• Gra terenowa „W poszukiwniu bohaterów Baśni  Andersena”
          • Gra terenowa „W poszukiwniu bohaterów Baśni Andersena”

• 08.11.2023 19:02
          • 7 listopada  uczniowie klas trzecich wzięli udział w grze terenowej pod hasłem "W poszukiwaniu bohaterów Baśni Andersena" zorganizowanej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przez panią bibliotekarkę Izabelą Surmacewicz - Knop we współpracy z panią bibliotekarką Rozalią Lorenc.
          • Gra rozpoczęła się w bibliotece publicznej w Mochach, gdzie uczniowie najpierw dobrali się w kilkuosobowe zespoły, a następnie otrzymali instrukcję i kartę zadań do wykonania.

Pierwsze zadanie polegało na ułożeniu puzzli z obrazkami przedstawiającymi poszczególnych bohaterów. Drużyna, która ukończyła swoją pracę  najszybciej, jako pierwsza wyruszała w teren gdzie rozstawione były punkty z pozostałymi  zadaniami, m.in. liczenie zapałek, dopasowanie atrybutów do odpowiedniej baśni, udzielnie właściwej odpowiedzi na pytania, rozwiązanie krzyżówki.

GALERIA ZDJĘĆ

Gra trenowa to ciekawe  połączenie nauki z aktywnością fizyczną, daje możliwość współpracy w zespole i sprawnej komunikacji.

ISK@