• Lizaki dla Franka

            07.06.2023

            Dnia 31maja 2023r. z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbyła się sprzedaż przez wolontariuszy lizaczków. Sprzedano 343 lizaki. Pieniądze zebrane ze sprzedaży będą przeznaczone na rehabilitację i leczenie Franka z Moch, który urodził się z zespołem Downa. Dziś dokonaliśmy wpłaty kwoty 365.00 na konto fundacji, pod opieką której znajduje się chłopiec.

            GALERIA

            Dziękujemy uczniom, nauczycielom oraz pracownikom Szkoły  za zaangażowanie się w  akcję.

             Lucyna Murek z wolontariuszami             

          • Gminny konkurs matematyczny – wydarzenie, które zjednoczyło młodych matematyków

            01.06.2023

            30 maja w Szkole Podstawowej im. Edwarda Tomińskiego w Buczu odbył się gminny konkurs matematyczny, w którym wzięli udział utalentowani uczniowie z gminy Przemęt. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a sala konkursowa tętniła entuzjazmem i skupieniem.
            Konkurs miał na celu rozwijanie pasji do matematyki oraz promowanie zdolności analitycznych i logicznego myślenia wśród uczniów. Konkurs składał się z dwóch kategorii wiekowych, a uczestnicy rywalizowali o cenne nagrody i prestiżowe miejsca na podium.
            ​​​​​​​

            W kategorii klas 7-8 pierwsze miejsce zdobył niezwykle zdolny Mateusz Rola z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Radomierzu. Jego dogłębna wiedza matematyczna, szybkość myślenia i elastyczność umysłu pozwoliły mu wyprzedzić konkurencję. Na drugim miejscu znalazł się Igor Gruszkiewicz ze Szkoły Podstawowej im. Edwarda Tomińskiego w Buczu, który wykazał się doskonałym rozumieniem abstrakcyjnych zagadnień matematycznych. Trzecie miejsce zajęła Jolanta Stachowiak z Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole Samorządowe z Oddziałami Integracyjnymi w Kaszczorze, której precyzja i logiczne myślenie zasługują na duże uznanie.

            Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał zespół nauczycieli matematyki, który przygotował trudne, ale ciekawe zadania wymagające spostrzegawczości, precyzji i logicznego myślenia. Uczestnicy mieli okazję rozwiązać różnorodne problemy matematyczne, które wymagały od nich pomysłowości i umiejętności analizowania danych.

            Wyjątkowość tego konkursu wynikała również z honorowego patronatu objętego przez wójta gminy Przemęt. To dowód na to, że lokalne władze są świadome znaczenia nauki matematyki i inicjatyw mających na celu rozwijanie potencjału uczniów. Pan Wójt Janusz Frąckowiak wraz z Dyrektorem szkoły w Buczu Bartłomiejem Górnym, wręczał nagrody i dyplomy zwycięzcom, podkreślając ich osiągnięcia i doceniając ich wysiłek w rozwijaniu umiejętności matematycznych.

            Gminny konkurs matematyczny, który odbył się w Buczu z pewnością pozostanie w pamięci uczestników jako wyjątkowe wydarzenie, które zjednoczyło młodych matematyków z różnych szkół. To także doskonała okazja do promowania nauki matematyki i ukazania jej jako fascynującej dziedziny, która otwiera drzwi do wielu kreatywnych i wymagających ścieżek kariery.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom, zwycięzcom i organizatorom  tego wyjątkowego konkursu matematycznego. Życzymy dalszych sukcesów w nauce matematyki i rozwijaniu swojego talentu!

            Ogromne podziękowania składamy  paniom Karolinie Lisiewicz i Sylwii Bajon za organizację i przeprowadzenie dopiętego w najdrobniejszych szczegółach konkursu.

            Justyna Murek         

          • 7a na Kielecczyźnie

            31.05.2023

            W czasie kiedy ósmoklasiści wytężali umysły na egzaminach, uczniowie klas 7 aktywnie wypoczywali na kielecczyźnie. Mieli okazję poznać dzieje i zabytki Kielc oraz Sandomierza, pospacerować wąwozem Św. Jadwigi i zakosztować pyszne lody na ryneczku, odnajdując ślady serialowego Ojca Mateusza.

