• Spotkanie autorskie

• 18.12.2023 19:32
          • W środę  13.12.2023 r. gościliśmy w naszej szkole pana Waldemara Cichonia autora opowiadań o niesfornym kotku Cukierku, ale nie tylko. Inne książki dla dzieci, które wyszły spod pióra pisarza to: "Skrzat"– opowieść o niezwykłej przyjaźni pewnego nastolatka z pewnym skrzatem, "Jeśli się zgadzasz, zaszczekaj dwukrotnie!", "Zaszczekaj to jeszcze raz", "Kto szczeka nie błądzi", której bohaterem jest tym razem... najmądrzejszy na świecie pies. Waldemar Cichoń jest też autorem książek o historii Górnego Śląska – „Zdarziło sie na Ślonsku. Łopowieści niysamowite niy ino dlo bajtli”, "Tam, kaj rodzom sie djamynty" oraz "Bebok, heksa i inksi". Napisane po polsku i śląsku, poświęcone są wielkim postaciom oraz niesamowitym, ale prawdziwym wydarzeniom z historii Górnego Śląska.

• Podczas spotkania pan Waldemar opowiedział w jaki sposób zaczęła się jego przygoda z pisaniem, zachęcił uczniów do realizowania swoich marzeń, a przede wszystkim do czytania książek, które są przeogromną skarbnicą wiedzy. Autor przeczytał także dzieciom fragment jednej ze swoich książek, opowiedział  również jak wygląda droga od napisania do wydania utworu literackiego.

GALERIA ZDJĘĆ:

Przy okazji pan Cichoń został poproszony o wręczenie nagród uczestnikom konkursu na ilustrację do wybranej książki z serii „Cukierek”. Na zakończenie uczniowie mogli zakupić książkę z autografem, z czego chętnie korzystali.

isk@