rolę w naszym życiu pełni złość i jak odczytywać sygnały, które może przekazywać nam ta emocja. Po filmie próbowaliśmy z uczniami odpowiedzieć na pytania:
Kiedy złościmy się?
O czym informuje nas nasza złość?
Czy złość jest dobra albo zła?
Jak działa na nas złość?
Następnie obejrzeliśmy krótką prezentację, po której odbyła się praca w grupach. Zadaniem uczniów było wymyślenie, z jakich powodów dwie postaci widoczne na slajdach odczuwają złość. Dzieci wspólnie zastanawiały się i dyskutowały o tym, co mogło przytrafić się osobom przedstawionym na fotografii. Każda grupa prezentowała swoje pomysły i wspólnie z nauczycielem omawiała wymyślone sytuacje.
Następnie próbowaliśmy określić, co dzieje się z naszym organizmem, kiedy się złościmy. Uczniowie trafnie dobierali określenia typu, że się czerwienimy, pocimy, krzyczymy, tupiemy. Potem wspólnie naradziliśmy się, jak panować nad złością. Teraz każdy z nich wie, że złość tak, jak inne emocje towarzyszy wszystkim ludziom, tylko trzeba znaleźć swój sposób, aby ją umieć opanować.
E. Wita
Na Konferencji młodych historyków...
27.11.202124.11.2021 r. Pani Dyrektor Małgorzata Zielińska wraz z czterema uczennicami z klasy 8b - Alicją Prządką, Nikolą Czarną, Wiktorią Rybarczyk oraz Martą Marciniec miały okazję brać udział w Konferencji Młodych Historyków. Spotkanie odbywało się w Chobienicach z okazji roku rodziny Mielżyńskich.
3Na konferencji mogliśmy posłuchać o historii tego rodu oraz o tym, jak Mielżyńscy przyczynili się do ukształtowania granic Polski. Mielżyńscy mieli również duży wkład w odzyskaniu niepodległości.
Następnie odbyła się prelekcja o Roku Powstańczym. Przypomnieliśmy sobie fakty związane z wieloma powstaniami, lecz najszerzej został poruszony temat powstania wielkopolskiego 1918-1919. Wszyscy mogli zobaczyć mundury powstańcze oraz broń, jakiej używali powstańcy.
Z tej konferencji każdy uczestnik na pewno wyniósł bardzo wiele przydatnych informacji oraz ciekawostek.
Nikola Czarna
Jak poznawać świat?
27.11.2021Uczniowie klas pierwszych i trzeciej bardzo chętnie obserwują przyrodę w czasie wycieczek i spacerów, ale nie wszystko mogą zobaczyć, zwłaszcza jeśli coś jest bardzo maleńkie i nawet przez lupę nie mogą tego dojrzeć. Dlatego też w piątek 19 listopada 2021r. udali się do pracowni przyrodniczej, gdzie czekała na nich pani Marta Plenzler, a na ławkach stały przygotowane do obserwacji mikroskopy oraz preparaty mikroskopowe.
Pani Marta zapoznała dzieci z budową i obsługą mikroskopów. Teraz już wiemy, że każdy mikroskop posiada: okular, tubus, obiektywy na rewolwerze, stolik, lampkę lub lusterko jako źródło światła. Potem uczniowie obejrzeli wiele preparatów m.in.: odnóża muchy domowej, żądło pszczoły miodnej, krew żaby, komórki mięśnia sercowego konia, przekrój poprzeczny łodygi sosny, komórki liścia grążela żółtego.
Dziękujemy pani Marcie za tą interesującą lekcję. Pewnie jeszcze nieraz wprosimy się, aby coś ciekawego obejrzeć. Te spotkania mają też służyć zapoznaniu się uczniów klas trzecich z nauczycielami uczącymi w klasach starszych. W ubiegłym roku spotykaliśmy się na hali z p. H. Paterek, która przygotowywała nam niesamowite tory przeszkód.
Pani Marta obiecała nam, że kolejne nasze spotkania będą dotyczyły budowy ciała człowieka, a na wiosnę nauczymy się prawidłowo robić zielniki.
E. Wita/ M. Plenzler
Najmłodsi uczniowie wysłali prace na konkurs
27.11.202125 października 2021 został ogłoszony konkurs pt. ”Rodzina ma moc”, którego organizatorem jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wolsztynie pod patronatem Starosty Wolsztyńskiego. Konkurs ma na celu promowanie wartości w rodzinach biologicznych oraz zastępczych.
Do Centrum dostarczyliśmy 16 prac z klas I-III oraz 10 prac z klas IV-VIII. Są one kolorowe i pomysłowe. Zobaczymy czy komisja konkursowa doceni trud naszych artystów. Wyniki wkrótce na stronie PCPR.
E. Wita
Kiermasz Świąteczny
25.11.2021Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochachwraz z Radą Sołecką Mochoraz cała społeczność szkolnazapraszają naKiermasz Świąteczny,który odbędzie się 5 grudnia o godzinie 13.00 w sali wiejskiej w Mochach.