            Podziwialiśmy ruiny Zamku Królewskiego w Chęcinach z przełomu XIII/XIV wieku oraz zespół pałacowo-parkowy w Kurozwękach, o bardzo ciekawej historii i wielu atrakcjach. Niedaleko pałacu znajduje się hodowla bizonów, które zostały sprowadzone z Belgii przez potomka przedwojennych właścicieli z rodu Popielów. Uczniowie mogli wjechać do zagrody bizonów jak na prawdziwym safari i obserwować życie oraz zachowanie tych dużych ssaków. Kolejną atrakcją był labirynt bukowy, gdzie nasi wychowankowie mogli wykorzystać swoje zdolności orientacyjne - poszukując postaci związanych z historią pałacu.

            Ostatniego dnia wędrowaliśmy przyjemną  trasą na Łysą Górę - drugi co do wielkości szczyt Gór Świętokrzyskich. Na Świętym Krzyżu z przewodnikiem zwiedzaliśmy Klasztor Misjonarzy Oblatów, gdzie w bazylice znajdują się relikwie drzewa krzyża świętego. W drodze do domu zatrzymaliśmy się przy Dębie Bartku, jednym z najstarszych pomników przyrody w Polsce.

            GALERIA

            To był miły i przyjemny czas, w którym nie zabrakło walorów edukacyjnych, krajoznawczych, a przede wszystkim integracyjnych.

            Honorata Paterek          

          • Zdających było wielu...

            26.05.2023

            W tym roku szkolnym egzamin 8klasisty pisało 62 uczniów. Przebiegł sprawnie i bez zakłóceń, ale jak wypadli nasi uczniowie na tle swoich rówieśników z całej Polski?  Dowiemy się dopiero 1 lipca, a więc już po zakończeniu roku szkolnego. Przypominamy, że zaświadczenia wydawane będą od 8 lipca - zaraz po dostarczeniu ich do szkoły.

            Teraz czekamy i... pracujemy nad tym, by oceny na świadectwach były zadowalające, bo na to jeszcze mamy wpływ.

          • Na Dolnym Śląsku

            04.06.2023

            25 maja uczniowie klas piątych wyruszyli na jednodniową wycieczkę na Dolny Śląsk. Celem podróży była Srebrna Góra położona na przełęczy oddzielającej Góry Sowie od Gór Bardzkich. Tu właśnie, ze względu na swoje strategiczne położenie, powstała największa twierdza górska w Europie, czyli twierdza srebrnogórska. Jest to również jedna z największych atrakcji Dolnego Śląska. Z uwagi na swoje położenie i atrakcje Srebrna Góra jest nazywana również Perłą Gór Sowich.

            Podczas pobytu w twierdzy uczniowie klas piątych wzięli udział w szkoleniu kadetów. Pod czujnym okiem srogich wojaków uczniowie doświadczyli żołnierskiej musztry, zobaczyli broń czarnoprochową, poznali zakamarki Twierdzy Srebrna Góra, przetestowali swoją sprawność i sprawdzili wiedzę. Po szkoleniu dostali Patent Oficerski podpisany przez Komendanta Twierdzy Srebrna Góra.

            Ciekawostką jest, że urokliwe uliczki Srebrnej Góry stały się planem filmowym trzeciego sezonu serialu „Szadź” z Maciejem Stuhrem w roli głównej, a miejscowy basen- serialu „Wielka Woda” przedstawiającego „powódź tysiąclecia” z 1997 roku, która dotknęła Dolny Śląsk.

            Następnym punktem wycieczki były Ząbkowice Śląskie- miasto Krzywej Wieży i tajemnicy z Frankensteinem w tle. Najpierw uczniowie weszli na taras widokowy znajdujący się na szczycie najwyższej z krzywych wież w Polsce- 34 metry wysokości. Zdobyli „szczyt”, pokonując 139 schodów. Dowiedzieli się, że obecnie wieża jest odchylona od pionu o 2,14 metra.

            Następnie udali się do Izby Pamiątek Regionalnych, aby przenieść się w odległe czasy i poznać historię nazwy miasta. Wraz z przewodnikiem przeszli  trasę „Śladami Frankensteina”- poznali historię nazwy miasta i odwiedzili laboratorium doktora Frankensteina.

            Dzieci poznały kolejne atrakcyjne miejsca naszego pięknego kraju i miło spędziły czas.    

            GALERIA

            Jolanta Piosik, Leszek Kolman          

          • Dopisała frekwencja i pogoda…

            25.05.2023

            NAJPIERW SPRZĄTANIE – POTEM HARCOWANIE

            O PIKNIKU w pełni...

            Dnia 20 maja 2023 roku odbył się VII Piknik Ekologiczny zorganizowany przez Rade Sołecką i Szkołę Podstawową w Mochach.

            Na boisku szkolnym zgromadzili się Ci, którzy chcą, aby w naszej okolicy było czysto i ładnie.

