10 stycznia do Wolsztyńskiego Domu Kultury udali się uczniowie klas siódmych, aby obejrzeć spektakl pt. „Dziady” cz. II w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.
Spektakl „Dziady” cz. II w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia to przemyślana adaptacja tego znanego dzieła Adama Mickiewicza, przygotowana z myślą o młodszej widowni. Twórcy połączyli klasyczny tekst z nowoczesnymi środkami wyrazu, tworząc spektakl, który jest zarówno edukacyjny, jak i pełen emocji.
„Dziady” cz. II to spektakl, który z pewnością pozostanie w pamięci uczniów. To doskonała okazja, by poznać klasykę literatury, doświadczyć magii teatru i zastanowić się nad pytaniami o życie, śmierć oraz naszą rolę w tym świecie.
Jolanta Piosik