Minister nam też podziękował
25.11.2021Z komunikatu Ministra Edukacji i Nauki:
W prawie 21 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych o symbolicznej godzinie 11:11 zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. Do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” przyłączyło się blisko 4 mln uczniów i prawie 380 tys. nauczycieli z całego kraju. Inicjatywa cieszyła się także dużym zainteresowaniem wśród szkół polonijnych. Do wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” zgłosiło się ponad 260 placówek z całego świata. Dziękujemy!
Dotyk historii…
24.11.2021W tym roku przy okazji omawiania treści związanych z obchodami Narodowego Święta Niepodległości okazało się, że do naszej klasy uczęszcza praprawnuk powstańca wielkopolskiego - Dawid Przydróżny. Chłopiec zaczął opowiadać dzieciom historię swojego prapradziadka – Józefa Józefowskiego, kawalera Orderu Virtutti Militari z ziemi przemęckiej. Wykorzystując zainteresowanie dzieci zaprosiliśmy do szkoły wnuczkę pana Józefa, babcię Dawida - panią Ewę Minta, która opowiedziała nam ciekawą, pełną przygód historię swoich dziadków Józefa i Marii Józefowskich z Solca Nowego.
Józef Józefowski urodził się 4 stycznia 1901 r. w Błotnicy. Jako młody chłopak, pod dowództwem Stanisława Siudy, brał udział w Powstaniu Wielkopolskim. Następnie z wojskami Józefa Piłsudskiego walczył w wojnie polsko-bolszewickiej. Za waleczność został odznaczony Orderem Virtutti Militari i otrzymał od Naczelnego Wodza 12 ha ziemi w Iwanówce na Wołyniu (dzisiejsza Ukraina). Wybudował tam gospodarstwo, które bardzo dobrze prosperowało. Wraz z żoną i trzema córkami mieszkał tam do 10 lutego 1940 roku. W nocy NKWD wtargnęło do domu, nakazało w ciągu dwóch godzin opuścić mieszkanie i wstawić się na stacji kolejowej. Rodzina Józefowskich została wywieziona wagonami bydlęcymi na Sybir, do gułagu Mała Jaluga w Obwodzie Archangielskim. Mieszkali w drewnianym baraku, a na dworze panował 40 stopniowy mróz. Dziadkowie pani Ewy pracowali od świtu do nocy. Ich córki chodziły do rosyjskiej szkoły oddalonej od baraku o 3 km. Niekiedy nocowały w szkole, bo nie sposób było przedostać się przez śnieżne zaspy. Po dwóch latach przymusowego pobytu w tym gułagu rodzinie udało się wyjechać na południe ZSRR. Tam, w kołchozie było jeszcze gorzej. Panował ciągły głód. Racje żywnościowe były mocno ograniczane. Raz w tygodniu dawano kawałek chleba, raz dziennie lepioszek – pieczony placek kukurydziany. Aby choć trochę zaspokoić głód jedzono zupę z pokrzyw i traw. Rarytasem był makuch, czyli wytłoczyny, które pozostawały po wytłoczeniu oleju z lnu. Cała rodzina cierpiała niewyobrażalny głód. Wspólna modlitwa i ufność Bogu dawała nadzieję na przetrwanie tych ciężkich dni. Gdy zaczęła się tworzyć Armia Andersa pan Józef wstąpił w jej szeregi. W tym czasie jego żona, aby uchronić dzieci przed śmiercią głodową oddała je do sierocińca. Wkrótce sierociniec ewakuowano i przetransportowano do Afryki. Siostry trafiły do obozu alianckiego dla uchodźców z Polski - do Tengeru, blisko góry Kilimandżaro (dzisiejsza Tanzania). Tam dziewczynki chodziły do szkoły, działały w harcerstwie i przede wszystkim miały co jeść. Na szczęście odnalazła je mama, która przyjechała tu z Ugandy. Tak przetrwały w Afryce, aż do zakończenia wojny.
W tym czasie ich ojciec – Józef Józefowski z Armią Polską wędrował szlakiem Andersa ze Związku Radzieckiego przez Iran, Irak, Palestynę, Egipt do Włoch. Brał udział w słynnej bitwie o Monte Cassino. Zaprzyjaźnił się z niedźwiadkiem Wojtkiem, który razem z żołnierzami służył w wojsku. Został odznaczony Krzyżem Walecznym i Srebrnym Pamiątkowym Krzyżem Ziemi Świętej. Wrócił do Polski w 1947 roku. Rodzina Józefowskich rozłączona była przez 6 lat. Spotkali się 19 marca 1948 roku i po ciężkiej tułaczce zamieszkali razem.