            Zebraliśmy 280 kg śmieci, 2100 kg elektroodpadów oraz ponad 1700 kg makulatury. Rada Rodziców i Rada Sołecka zorganizowała punkty gastronomiczne, a nauczycielki naszej szkoły urządziły warsztaty przyrodnicze, kiermasz książek, wystawę fotograficzną oraz przygotowały część artystyczną. Animatorki z HaapyKids z Włoszakowic wspaniale zabawiały dzieci i pilnowały naszych pociech na zamku.

            Niebywałym powodzeniem cieszyło się stoisko edukacyjne Nadleśnictwa Kościan. Atrakcyjne nagrody zachęcały do rozwiązywania zadań przygotowanych przez naszych leśników.

            Panie z przedszkola urządziły wystawę pokonkursową zabawek z odpadów. Podczas pikniku tradycyjnie odbył się Bieg Malucha i Bieg Duetów, Wszyscy otrzymali medale, a zwycięzcy puchary.

            Również w czasie Pikniku odbyło się otwarcie nowego ogrodu edukacyjnego na terenie szkoły. Przecięcia wstęgi dokonali zaproszenie goście w osobie p. Bożeny Ćwiklińskiej - skarbnik Gminy Przemęt, p. Bogusława Tomiaka – sołtysa wsi Mochy, p. Małgorzaty Marciniak – przewodniczącej Rady Rodziców, p. Łukasza Kupczyka –prezesa Klubu Sportowego Rywal-Klon Mochy, przedstawiciele uczniów, p. Elżbieta Wita i p. dyr. Małgorzata Zielińska.

            GALERIA

            PODZIĘKOWANIA-ten ogród by nie powstał, gdyby nie praca i wsparcie finansowe wielu instytucji i osób, dlatego pragniemy podziękować:

            1.Wójtowi Gminy Przemęt panu Januszowi Frąckowiakowi za dofinansowanie do tablic przyrodniczych, zakup medali i pucharów dla biegaczy,

            2.Radzie Rodziców i Rodzicom za wsparcie finansowe przy zakupie kamienia oraz wszelkie prace na terenie ogrodu,

            3.Kołu Łowieckiemu ”Dzik” w Mochach za wsparcie finansowe do tablic przyrodniczych,

            4.Związkowi Międzygminnemu ”Obra” za zakup tablic o tematyce proekologicznej,

            5.Panu Sołtysowi Bogusławowi Tomiakowi i całej Radzie Sołeckiej za pomoc przy oczyszczaniu, wyrównywaniu terenu i użyczenie sprzętu,

            6.Panu Łukaszowi Kupczykowi i sportowcom z Klubu Rywal Klon Mochy za wyrównywanie terenu i utwardzanie ścieżek kamykami,

            7.Druhom OSP Mochy za prace przygotowawcze,

            8.Panu Marcinowi Matuszakowi i jego pracownikom za prace porządkowe,

            9.Panu Rafałowi Olbińskiemu za wsparcie rzeczowe,

            10.Panu Rafałowi Knop, Panu Jerzemu Knop, Panu Krzysztofowi Kmieć za użyczenie sprzętu,

            11.Panu Andrzejowi Koziołkowi za wykonanie ścieżki sensorycznej,

            12.Romanowi Wita, Mateuszowi Prządka za osadzenie tablic edukacyjnych,

            13.Panu Jerzemu Zielińskiemu i Dominikowi Zielińskiemu za mocowanie tablic edukacyjnych oraz prace porządkowe na terenie szkoły,

            14.Panu Andrzejowi i Mateuszowi Raszke za odświeżenie i pomalowanie muru,

            15.Panu Markowi i Pawłowi Rzyskim za wykonanie napisu,

            16.Panu Marcinowi Maluśkiemu za wykonanie budek - hoteli dla owadów,

            17.Panu Leszkowi i Sławomirowi Dobrowolskim za podarowaną ziemię na ogród edukacyjny,

            18.Panu Tomaszowi Paterkowi za przygotowanie fotografii,

            19.Pani Dyr. Małgorzacie Zielińskiej, która włożyła wiele trudu i pracy poszukując sponsorów, dzięki którym ten ogród powstał.

            20.Uczniom i pracownikom szkoły, którzy dbają o ten teren, a szczególności Paniom nauczycielkom Elżbiecie Wita, Joannie Koziołek, Marcie Plenzler, Izabeli Surmacewicz- Knop i Panu Robertowi Hełminskiemu.

            Dodatkowo organizatorzy pikniku dziękują:

            1.P. Ireneuszowi Rejentowi za zasponsorowanie kiełbasek dla uczestników Pikniku .

