• Nasz wkład w akcji "Sprzątanie Świata"

06.10.2023

4 października wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, wyposażeni w worki i rękawice, wyruszyli na spacer po najbliższej okolicy w celu posprzątania swej małej ojczyzny.

Pozbierano śmieci leżące w okolicznych lasach, w rowach, przy ulicach. Uporządkowano szkolne boisko i ogród. Zebrano wiele worków różnych śmieci, które ktoś kiedyś tam zostawił.

A wystarczyłoby, żeby każdy po sobie sprzątał. Dzisiaj świat wokół nas stał się piękniejszy. I niech tak zostanie.

Wszyscy dbajmy o ład wokół siebie!

Joanna Koziołek

• Noc naukowców jest zawsze ciekawa!

06.10.2023

W piątek 29 września, już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przedmiotów przyrodniczych uczestniczyli w „Nocy Naukowców” - cyklicznej imprezie organizowanej przez poznańskie uczelnie wyższe.

W tym roku młodzież odwiedziła między innymi Instytut Genetyki Człowieka, gdzie dzięki technologii VR mogła z bliska przyjrzeć się ludzkiemu DNA.

Na trasie wyprawy znalazły się także wydziały biologii, fizyki i matematyki z równie fascynującymi pokazami i doświadczeniami.

Zwieńczeniem dnia był spektakularny pokaz pirotechniczny przygotowany przez studentów wydziału chemii. Za rok też pojedziemy!

• Prezent dla Huberta

02.10.2023

29 września z okazji Dnia Chłopca 24 wolontariuszy z własnej inicjatywy upiekli babeczki i placki. Następnie wyznaczeni wolontariusze sprzedawali babeczki i placek w cenie 3 zł za sztukę wśród uczniów, nauczycieli i pozostałych pracowników Szkoły. Cel wypieku i sprzedaży ciasta był bardzo szczytny, a mianowicie na leczenie i rehabilitację  Huberta. Dochód  ze sprzedaży wyniósł 1.506,95 zł.

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom za smaczne ciasto, a przede wszystkim za  zrealizowanie zamierzonego celu. Dzieciom, nauczycielom i pozostałym pracownikom za dobre serce i osiągnięty dochód ze sprzedaży.

Lucyna Murek i  Brunhilda Pietrzak

• W kinie

18.10.2023

21 września uczniowie klas I – III wraz z opiekunami pojechali do Multikina w Lesznie na film pt. „O psie, który jeździł koleją”, który powstał na podstawie lektury Romana Pisarskiego pod tym samym tytułem.
            Akcja książki została przeniesiona we współczesne czasy. Jest to poruszająca historia przyjaźni Zuzi, ciężko chorej dziewczynki z Lampo, niezwykłym psem-podróżnikiem.

Film bardzo się wszystkim podobał i po seansie wrócili pełni wrażeń do domu.
            Katarzyna Filipek