GALERIA ZDJĘĆ
także archiwalnychMiesiąc po miesiącu żegnamy kolejnych żołnierzy II wojny światowej. Tych, którzy żyli w czasach męki i ofiary. Nie wolno nam Ich zapomnieć – ani nam, ani naszym dzieciom, ani dzieciom naszych dzieci. Doceniajmy to co mamy, nie pozwólmy, aby polskość, ojczyzna i patriotyzm poszły w zapomnienie. Rozmawiajmy z dziećmi o pradziadkach, zachęcajmy do poznawania rodzinnych historii opartych na wartościach. Zachęcajmy, aby stali się strażnikami pamięci. Tylko tak możemy przeciwstawić się konsumpcjonizmowi jaki niosą współczesne czasy.
Serdecznie dziękujemy pani Ewie Minta za przemiłe spotkanie.
Mariola Prządka – wychowawczyni klasy 2a
Dzień Kredki
23.11.202122 listopada obchodzimy nietypowe święto - Dzień Kredki. Dzieci mają ich wiele. Pastelowe, olejne, ołówkowe i wiele innych, we wszystkich kolorach tęczy. Noszą je w pudełeczkach, woreczkach, piórnikach. Korzystają z nich chętnie i często. Nasi uczniowie dzisiaj narysowali las i jego mieszkańców. Zapoznali się z historią kredek, a następnie zaśpiewali piosenkę „Kolorowe kredki” . Na koniec wszyscy pozowali do pamiątkowego zdjęcia z zakładkami do książki, w formie kolorowych kredek, w rękach. Z okazji Dnia Kredki życzymy wszystkim pięknych, kolorowych i radosnych rysunków.
Joanna Koziołek
Jesienne sprzątanie w akcji Samorządu Uczniowskiego...
21.11.2021Akcja samorządu „Posprzątaj szkołę przed zimą” która miała miejsce 21 listopada, przyniosła niespodziewane efekty...
Niewielka grupa uczniów, rodziców wraz z pracownikami szkoły z dużym zapałem zaangażowała się w porządkowanie terenu wokół szkoły
Śmieci trafiły do odpadów komunalnych, następnie grabie do dzieła. Drzewa zrzuciły już piękne jesienne liście, a więc było co sprzątać. 193 worki wypełnione po brzegi liśćmi trafią w najbliższym czasie na pola uprawne i zostaną zaorane, naturalnie użyźniając glebę.
Przedsięwzięcie okazało się aktywną formą edukacji ekologicznej Uczniowie dowiedzieli się, jak można wykorzystać bioodpady i zagospodarować opadłe liście. Część zagrabionych liści wykorzystaliśmy na przygotowanie zimowego domku dla jeży A jak wiemy, jeże są pożyteczne dla środowiska. Z apetytem pałaszują szkodniki roślin, nie powodując przy tym żadnych szkód w uprawach. Takie same lokum możecie przygotować w swoich ogrodach. W ten sposób pomożecie jeżom przetrwać zimę
Po wytężonej pracy wszyscy zgłodnieli. A tutaj miła niespodzianka. Na uczestników czekała ciepła herbata, kiełbaska z ogniska i słodkie wypieki
Uczniowie spisali się na medal. Wszystkim dziękujemy za udział i zaangażowanie.
Spotkania z ciekawymi ludźmi murarz, malarz, tynkarz, płytkarz w jednej osobie
21.11.2021Chłopcy z klas VIII mieli okazję uczestniczyć w zajęciach zawodoznawczych, na które został zaproszony Pan Andrzej Raszke. Budowlaniec ten od wielu lat wykonuje prace remontowe w naszej szkole. Ostatnio wyremontował aulę szkolną, która swoim wyglądem wszystkich zachwyca. Dlatego warto było poznać osobę, która jest "złota rączką” w naszej gminie.
Pan Raszke najpierw omówił swoje wykształcenie, opowiedział czym charakteryzuje się zawód: murarza, tynkarza, płytkarza i tapeciarza. Objaśnił cechy, które powinien mieć przyszły pracownik: pozytywne nastawienie do pracy, prawdomówność, odpowiedzialność, lojalność, życzliwe nastawienie do innych. Następnie omówił ograniczenia i możliwości dla różnych zawodów. Poinformował ile dni praktyki i nauki ma się w poszczególnych klasach w szkole branżowej i jakie wynagrodzenie za swoją pracę otrzymuje uczeń.
Mimo, że zajęcia odbywały się w szkole, Pan Andrzej Raszke wraz z pracownikiem zadbali o to, by uczniowie poczuli się jak na budowie. Majster przyniósł ze sobą sprzęty, które używają na co dzień. Omówił przeznaczenie i zastosowanie każdego z nich. Wiertarki, szlifierki, piły tarczowe, poziomice, szpachelki i pędzle cieszyły oczy uczniów. Na chętnych, którzy chcieli się czegoś więcej dowiedzieć i odważyli się zadać pytanie, czekały nagrody w postaci sprzętu murarskiego. Jeden z uczniów pozytywnie zaskoczył wszystkich poziomem wiadomościami, związanych z pracą malarza i murarza.
Serdeczne podziękowania dla Pana Andrzeja Raszke, za pomoc w przygotowanie młodzieży do trafnego wyboru zawodu.
doradca zawodowy A. Kruk
Archiwum Aktualności