            2.Firmie ARIVA z Poznania za bezpłatny pokaz odkurzacza Glutton,

            3.Nadleśnictwu Kościan za przygotowanie bogatej oferty edukacyjnej dla dzieci.

            4.Firmie p. Dominika Zająca za dostarczenie kontenerów na śmieci i elektroodpady.

            5.P.Markowi Skibińskiemu za transport i odbiór makulatury.

            6.Grupie „Czyste Mochy” za włączenie się do sprzątania i zbieranie śmieci przy drodze 305 od strony Wolsztyna.

            Dziękujemy nauczycielom, którzy uczestniczyli w Pikniku , paniom: Joannie Koziołek, Marcie Plenzler, Izabeli Surmacewicz–Knop, Honoracie Paterek, Adeli Piosik, Karinie Umławskiej, Marioli Prządka, Justynie Murek, Lucynie Murek, Monice Słowik-Rejent, Renacie Bortniak i Martynie Kaczmarek, panom Jerzemu Bortniakowi, Leszkowi Kolmanowi i Mateuszowi Wawrzyniakowi .

             

             Elżbieta Wita             

        • VII PIKNIK EKOLOGICZNY znów się udał!
          • VII PIKNIK EKOLOGICZNY znów się udał!

            21.05.2023

            Współorganizatorzy - Rada Sołecka Wsi Mochy, napisali na swoim portalu:

            Pogoda i frekwencja dopisała na VII Pikniku Ekologicznym organizowanym przez Radę Sołecką oraz Szkołę Podstawową w Mochach.

            Sprzatnęliśmy lasy na Łysej Górze, rowy wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 305 oraz tereny leśne przy drodze powiatowej Nowa Wieś - Mochy. Zebraliśmy ponad 1700 kg makulatury oraz kontener elektroodpadów.

            Nadleśnictwo Kościan i Koło Łowieckie "Dzik" przygotowało ciekawą ofertę edukacyjną dla dzieci. Rada Rodziców i Rada Sołecka zorganizowała punkty gastronomiczne.Animatorki z HappyKids Włoszakowice wspanialezabawiały dzieci,przeprowadzały konkursy i pilnowały naszych pociech na zamku. Firma Apriva z Poznania promowała odkurzacz zbierający różne śmieci. Były warsztaty przyrodnicze i stoisko księgarskie.

            Podczas pikniku otwarto nowy ogród edukacyjny dla uczniów. Imprezie towarzyszyły 3 wystawy - fotograficzna pana Tomasza Paterka ukazująca piękno przyrody w Gminie Przemęt, wystawa przedstawiająca historię powstania nowego ogrodu oraz wystawa "zabawka z odpadka" zorganizowana przez przedszkole.

            Dziękujemy za Patronat oraz wsparcie finansowe Panu Wójtowi Januszowi Frąckowiakowi, a ZM "Obra" oraz Kołu Łowieckiemu "Dzik" za ufundowanie tablic edukacyjnych do ogrodu.

            Dbajmy o czystość naszej miejscowości.

            FOTO GALERIA

          • U pszczelarza

            01.06.2023

            19 maja uczniowie klasy III a uczestniczyli w żywej lekcji przyrody w pasiece pana Przemysława Przydóżnego (taty naszego kolegi Dawida) w Solcu Nowym.

            Wieloletni właściciel pasieki opowiadał o życiu pszczół, pozyskiwaniu miodu, pracy w pasiece, budowie ula, ramkach, plastrach i drobnym sprzęcie pszczelarskim. Uczniowie wysłuchali opowieści o korzyściach jakie ma człowiek z tych małych stworzeń, jak ważną częścią ekosystemu są pszczoły oraz jak wygląda praca pszczelarza i opieka nad pasieką.

            Początkowo niektórzy onieśmieleni obecnością pszczół, wydawali się nieco przerażeni. Jednak zostali przekonani przez pana Przemka, że pszczoły to nasi przyjaciele i nie trzeba się ich bać. Bardzo dużo emocji wśród dzieci wzbudziły akcesoria potrzebne do pracy pszczelarzowi. Mogły samodzielnie wtopić węzę z wosku w ramkę. Pasjonat opowiadał, jak należy ubierać się do pracy przy ulach, pokazał jak się zadymia ule, aby obłaskawić pszczoły broniące swojego dobytku. Dzieci mogły przymierzyć kapelusz, dotknąć ramek pszczelarskich, obserwować jak w wirówce do miodu pozyskuje się miód i jak przez specjalny zawór wydostaje się złocisty, słodki nektar. Podczas spotkania uczniowie zadawali pytania, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Następnie włożyli kombinezony pszczelarskie i poszli zwiedzać pasiekę. Mogli z bliska zobaczyć pszczoły, trutnie i królową.

