• Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek

• 02.03.2023 17:05
            • 3 marca przypada Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek, święto ustanowione w 1984 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy - PEN Club. PEN Club założony został
              w 1921 roku w Londynie przez Catherine Amy Dawson Scott (angielska pisarka, dramatopisarka i poetka).

• Biblioteczny kalendarz bożonarodzeniowy

• 18.01.2023 12:03
            • Kalendarz adwentowy to specjalne kalendarium, które służy do odliczania zwykle pierwszych 24 dni grudnia do Bożego Narodzenia. Pomysł wywodzi się z Niemiec a pierwotną rolą kalendarza, który stał się jedną z tradycji adwentowych, było przypominanie o zbliżających się świętach, doniosłości narodzin Jezusa i łączeniu wiary z codziennym życiem.
            • Mikołajki w bibliotece

• 07.12.2022 21:25
            • Dnia 6 grudnia obchodzone jest święto, które ma na celu upamiętnienie postaci świętego Mikołaja, biskupa Miry. Z tej okazji uczniowie klas 4-8 rozwiązywali w bibliotece krótki quiz dotyczący tego świętego. Każdy uczestnik otrzymał słodkie małe co nieco, dodatkowo rozlosowane zostały czekoladowe mikołaje.
              Kim był Święty?
            • Wyzwanie ułóż zdanie z tytułów książek.

• 22.11.2022 11:05
            • Zadanie polegało na ułożeniu krótkiego tekstu z tytułów, znajdujących się na grzbietach książek w domowej biblioteczce. Przy tworzeniu tekstów uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością, a teksty są śmieszne, mądre i zaskakujące!
            • Czytanie na drugie śniadanie

• 29.10.2022 13:08
            • „Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.”
              Kornel Makuszyński
              W październiku uczniowie klas I-III po raz drugi wzięli udział w akcji „Czytanie na drugie śniadanie”. Kontakt z książką ma ogromny wpływ na rozwój człowieka , treści w niej zawarte oddziałują na pamięć, koncentrację, kreatywność. Lektura dostarcza wiedzy o świecie i ludziach, kształtuje właściwą hierarchię wartości.