            Pomysł na lekcję w pasiece okazał się strzałem w dziesiątkę. Każde z dzieci otrzymało słoiczek miodu, poczęstowało się lodami i oranżadą.

            Serdecznie dziękujemy tacie Dawida za zaproszenie, życzymy miodnego sezonu i zdrowych pszczół.

            GALERIA

            Przy okazji pobytu w Solcu Nowym udaliśmy się na cmentarz i zapaliliśmy znicz na grobie powstańca wielkopolskiego Józefa Józefowskiego – prapradziadka Dawida Przydrożnego.

            Mariola Prządka          

          • 4ab na Szlaku Piastowskim

            25.05.2023

            16 maja uczniowie klas czwartych uczestniczyli w żywej lekcji historii podczas wycieczki „Szlakiem Piastowskim”. ​​​​​​​

            Swoją wyprawę rozpoczęli od zwiedzania plenerowej ekspozycji na wyspie „Ostrów Lednicki”, gdzie zobaczyli ruiny kompleksu pałacowego i kaplicy - prawdopodobnego miejsca chrztu pierwszego władcy Polski – Mieszka I

            Następnie przejechaliśmy do Gniezna – pierwszej stolicy Polski. W Katedrze Gnieźnieńskiej uczniowie poznali historię świątyni - miejsca pięciu koronacji królewskich oraz pochówku Św. Wojciecha.

            Kolejnym punktem programu była wizyta w Biskupinie, do którego dojechaliśmy kolejką wąskotorową z Wenecji. W Rezerwacie Archeologicznym uczniowie zobaczyli m.in. rekonstrukcje wiosek i osad z epoki kamienia, czy okresu wszesnopiastowskiego.

            GALERIA

            Honorata Paterek               

          • Siatkarki na plaży też najlepsze!

            22.05.2023

            Siatkówka plażowa - dyscyplina niełatwa, ale jakże przyjemna.
            O tym przekonali się reprezentanci naszej szkoły podczas Mistrzostw Gminy Przemęt, które odbyły się 8 maja na plaży gminnej w Osłoninie. Pogoda tego dnia dopisała, sprawdzili się także Nasi uczniowie. Dość szybko poczuli sportową rywalizację, walcząc o tytuł mistrzowski.

            W kategorii dziewcząt rywalizowało 5 drużyn. W systemie rozgrywek „każdy z każdym” dziewczęta - Kamila Jąder, Karolina Mielcarek i Katarzyna Haręźlak zajęły I miejsce, a tuż za nimi na II miejscu uplasowała się drużyna w składzie: Aneta Mała, Kinga Koczorowska oraz Alicja Tomczak.

            W kategorii chłopców w roli faworytów wystąpiły drużyny z Przemętu, nasi chłopcy /Albert Rzyski, Hubert Kaźmierczak i Łukasz Łabecki/ wywalczyli III miejsce

            9 maja na tej samej plaży odbyły się Mistrzostwa Powiatu. Nasze dziewczęta potwierdziły swoją dobrą passę. Zwyciężając turniej - zapewniły sobie awans do finału rejonowego, który odbędzie się 31 maja w Gostyniu. Chłopcy tego dnia wywalczyli również brązowe medale.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            Honorata Paterek        

          • Aktywna turystyka najmłodszych uczniów!

            11.05.2023

            9 maja uczniowie klas I a, I b i II b wraz z opiekunkami wyjechali na wycieczkę do miejscowości Karszyn w celu odwiedzenia przyjaznego dzieciom AKACJOWEGO RANCZA.
            Miejsce to okazało się być bardzo atrakcyjne zarówno pod względem edukacyjnym jak i rekreacyjno-wypoczynkowym.
            Dzieci miały okazję dowiedzieć się lub utrwalić swoją wiedzę z zakresu przyrody i ekologii. Mogły za pomocą różnych tablic edukacyjnych poznać odgłosy zwierząt leśnych, sprawdzić swoją wiedzę z zakresu segregacji śmieci. Nauczyły się również określać w przybliżeniu wiek drzew itp.

            Miejsce to okazało się być bardzo atrakcyjne zarówno pod względem edukacyjnym jak i rekreacyjno-wypoczynkowym. Dzieci miały okazję dowiedzieć się lub utrwalić swoją wiedzę z zakresu przyrody i ekologii. Mogły za pomocą różnych tablic edukacyjnych poznać odgłosy zwierząt leśnych, sprawdzić swoją wiedzę z zakresu segregacji śmieci.  Nauczyły się również określać w przybliżeniu wiek drzew itp.

            Nasi wychowankowie mieli również czas na korzystanie z różnych sprzętów na placu zabaw, mogli sprawdzić się w podciąganiu, spinaczce, skoku w dal i wiele innych. Ważnym punktem pobytu na ranczo było też przebywanie w otoczeniu żyjących tam zwierząt między innymi: koni, alpak, bażantów, gadającej i jeżdżącej na rowerze papugi, owiec i kóz oraz kur.

            GALERIA

            Na koniec owocnego i ciekawego pobytu dzieci jadły kiełbaskę z grilla, świeżo pieczone ciasteczka i arbuza. To był dla nas wszystkich bardzo przyjemny wyjazd. Dziękujemy pani Elżbiecie Wita za zorganizowanie tejże wycieczki.

            Monika Słowik-Rejent            

          • Spotkanie z łucznikiem

            01.06.2023

            4 maja w ramach projektu „Rozwijamy nasze zainteresowania” gościliśmy w naszej szkole pana Karola Sammlera – współczesnego Robin Hooda – łucznika. Pan Karol od lat interesuje się łucznictwem. W dzieciństwie zainspirował się filmem „Robin Hood” i zafascynował bronią bohaterów.

            Kilka lat temu podczas wakacji w okolicach Wolina, spotkał grupę rekonstruktorów średniowiecza wyposażoną w łuki tradycyjne. Syn pana Karola zapragnął postrzelać i mieć taki łuk na własność. Po kilku miesiącach udało się wykonać pierwszy łuk, z którego można było oddać strzał. W międzyczasie, pan Karol, zaczął zgłębiać wiedzę na temat wykonywania łuków tradycyjnych, ale wykonanych ze współczesnych materiałów. Obecnie posiada kilkanaście różnych łuków, które pokazał uczniom. Opowiedział również o elementach łuku oraz różnych rodzajach strzał. Uczniowie dowiedzieli się, że z łuku można strzelać na odległość nawet 400 metrów oraz obejrzeli pokaz strzelania do celu.

            Nauka strzelania z łuku jest czasochłonna i wymaga dużej dyscypliny. Wysiłek jest jednak wart efektu. Pan Karol osiągnął bardzo wysoką formę strzelecką. Jest wicemistrzem Polski 2022 w łucznictwie 3D oraz reprezentował nasz kraj w Mistrzostwach Świata we Włoszech. Chce założyć w naszej gminie klub łuczników.

            Życzymy panu Karolowi dalszych sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne starty w zawodach.

            Mariola Prządka          

          • Akcja „Stos groszy dla Mateusza”

            20.05.2023

            Akcja na rzecz Mateusza Matuszaka z Czerwonej Wsi, chorego na nowotwór złośliwy - mięsaka Ewinga trwała od 01.02. do 30.04. br. Polegała ona na tym, że uczniowie  przed lekcjami wrzucali do skarbonek zaoszczędzone groszówki.

            Najwięcej groszówek zebrali uczniowie z klas: Ib, IIa,IVa,Va i Vb

            Po zakończonej akcji pracownicy banku przeliczyli zebrane pieniądze. Zebrano kwotę 401,17 zł.                    

            Wszystkim darczyńcom, których poruszyło serce i wsparli finansowo Mateusza serdecznie dziękujemy.

            Lucyna Murek, Brunhilda Pietrzak           

          • Z medalami w Powiatowej Lidze LA!

            18.05.2023

            27.04.2022r. reprezentacja klas 7-8 uczestniczyła w Mistrzostwach Powiatu  Wolsztyńskiego w Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej.
            Areną zmagań sportowych tradycyjnie był wolsztyński MOSiR. Gminę Przemęt reprezentowały szkoły z Moch i Kaszczoru. W rywalizacji sportowej uczestniczyły także szkoły: SP 1, SP 2, SP 3 z Wolsztyna, Siedlca, Tuchorzy i Chobienic.
                 

            Występ naszych uczniów można uznać za udany. Najlepsze wyniki dziewcząt uzyskały: Żaneta Wróblewicz - IIIm. w biegu na 100m., Amelia Rozynek – IIIm. w biegu na 300m., Hanna Paterek – IIm. w biegu na 1000m., Dominika Waligórska – IIm. w skoku w dal, Kamila Jąder IVm. w biegu na 300m. W sztafecie 4x100m. – IIm. zajęły dziewczęta w składzie:  Ż. Wróblewicz, A. Rozynek, K. Koczorowska, D. Waligórska. 

            Wśród chłopców najlepiej zaprezentowali się Albert Rzyski - IIm. w biegu na 300m, Mikołaj Przybyła – IIm. w pchnięciu kulą, Zbigniew Tomiak– IVm. w biegu na 1000m.  

            Dziękujemy naszym uczniom za godne reprezentowanie szkoły oraz zaangażowanie w trakcie przygotowań. Medalistom życzymy dalszych sukcesów na etapie wojewódzkim, który odbędzie się w czerwcu.

            Honorata Paterek         

          • PROFILAKTYKA – MIESZANKA EDUKACJI Z PORCJĄ HUMORU

            27.04.2023

            27 kwietnia 2023 roku uczniowie przekonali się, że profilaktyki można się uczyć również na wesoło.

            Klasy I – III obejrzały przedstawienie profilaktyczne pt.  "Bajki na jednej nodze”.
            W spektaklu poruszony został problem uzależnień oraz zdrowy tryb życia. Aktorzy mówili w nim o niebezpieczeństwach codziennego życia i  pokazywali  zgubne skutki nałogów. Przestrzegali, aby nie ufać nieznajomym. Zachęcali do mycia owoców i warzyw przed jedzeniem oraz dbania o higienę osobistą. 

            Klasy IV – VI obejrzały przedstawienie profilaktyczne  pt. "Wielka ucieczka”.  Tematyka obejmowała  problem uzależnień od dopalaczy, napojów energetycznych. Aktorzy zachęcali do asertywności i zdrowego stylu życia.  

            GALERIA

            Oglądając przedstawienia uczniowie  zrealizowali zadania zawarte w programie wychowawczo - profilaktycznym.

                 pedagog Anna Kruk   

          • Trzecioklasiści na Pomorzu Zachodnim

            01.06.2023

            25 i 26 kwietnia klasy III wybrały się na dwudniową wycieczkę do Szczecina i Świnoujścia. Dla niektórych dzieci był to pierwszy w życiu wyjazd nad morze i pierwszy nocleg poza domem. Podróż przebiegła nam bardzo spokojnie, choć do pokonania mieliśmy ponad 300 km.

            Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Szczecin. Pani przewodnik w ciekawy i przystępny sposób opowiadała nam o tym pięknym, portowym mieście. Spacerowaliśmy po przepięknie położonych Wałach Chrobrego,  podziwialiśmy statki, dźwigi i suwnice stoczniowe. Następnie uliczkami Starego Miasta udaliśmy się do Zamku Książąt Pomorskich. Obejrzeliśmy dziedziniec, wieże i krużganki. Podziwialiśmy stary XVII-wieczny zegar astronomiczny. Zegar do dziś wskazuje i wybija godziny oraz kwadranse, a także informuje o dniach miesiąca i fazach księżyca. Spacerując po Szczecinie oglądaliśmy wysokie wieżowce, ogromne ronda i skrzyżowania oraz szybkie tramwaje. Udało nam się skosztować lokalnego przysmaku –szczecińskiego pasztecika. Następnie udaliśmy się do Muzeum Szczęścia i Iluzji. Niepowtarzalne scenografie z kultowymi donatami i ogromnymi słodyczami sprawiły, że niektórzy z nas oderwali się od rzeczywistości. Kolorowe tła i fantazyjne kształty przyprawiły nas o zawrót głowy. Nasze telefony zostały zapełnione fotkami i śmiesznymi filmikami. W pokojach iluzji świat wywrócił się do góry nogami. Po słodko-bajkowo-pastelowej zabawie udaliśmy się na lody do Alei Fontann. Podziwialiśmy przepiękne platany w Parku Kasprowicza oraz Pomnik Czynu Polaków. Zmęczeni, ale w dobrych humorach, pojechaliśmy do Wisełki, gdzie nocowaliśmy. Wieczorem udaliśmy się na spacer nad morze. Zbieraliśmy muszelki, dotykaliśmy mięciutkiego, morskiego piasku i sprawdzaliśmy czy woda w Bałtyku jest naprawdę słona. Wieczorem byliśmy świadkami przepięknego show – „Mam talent”, podczas którego chętne dzieci zaprezentowały swoje talenty wokalne, aktorskie, taneczne i gimnastyczne.

            Kolejny dzień przywitał nas pochmurną pogodą, ale pełni optymizmu ruszyliśmy do Międzyzdrojów. Zwiedziliśmy poligon tajnej niemieckiej broni V-3, czyli najdłuższego na świecie działa, które mierzyło 130 metrów długości. W bunkrze obejrzeliśmy eksponaty z czasów II wojny światowej. Każdy mógł sobie zrobić zdjęcie z hełmem i karabinem.

            W Wapnicy podziwialiśmy jezioro Turkusowe – najpiękniejsze z jezior Wolińskiego Parku Narodowego. Akwen ten wyróżnia się przepięknym szmaragdowym kolorem i jest pozostałością po działającej tu kopalni kredy. Promienie słoneczne odbijają się od tafli wody i dna jeziora nadając mu niepowtarzalny kolor.

             Następnym punktem programu było Świnoujście. Przeprawiliśmy się promem Bielik przez rzekę Świnę. Statkiem turystycznym popłynęliśmy w rejs po porcie i morzu. Oglądaliśmy najwyższą latarnię morską na polskim wybrzeżu, a także znak nawigacyjny w kształcie młyna. Byliśmy świadkami załadunku węgla oraz podziwialiśmy gazoport. Wielkim przeżyciem dla dzieci był widok wychodzącego w morze ogromnego promu Polferries, który płynął do Szwecji.

            GALERIA

            Z wycieczki wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i chętni na kolejne szkolne wyjazdy. Dzieci spisały się znakomicie, pamiętały o kulturalnym zachowaniu, słuchały przewodników i zadawały pytania.

            Serdecznie dziękujemy pani Annie Kruk za pomoc w opiece nad naszymi wychowankami.

            Wychowawczynie klas III: Renata Patalas, Mariola Prządka         

          • Mistrzostwa Powiatu wieloboistów

            03.05.2023

            25 i 26 kwietnia stadion MOSiR w Wolsztynie gościł młodych lekkoatletów, rywalizujących w Mistrzostwach Powiatu Wolsztyńskiego w Trójboju i Czwórboju Lekkoatletycznym.

            Najmłodsze dziewczynki z naszej szkoły w składzie: Kaja Kicinska, Liliana Banach, Lena Antkowiak, Maja Rogacka, Aleksandra Jaskuła oraz Joanna Przybyła od początku podjęły rywalizację na wysokim poziomie. W skoku w dal i biegu sprinterskim biły rekordy życiowe. Ostatecznie zdobyły 602 punkty, co zapewniło trójboistkom II miejsce, ustępując tylko 3 punktami Szkole Podstawowej nr 1 w Wolsztynie. Nasza najlepsza trójboistka - Kaja Kicinska zajęła indywidualnie II miejsce. Świetnym występem dziewczęta zapewniły sobie awans do etapu rejonowego.

            Drużynie chłopców (Wojciech Kaczmarek, Sebastian Pabich, Jan Michałka, Wojciech Thiel) od początku przyszło rywalizować w osłabionym składzie. Po trudach zaciętej rywalizacji zajęli IV miejsce. Wojtek Kaczmarek okazał się najlepszym sprinterem. Czasem 9,68 s wybiegał sobie awans do etapu rejonowego.

            Na wysokim poziomie  przyszło również rywalizować czwórboistom. Reprezentanci naszej szkoły: Niedzielski Mikołaj, Józefowski Filip, Wolnik Jakub, Piątyszek Kacper, Jaskuła Karol i Antkowiak Filip zajęli IV miejsce, a najlepszy wynik zanotował Mikołaj Niedzielski uzyskując 168 pkt. W kategorii dziewcząt niewątpliwie była największa konkurencja. W rywalizacji najlepiej poradziła sobie Zofia Dominiak z wynikiem 157 pkt. Nieco mniej - 153 pkt uzyskała Maja Antkowiak. Pomimo wysiłków dziewczęta uplasowały się dopiero na 5 miejscu.

            GALERIA

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za trud włożony w przygotowania, duże zaangażowanie i fantastyczne  emocje, które nam dostarczyli. Naszym najmłodszym trójboistom życzymy dalszych sukcesów. Trzymajmy kciuki za naszych reprezentantów.

            Honorata Paterek           

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mochach
      • i fax: 65 54 90 023
      • ul.Szkolna 7 .......................................................................... Mała szkoła: ...................................................... ul. Wolsztyńska 4................................................ 661 555 667........................................................ 64-234 Przemęt Mochy Poland
      • dyrektor@spmochy.pl - tel. - 607922496 vdyrektor@spmochy.pl - tel. - 665783605 pedagog@spmochy.pl - tel. - 607368162 ksiegowosc@spmochy.pl - tel. - 65 5490023 wewn. 13
    • Logowanie